Pareigūnai kviečia papildyti policijos rėmėjų gretas

2015-03-06, Tauragės AVPK informacija

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ragina gyventojus nebūti abejingais ir kviečia prisijungti prie policijos rėmėjų gretų.

Policijos rėmėjas yra Lietuvos Respublikos pilietis, savanoriškai padedantis policijai įstatymų ir teisės aktų nustatyta tvarka, nėra tarnaujantis policijoje ar Lietuvos kariuomenėje. Tapdami rėmėjais gyventojai policijai padėtų:
1. užtikrinti žmogaus teises ir laisves, saugoti viešąją tvarką;
2. prižiūrėti eismo saugumą;
3. kontroliuoti, kaip laikomasi aplinkos apsaugos ir tvarkymo reikalavimų;
4. užkardinti nusikaltimus bei kitus teisės pažeidimus ir padėti juos atskleisti;
5. įgyvendinti teisės pažeidimų prevencijos priemones;
6. teikti visokeriopą pagalbą asmenims, nukentėjusiems nuo nusikaltimų, kitų teisės pažeidimų ar nelaimingų atsitikimų, arba tiems, kurių būklė bejėgiška;
7. gelbėti žmones ir turtą stichinės nelaimės ar kito ypatingo įvykio, keliančio grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai ar turtui, atveju;
8. kartu su policijos pareigūnais, vaikų teisių apsaugos bei savivaldos globos ir rūpybos darbuotojais lankytis asocialiose šeimose, siekiant užtikrinti nepilnamečių teises ir vykdyti vaikų nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevenciją
Gyventojai, nusprendę tapti policijos rėmėjais, turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Svarbu, kad norintysis būtų ne jaunesnis kaip 18 metų, mokėtų lietuvių kalbą bei būtų neteistas Lietuvos Respublikos pilietis.
Priimtiesiems į policijos rėmėjus, išduodamas pažymėjimas, pagal galimybės uniforma, raištis arba liemenė su užrašu „Policijos rėmėjas“. Policijos rėmėjui kartu su policijos pareigūnu atliekančiam policijos įstaigos pavestas užduotis, gali būti išduotos specialios priemonės – policijos ginkluotėje esančios lazdos, dujos, antrankiai bei surišimo priemonės.
Darbas su policijos pareigūnais bei aktyvus dalyvavimas įvairių teisės pažeidimų kontrolės procese ugdo gyventojų pilietiškumą ir atsakingumą. Visi norintys prisijungti prie policijos rėmėjų gretų dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnę Raimondą Žvynakienę tel. Nr. 8 698 58368 arba atvykite į Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, esantį Gedimino g. 17, Tauragė, 119 kabinetą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?