Kas gali padėti ūkyje dirbti našiau, lengviau ir greičiau?

2022-03-09, Pranešimas spaudai

Šiandien rinkoje yra didžiulis naujos ir naudotos žemės ūkio technikos pasirinkimas. Tačiau kol šiuo metu yra perteklinė tokio tipo technikos pasiūla, pirkėjai dažnai susiduria su dviem pagrindinėmis problemomis: kaip gauti kokybišką ir patvarią žemės ūkio techniką ir kaip ją įsigyti už prieinamą kainą. Patirtis rodo, kad žemės ūkio ir pramonės įranga turi būti kokybiška, kad ilgai dirbtų nerūpestingai, o ieškodami tokios kokybiškos įrangos visada prieiname prie tos pačios išvados – kokybiška įranga yra labai brangi. Taigi, kokių alternatyvų galima ieškoti?

Žemės ūkio technikos pasirinkimas užtikrina didesnį našumą ir produktyvumą, dėl to verta atkreipti dėmesį į žemės ūkio techniką

Teisingas žemės ūkio technikos pasirinkimas užtikrina didesnį našumą ir produktyvumą, leidžia kelti aukštesnius tikslus ir tikslingai juos pasiekti. Tiesa, itin platus įrenginių asortimentas apsunkina pasirinkimą. Populiariausios žemės ūkio mašinos yra galingi traktoriai, kombainai, žemės dirbimo technika, sėjamosios, purkštuvai ir kita žemės kasimo technika. Šie įrenginiai skiriasi ne tik savo veikimo diapazonu ir galia, bet ir techninėmis charakteristikomis. Be to, skirtingų dydžių ūkiams taikomi skirtingi reikalavimai.

Žemės ūkio technikos atrankos kriterijai, kurie padės jums apsispręsti perkant:

Jei norite, kad žemės ūkio technikos pasirinkimas būtų efektyviausias ir našiausias, turite skirti laiko ir kantrybės, kad surastumėte tinkamiausią įrangą. Jūsų pirmasis darbas – nuspręsti, ar norite pirkti įrangą, ar norite ją išsinuomoti. Rekomenduojama pirkti techniką dideliems ūkiams, kuriuose be galingų mašinų tiesiog negalima apdirbti plotų. Tokiu atveju rekomenduojama pagrįstai įvertinti pasirinktos technologijos ypatybes ir pasirinkti jums tinkantį modelį. Jei ūkininkas prižiūri nedidelį sklypą ir reikia modernios technikos, palengvinančios kelis sezoninius darbus, patartina nuomotis specializuotą techniką. Tokiu atveju nuomojama technika padės racionaliau planuoti savo finansus.

Jei nuspręsite įsigyti žemės ūkio techniką, bet kuriuo atveju rekomenduojame įsigyti naują ir galingą žemės kasimo techniką. Kita vertus, ši technologija reikalauja itin didelių investicijų, kurios paprastiems ūkininkams nepasiekiamos, kadangi yra tikrai brangios. Tokiu atveju verta atsižvelgti į naudojamo įrenginio privalumus, ieškoti alternatyvos - dėvėtos žemės ūkio technikos. Jei bendraujate su patikimu pardavėju, galime užtikrinti, kad naudotos mašinos duos efektyvių rezultatų. Pirkdami naudotą įrangą, atidžiai apžiūrėkite ne tik mašinos išvaizdą, bet ir vidinių dalių nusidėvėjimą, o čia galite užsisakyti. Parduodamos technikos apžiūrai rekomenduojama pasikviesti šios srities profesionalus.

Svarbiausia pasirinkti patikimą pardavėją, jei norite kokybės ir ilgaamžiškumo

Ieškodami žemės ūkio technikos galite rinktis iš daugybės tiekėjų. Nors konkurencijos sąlygos visada palankios pirkėjams (išaugusi konkurencija mažina kainas), rekomenduojame nepasiduoti pirminiams impulsams ir apsvarstyti kelių įmonių pasiūlymus. Kad ateityje išvengtumėte didelių bėdų, rinkitės patikimą ir paklausų žemės ūkio technikos profesionalą, kuris tiekia žinomo gamintojo įrangą.

Atsižvelgiant į didžiulę profesionalios, kokybiškos, prieinamos žemės ūkio technikos paklausą Vokietijoje ir Danijoje, šiose šalyse importuojama naudota technika iš pasaulyje žinomų gamintojų. Gerų dėvėtų žemės ūkio pardavėjų tikslas  – tiekti Lietuvos rinkai itin kokybišką naudotą techniką 60-80% mažesne nei atitinkama naujos įrangos kaina. Nepamirškite, jog visada gera sutaupyti, tačiau verta pirkti tik iš tų įmonių, kurios turi gerų atsiliepimų, yra patikimos ir tinkamos, nes niekas nenori būti apgauti.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?