Kokios priežiūros reikia miškui?

2022-03-15, Pranešimas spaudai

Žaliasis mūsų turtas miškas – auga pats, tačiau reikia jam skirti priežiūros, kad augtų ne tik vešiai, tačiau ir tvarkingai. Tuo turi pasirūpinti kiekvienas miško savininkas. Kadangi daugelis neturi ne tik žinių, tačiau ir reikalingos technikos darbų atlikimui – siūlome pagalvoti apie specialistus, įmones, kurios atlieka miškų darbus.

Apskritai miško darbai yra labai įvairūs, tad reikia domėtis – kurie konkrečiai reikalingi Jūsų žaliajam kampeliui. Juk tai gali kisti, tad po pirminės konsultacijos su specialistais – viskas bus kur kas aiškiau. Nemokamas konsultacijas siūlo https://miskinta.lt. Pasinaudokite jomis.

Įmonės pasirinkimas

Priežiūros darbus visada geriausia yra palikti tiems, kurie juos išmano geriausiai. Ieškodami įmonės turėtumėte kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenoms, kurios nusako – kas rasta įmonė geriausiai patenkins Jūsų poreikius.

Nors daugeliui svarbios yra paslaugų kainos, tačiau greta jų siūlome taip pat nepamiršti vertinti ir to – kokie tiksliai darbus bus atlikti. Galiausiai, galima skaityti kitų žmonių komentarus, kurie padės susidaryti apie tam tikrą įmonę ir nuspręsti, ar jos teikiamos paslaugos jums tinka.

O gal pačiam?

Visgi, kai kurie bando sutaupyti net ir tokiu atveju, kai siūlomos paslaugos kainuoja gana pigiai. Tokiu atveju bandoma patiems prižiūrėti mišką. Tai nėra blogai. Tačiau supraskite, kad miško priežiūros darbai reikalauja ne tik įrangos, tačiau ir žinių, kurios kinta ir turi būti derinamos prie Aplinkos Ministerijos keliamų reikalavimų. 

Kuo daugiau žinosite – tuo ramesnis galite būti, kad priežiūros darbai bus atlikti tinkamai, o tuo pačiu ir leis Jūsų miškui labiau vešėti ir tuo pačiu augti jo vertei.

Verta pagalvoti apie pardavimą

Jeigu darbai atrodo per brangūs, o pačiam reikia labai daug mokytis – siūlome pagalvoti apie pardavimą, kuris šiuo metu apsimoka kaip niekada. Šiuo metu miško vertės kainos yra didelės. 

Tačiau fiksuojama, kad su laiku, greitu metu, jos vis labiau kris. Žinoma, dėl to kiekvienas miško savininkas, kuris šiuo metu nepaskubės parduoti miško – paskui uždirbs mažiau. Taip pat visada labiausiai siūlome parduoti supirkėjams, kadangi jie ne tik siūlo geriausias pirkimo kainas, tačiau ir teikia garantija, kad Jūsų mišku bus tinkamai pasirūpinama po pardavimo. 

Pasirūpinkite mišku ir skirkite jam tiek dėmesio bei laiko, kiek jam reikia. Tai yra mūsų pareiga ir atsakomybė, kurią turime prisiimti į savo rankas kiekvienas.

 

Straipsnio komentarai

tikrai2022-04-05
geras straipsnis...parduokite mišką ir juo pasirūpins...plynai iškirsdami... Komentaras patinka Komentaras nepatinka