Šampanu nesilaistyta, parsivežta vitaminų...

2022-03-10
Šilutės sporto mokyklos patys jauniausieji lengvaatlečiai – gražios viltys ateičiai.  Dainoros Grevienės nuotr.
Šilutės sporto mokyklos patys jauniausieji lengvaatlečiai – gražios viltys ateičiai. Dainoros Grevienės nuotr.
Klaipėdoje vykusių vaikų (8-13 m.) lengvosios atletikos varžybų „Žemaitijos taurė-2022“ 2-ojo etapo visi dalyviai pamaloninti asmeniniais prizais - vitaminais. Šilutės sporto mokyklos rinktinėje debiutavo net vienuolika bėgikių, kurioms pirmasis startas ir varžybų atmosfera padarė didelį įspūdį. Šilutiškiai (trenerė Lina Leikuvienė) ir Pagėgių savivaldybės jaunieji sportininkai (treneriai Alvyra Jankantienė, Antanas Musvydas) iškovojo po 3 prizines vietas, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos auklėtiniai (treneriai Audrius Urmulevičius, Dainora Grevienė) pelnė net 5 apdovanojimus. Kaip vėliau pajuokauta, šampano purslais nesitaškyta, bet vitaminų parsivežta.

Varžybos uostamiesčio lengvosios atletikos manieže surengtos vasario 23 dieną. Jėgas mėgino Klaipėdos, Klaipėdos rajono, Telšių, Tauragės, Mažeikių, Palangos, Pagėgių, Priekulės, Raseinių, Skuodo, Šilutės, Šilalės, Švėkšnos būsimoji lengvosios atletikos ateitis. Vilčių būsimoms pergalėms yra.

Pirmasis krikštas

Šilutės sporto mokyklos rinktinėje – dešimt debiutančių, bėgusių 200 metrų. Pirmasis startas lengvosios atletikos manieže 8-10-11 metų mergaitėms, žinoma, ne be virpulio. Ne, dar netaps prizininkėms, bet varžybų jaudulyje mokysis, kaip pakilti po žemo starto, kaip bėgant kiek tik yra kvapo išsilaikyti take. Čia įgis pirmą patirtį, geriau supras, kodėl reikalingas apšilimas. Varžybos – ne treniruotė: viskas rimčiau, verčia susikaupti laukiant starto šūvio.

Anot trenerės L. Leikuvienės, jos auklėtinės norėjo tos pamokos ir ją gavo. Kas jos? Samanta Kraučenkaitė distanciją įveikė per 35, 64 sek. Ji tarp treniruočių draugių buvo greičiausia, bet visos debiutantės patyrė tai, kas svarbiausia – kovos įtampą. Jos – Emilija Juškaitė, Austėja Petravičiūtė, Agnė Šilobrit, Emilija Tautkutė, Luka Petkutė, Luka Montvilaitė, Vakarė Sandaraitė, Gytautė Sobolytė, Rungailė Šmitaitė, Lėja Montvilaitė – vėliau jau startuos nebebūkštaudamos, labiau pasikliaudamos savimi. Toks ir buvo pirmo varžybų krikšto tikslas. Kitame etape bus siekiama pralenkti daugiau varžovių. O Klaipėdoje 200 metrų bėgimą laimėjo vienuolikmetė Sofija Butkutė (Klaipėda). Jos laikas – 29,07 sek.

Šuolio į aukštį lyderiai – pagėgiškis ir švėkšniškiai

Tarp berniukų šuolio į aukštį rungtį laimėjo Pagėgių savivaldybės trenerės A. Jankantienės auklėtinis Emilis Zongaila. Birželio pradžioje jam sukaks 12 metų. Emilis perskriejo kartelę, iškeltą į 1,30 metro aukštį. Pagrindiniai jo konkurentai buvo bendraamžiai švėkšniškiai Rokas Toleikis ir Armandas Dabulskis (trenerė D. Grevienė). Roko rezultatas – 1,15 metro, antra vieta, Armando – 1,05 metro, trečia vieta. Namuose berniukai šokdavo aukščiau.

Be konkurencijos dalyvavęs švėkšniškis Mindaugas Urmulevičius (treneris A. Urmulevičius) stryktelėjo į aukštį 1,10 m. Tarp mergaičių nugalėjo Švėkšnos atstovė Dovilė Kalvytė (treneris A. Urmulevičius) – 1,25 m. Šuolio į tolį rungties nugalėtoju tapo Mindaugas Urmulevičius. Jo rezultatas – 4,07 m. Antrą vietą užėmė Itanas Vaišnoras (Klaipėda) – 4,06 m., tai yra pralaimėjęs nugalėtojui 1 centimetrą. Ketvirtas liko pagėgiškis Vitenis Urbikas (trenerė A. Jankantienė) – 3,79 m. Tarp mergaičių pasižymėjo Milana Gerasimova (Klaipėda) – 4,15 m.

Rutulio stūmimo varžybose – pagėgiškės staigmena

Pagėgių trenerio A. Musvydo auklėtinė, trylikametė Emilija Mikulskytė 2 kg rutulį nustūmė 8,27 metro – pirma vieta. Graži pergalė, galbūt netikėta varžovėms. Trečią vietą užėmė Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos moksleivė Beata Agintaitė – 7,20 m. Treniruočių draugės Gabija Grevytė ir Ligita Dirgėlaitė užėmė penktą ir aštuntą vietas. Gabijos rezultatas – 6,15 m., Ligitos – 5,15 m. Jas treniruoja D. Grevienė.

Tarp berniukų 3 kg rutulį toliausiai stūmė Viktoras Grigorjevas (Klaipėda) – 8,50 m.

Šilutės ir Pagėgių bėgikų viršūnė – antros, trečios vietos

200 metrų bėgimo varžybose pagėgiškis Erikas Merkelis finišavo trečias – 30,88 sek. Šilutės sporto mokyklos bėgikai Rivaldas Šmitas ir Danielius Grikšas užėmė 13-15 vietas. Šioje distancijoje tarp mergaičių keturiolikta liko Pagėgių atstovė Urtė Kalnaitytė – 34,81 sek. (trenerė A. Jankantienė). 60 metrų barjeriniame bėgime šilutiškė Agnė Naruševičiūtė (trenerė L. Leikuvienė) finišavo antra – 12,28 sek. Nugalėjo Gabija Preibytė (Telšiai) – 10,59 sek. Antrą vietą laimėjo ir šilutiškė Andrėja Šimkutė (trenerė L. Leikuvienė), bėgusi 600 m. Ji distanciją įveikė per 1:53,48 min. Pirma finišavo Gaellė Žilys (Klaipėda) – 1:51,62 min. Pagėgiškė Luka Lukošiūtė užėmė septintą vietą, švėkšniškė Iveta Bumbulytė liko aštunta.

Berniukų lenktynėse trečias finišavo šilutiškis Mantas Budrikas (trenerė L. Leikuvienė) – 2:01,80 min. 60 metrų sprintą laimėjo Joris Broška (Priekulė) – 8,46 sek. Pagėgiškis Ignas Vaidžiulis – penktas: 8,96 sek. Švėkšniškiai iškovojo 5 prizines vietas: dvi pirmas vietas, vieną antrą vietą ir vieną trečią vietą.

Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai pelnė 3 apdovanojimus: du antros vietos diplomus ir vieną trečios vietos diplomą.

Pagėgiškiai užėmė 3 prizines vietas: du auklėtiniai tapo rungčių nugalėtojais, vienas liko trečias.

3-iojo etapo varžybos vyks kovo 9 dieną.