Pamario krašte Kovo 11-oji tapo dviejų tautų solidarumo diena

2022-03-17

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas paminėtas ir pamario krašte. Minėjimuose, kaip ir daugelyje vietų Lietuvoje, buvo išreikštas palaikymas Ukrainai. Drauge minėjo ir nuo karo pabėgę ukrainiečiai.

Įteiktas garbingas apdovanojimas

Įvairiose rajono bažnyčiose organizuotos pamaldos. Kintų evangelikų bažnyčioje vyko Ekumeninės maldos vakaras, kur rinkosi įvairių konfesijų tikintieji bendrai maldai.

Šilutės Vydūno gimnazijos salėje už ypatingus nuopelnus kraštui „Sidabrinės nendrės" premija įteikta Kazimierui Gudžiūnui. Šis žmogus - automobilių sporto entuziastas, ralio kroso lenktynių pradininkas pamario krašte ir lenktynininkas, pelnęs įvairaus rango čempionatuose prizines vietas. Lenktynininko karjerą jis baigė 2016 metais.

Ukrainietė Anastasija, šiuo metu gyvenanti Šilutėje ir nekantriai laukianti, kada galės sugrįžti namo į gimtąją Ukrainą, atliko nuostabų kūrinį, kuris ne vieną sugraudino.

Puikų koncertą susirinkusiesiems dovanojo Šilutės meno mokyklos auklėtiniai.

Pasiųsta žinia Ventėje

Kovo 11-osios vakarą iš Ventės rago pasiųsta žinia Ukrainos okupantams į Rusiją. Čia vyko graži akcija „Laisvės švyturiai negęsta“, kurios metu ne tik paminėta Kovo 11-oji, bet ir simboliškai pademonstruota vienybė su kariaujančiais broliais ukrainiečiais. Abiejuose - Ventėje ir Nidoje - įžiebti stūksantys švyturiai. Ventės švyturio žybsėjimas užprogramuotas pagal Gyvačių salos švyturio šviesos skleidimo intervalus.

Daugelį žavėjo papuošta aplinka specialiomis šviesos instaliacijomis naudojant mėlyną-geltoną, geltoną-žalią-raudoną spalvas.

Šventės kulminacija - teatralizuotas ugnies šou. Svečiai išgirdo senovines pamario krašto dainas, susipažino su Ventės švyturio istorija. 

Muzikinė teatralizuota choreografinė kompozicija pasakojo istoriją apie Kuršių marias ir marių legendas, vandenis, jungiančius krantus, abiejų krantų draugystę, laukiančias krante moteris, apie žvejus, pasiklystančius ir ne visada randančius kelią namo.

Energijos dozę dovanojo Kintų šokių kolektyvas „Kintai“, o Šilutės folkloro kolektyvas „Ramytė“ virpino širdis savo dainomis.

Bendruomenės išradingos

Minėjimai organizuoti ir kitose rajono vietose.

Vainute Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre Kovo 11-osios, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos, proga buvo pristatyta tautodailininkės Rūtos Emigart Juraitytės-Čiuželienės jubiliejinė paroda. Lengvi ir grakštūs pamario krašto pastatų siluetai, augalai ir paukšteliai - visa tai, prisilietus R. E. Čiuželienės rankoms, virto kerinčiais karpiniais. Po parodos pristatymo savo skambias, patriotines dainas dovanojo Šilutės mišrus choras „Pamario aidas“ (vad. N. Sniečkuvienė).

Sunku džiaugtis savo laisve, kai žinai, kad liejamas kraujas dėl kitos šalies laisvės. Todėl Salos etnokultūros ir informacijos centro darbuotojai sumąstė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventėje ne tik džiaugtis Lietuvos laisve, bet išreikšti palaikymą Ukrainai ir suorganizuoti akciją „Cлава Yкраїні“

Tris dienas centre buvo gaminamos vėliavėlės - geltonos, žalios raudonos ir mėlynos, dirbo Rusnės progimnazijos bendruomenė - mokytojai ir mokiniai, Rusnės jaunimas, senjorai, kurie atėjo vėliavėlių gaminti į Salos etnokultūros ir informacijos centro dirbtuves, kiti, kurie dirba ir negalėjo ateiti dienos metu, nešėsi vėliavėles gaminti namuose.

Kovo 10-ąją šventiniame koncerte skambėjo Rusnės vokalinio ansamblio „Luotužė“ ir folkloro ansamblio „Sklada“ atliekamos dainos ir eilės. Renginyje dalyvavo Ukrainos piliečiai, radę prieglobstį Rusnėje, tad renginyje iškilmingai buvo pagerbti Lietuvos ir Ukrainos himnai, visi sudainavo ukrainiečių liaudies dainą „Нiч яка мiсячна“ ir iškeliavo prie Perso tilto liekanų, kur iš mažų vėliavėlių sudėliojo Lietuvos ir Ukrainos vėliavas, o tarp jų širdį - meilės viena kitos šaliai ir žmonėms simbolį.

Katyčiuose ir Usėnuose

Katyčių seniūnijos salėje vyko renginys „Po laisvės vėliava“. Jis prasidėjo Tautinės giesmės giedojimu, kurią kartu su visais renginio svečiais giedojo Šilutės vokiečių kilmės gyventojų bendrijos choras „Heidė“ (vad. V. Matulis). Po „Heidės“ choro koncerto prasidėjo protmūšis, kuriame dalyvavo 7 komandos: „Vainuto ąžuolynas“, „Skaitymas veža!“, „Pin kodas“, „Spindulys“, ‚Patriotai“, „Koadjuten“, „Stubriai“. Po penkių protmūšio turų išaiškėjo, kad III vieta atiteko komandai „Patriotai“, II antra vieta - „Skaitymas veža“, I vieta atiteko „Vainuto ąžuolynui“.

Usėnuose Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną minėjo keliaudami tėviškės keliais dar labiau pažindami savo krašto istoriją. Žygeiviai ėjo „Karalienės Luizės keliu“. Etnografinio teatro „Negelys“ aktoriai, pasipuošę specialiai šventei Ritos Plačienės siūtais kostiumais, renginį papuošė ir padarė jį išskirtiniu.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!