Šilutiškiui įteiktas garbingas apdovanojimas

2022-03-22, Parengta pagal projekto „Lietuvos Garbė“ informaciją
Apdovanojimo ceremonijos stop kadras.
Apdovanojimo ceremonijos stop kadras.
Šilutiškis Eivanas Maksvytis buvo nominuotas „Lietuvos garbė“ ir pelnė „Metų Lietuvos švyturio“ nominaciją.

Eivanas moko jaunąją kartą inovatyvių sprendimų ir robotikos subtilybių.

„Draugystė su kompiuterių mokslu buvo priverstinė. Tereikėjo atitaisyti padarytą žalą, kurią padariau iš savo smalsumo, kurį norėjau išardyti ir surinkti. Jį gavo pusbrolis dovanų. Jį patį įkalbėjau, kad mums reikėtų į šiokias tokias detales išardyti ir pakeisti kitomis. Atlikus šitą deletantišką žingsnį, reikėjo imtis skubių darbų ir pagalbos prašyti, kad jį reabilituočiau“, - tokia, pasak herojaus, buvo jo atradimų pradžia.

Vėliau jis daug ir sunkiai triūsė iki kol gavo unikalų pasiūlymą – dirbti Švedijoje, Eriksono ID telekomunikacijų korporacijoje. Nuo tada šeimai nieko netrūko.

„Kad ir kaip šalis yra pažįstama, kad ir kaip ten gerai jautiesi, bet namuose, pripažinkime, mes visi jaučiamės gerai. Mūsų vaikai pradėjo augti. Reikėjo nuspręsti, ką darysime – lankys švedišką darželį, švedišką mokyklą, jie integruosis į skandinavų kultūrą. Man atrodė, kad nei Rasa, nei aš nenorime to daryti“, - kalbėjo E. Maksvytis.

Jis, grįžęs į Šilutę, įkūrė robotikos laboratoriją, kurioje žinių semiasi skirtingo amžiaus ir labai smalsūs jauni žmonės. Šilutiškiai mokosi programuoti taikomosios mechanikos ir elektronikos inžinerijos. Tai dirbtuvės, kuriose gaminami robotai. Žingsnelis po žingsnelio juos gamina vietos jaunimas. Eivano pastangos ugdyti jaunąją kartą, kuri garsintų šalį pasaulyje - įvertintos globalios Lietuvos lyderio apdovanojimu.

„Manęs klausdavo, kodėl ne Vilniuje? O kodėl ne Šilutėje? O aš noriu, kad Šilutėje po 10-15 metų būtų universitetų inžinieriai, kraštas, iš kurio ateina inžinieriai – daro robotus, daro mašinas, kosminius palydovus“, - dėstė projekto „Lietuvos garbė“ pristatyme.

Robotika – brangus mokslas. Bet Eivanas galimybę mokytis užtikrina visiems – ieško lėšų iš kitų šaltinių.

Jis su kolegomis pirmas pristatė keturkojį robotą, kuris gali bėgioti, vaikščioti. Jis tarsi šuo gali bėgti ir vaikščioti, pvz., pavojingose teritorijose. Jis užprogramuotas stebėti ir užtikrinti saugumą. O tokios įdomybės tik dar labiau įkvepia jaunimą dar labiau domėtis šia sritimi.

Robotika, inžinerija – didžiulė kompiuterininko gyvenimo dalis, bet svarbiausia – jo namai ir šeima.

„Vaikams daviau galimybes užaugti namuose – ten, kur užaugau aš. Tam, kad tas beržas, ta Tėvynė jiems kažką reikštų. Kad mūsų namai jiems kažką reikštų. <...> Aš didžiuojuosi Lietuva. Lietuva, kuri yra nepadalomai suvienyta. Lietuva, kuri neišblaškoma ir yra susitelkusi, kuomet šviesa ir tamsa kovoja žūtbūtinėje kovoje. Aš didžiuojuosi Lietuva“, - tvirtino apdovanojimuose šilutiškis.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?