Kaip galima sutaupyti, kuomet statotės namus?

2022-03-22, Pranešimas spaudai

Lietuvoje individualių namų statyba tebėra akmens amžiuje, nes žmonės neįvertina savo finansinių galimybių. Taigi po daugybės klaidingų, nereikalingų ir labai brangių sprendimų architektūriniame projekte, žmonės įnirtingai ieško pigių architektūrinių sprendimų, o darbams atlikti dažnai prireikia daug metų. Viso to galima išvengti ir namo statybos išlaidas sumažinti perpus, isigyjant statybines medžiagas internetu.

Projekte neturi būti jokių nereikalingų sprendimų

 

Remiantis statistika, net keturi iš 10 žmonių, rengdami projektą, pervertina savo finansines galimybes, bandydami atsigriebti rinkdamiesi pigesnes statybines medžiagas. Tačiau, kaip pabrėžia specialistai, sklandus projektuotojų, architektų ir statybininkų bendradarbiavimas viso statybos proceso metu gali sumažinti statybos kaštus ir užtikrinti kokybę visuose statybos etapuose. 

Aukštos kokybės medžiagos yra būtinos ir svarbiausios statybų proceso metu

 

Jei projektavimo etape viską apsvarstėte, pasirinkti kokybišką medžiagą gali nebūti jokių kliūčių. Specialistai atskleidė, kad tik nuo statybinių medžiagų kokybės priklausys, ar būstas padės išspręsti ilgaamžiškumo problemą. Naudojant daugelį standartinių medžiagų, sunku pasiekti aukštus energijos vartojimo efektyvumo rodiklius. Tai savo ruožtu reiškia, kad pastatas jums netiks ir turėsite nuolat investuoti į namus papildomų pinigų. Termoblokai yra visiškai skirtingi.

 

Termoblokai yra viena iš medžiagų, kurias naudojant galima greitai, paprastai ir pigiai pastatyti A++ energetiškai efektyvius namus. Termobloko dėka pamiršite pelėsį, šaltas ir šlapias žiemas, didelius šildymo kaštus ar šalčio tiltus. Termoblokams taip pat nereikia sunkios kėlimo įrangos. Todėl kai kurios nereikalingos išlaidos gali būti neįtrauktos į sąmatą.

 

Kitas problemų rinkinys yra projekto užbaigimas

 

Jei statysite namus išmintingai, galite sumažinti statybos užbaigimo išlaidas ir laiką. Skirtingai nuo tradicinių sprendimų, pavyzdžiui, jau minėti termoblokai nereikalauja izoliacinio sluoksnio ir gali būti naudojami iš karto, kad būtų galima atlikti darbą. Jei būtume pasirinkę tradicinius mūro blokelius, prieš pradedant darbus būtų tekę juos apšiltinti. Kiekvienas etapas yra neišvengiama papildoma kaina.


 

Tik kompleksiniai inžineriniai sprendimai padės jums sutaupyti

 

Architektai neslepia – namas yra darbo sistema. Todėl jos inžinerinių tinklų sprendimai turi būti kompleksiniai. Per ilgai neužteko integruoti šildymo sistemą ar apsiriboti šildomomis grindimis. Šildymo sistemas reikia derinti su vėsinimu, vėdinimu ir šilumos gamyba. Kombinuotas sprendimas taupo eksploatacines išlaidas, nes nereikia investuoti į kiekvienos sistemos priežiūrą atskirai.

 

Optimalus vidutinio dydžio būsto statybos laikotarpis yra apie dešimt mėnesių. Galutinę būsto kainą lemia ne tik statybinės medžiagos ar sklypo kaina, bet ir apstatymo, renovacijos, apželdinimo ir statybos techninių prižiūrėtojų darbus atliekanti įmonė.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?