Aplinkosaugininkai kovą pradeda su nauja akcija „Kirtimai“

2022-03-02, aad.lrv.lt

Aplinkos apsaugos departamento Miškų departamento skyriai kovo 1–birželio 30 d. vykdys akciją „Kirtimai“. Departamento pareigūnai vykdys  miškų kirtimo pažeidimų prevenciją, sustiprintą kontrolę ugdomųjų kirtimų draudžiamuoju laikotarpiu.  Bus organizuojami reidai visų nuosavybės formų šalies miškuose.

„Departamentas šią akciją inicijuoja ir įtraukė į aplinkosauginių akcijų sąrašą dėl to, kad vykdant kirtimų kontrolės monitoringą ir vertinant gautus rezultatus išryškėjo tendencija, jog ne visais atvejais buvo paisoma galiojančių terminų, kuomet yra draudžiami medienos kirtimai ar jos ištraukimai (kai po kirtimo mediena išvežama iš miško) draudžiamuoju laikotarpiu.

Šios akcijos metu didžiausią dėmesį kreipsime Saugomų teritorijų tinklui priklausantiems miškams, tačiau reidai bus organizuojami visų nuosavybės formų šalies miškuose“, – sakė Miškų kontrolės departamento direktorius Tadeuš Ablačinskij.

Prasidedant akcijai aplinkosaugininkai primena, kad vykdant miško kirtimus privalu laikytis galiojančių terminų, kuomet draudžiami kirtimai ir medienos ištraukimas. Taip pat verta nepamiršti, kad miškų kirtimai ir medienos ištraukimas griežtai yra ribojami laiko aspektu kurtinių tuokvietėse.

Dar vienas svarbus dalykas, kurį turite atsiminti jei vykdote kirtimus, kad būtina palikti medžius su saugomų paukščių rūšių lizdais. Taip pat tokius medžius, kuriuose yra uoksai (paukščių išskaptuota erdvė medyje), drevės ir prie jų formuoti biologinei įvairovei svarbių medžių grupes.

„Pažymime, kad vykdomos akcijos metu aplinkosaugininkai taip pat fiksuos po ugdomųjų miško kirtimų paliekamą medžių skaičių ir minimalų skalsumą iki kurio leidžiama išretinti medyną ugdomaisiais miško kirtimais (tam tikrais laiko tarpais, nebrandžiame miške iškertama dalis medžių, kuriuos palikti ūkiniu bei biologiniu požiūriu nėra tikslinga). Nepaliksime be dėmesio ir miško kelių būklės, pastebėję fiksuosime ir kito pobūdžio aplinkosauginius pažeidimus, tokius kaip šiukšlinimas, miško paklotės niokojimas ir kt.“, – kalbėjo aplinkosaugininkas.

Pažeidus ar nesilaikant galiojančių reikalavimų Administracinių nusižengimų kodekso 272 ir 273 straipsniai numato baudas iki 6000 eurų. Kartu gali būti skiriamas nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių, iškirstos medienos arba iš šios veiklos gautų pajamų konfiskavimas.

Taigi raginame visus laikytis nustatytų taisyklių, o pamačius pažeidimą informuoti  AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 arba 112.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?