Šilutiškių prestižinės rungtys - bėgimai, o švėkšniškių bei pagėgiškių - šuoliai

2022-03-23
Šilutės sporto mokyklos trenerės Linos Leikuvienės auklėtiniai, laimėję „Žemaitijos taurės“ trijų etapų varžybų prizininkų taures (iš kairės): 600 metrų bėgikai Andrėja Šimkutė ir Mantas Budrikas (abu žymiai pagerino asmeninius rezultatus), sprinterės barjerininkės Elinga Simaitytė ir Agnė Naruševičiūtė.
Klaipėdoje kovo 9 dieną vykusių „Žemaitijos taurės“ vaikų (8-13 m.) lengvosios atletikos finalinių 3-iojo etapo varžybų nugalėtojų vardus iškovojo Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos auklėtinis, šuolininkas į aukštį Nojus Zuikauskas (trenerė Dainora Grevienė) ir pagėgiškis, šuolininkas į tolį Eimantas Žiogas (trenerė Alvyra Jankantienė). Šilutės sporto mokyklos bėgikės Andrėja Šimkutė ir Agnė Naruševičiūtė (trenerė Lina Leikuvienė) užėmė antras vietas. Taurių laimėtojais tapo lengvaatlečiai susumavus trijų etapų varžybų rezultatus.

Klaipėdos lengvosios atletikos manieže varžėsi uostamiesčio ir Žemaitijos būsimoji lengvosios atletikos pamaina. Vilčių ateičiai yra. Net Priekulė augina perspektyvų sprinterį Jorį Brošką (treneris A. Rimkus), greičiausiai bėgusį 60 metrų. Trylikametis Joris distanciją įveikė per 8,57 sek. Tai I jaunių atskyrio rezultatas. Gabių lengvaatlečių auga Klaipėdoje, Telšiuose, Šilalėje, Raseiniuose, kitur. Džiugu, kad taip galima pasakyti ir apie Šilutę, Pagėgius, Švėkšną. Beje, Pagėgių savivaldybės jaunieji sportininkai iškovojo 4 apdovanojimus.

Šuolio į tolį čempionas - pagėgiškis E. Žiogas

Šuolio į tolį varžybas laimėjo E. Žiogas, nušokęs 4,39 m. Atsibėgėjęs stryktelėjo taip, kaip pavardė liepia. Ir toliau taip šokinėk, Eimantai, kad visus aplenktum! Antrą vietą užėmė Klaipėdos atstovas Kipras Slausgalvis – 4,29 m. Simonas Kerpė iš Veiviržėnų nušoko 4,18 m – trečia vieta. Ketvirtą vietą užėmė švėkšniškis Mindaugas Urmulevičius (treneris Audrius Urmulevičius) – 4,03 m. Bet, sudėjus visų trijų etapų rezultatus, čempiono taurė įteikta M. Urmulevičiui. Eimantas, Kipras, Simonas – trylikamečiai, Mindaugas – metais jaunesnis.

Septintas liko pagėgiškis Vitenis Urbikas – 3,77 m. Tarp pagėgiškių dar pasižymėjo antras vietas užėmę Emilis Zongaila ir Danielius Puodžiūnas. Emilis šuolio į aukštį varžybose perskriejo kartelę, iškeltą į 1,30 metro aukštį, o Danielius finišavo antras bėgdamas 600 m. Pastarojo rezultatas – 1:51,92 min. Kiek greitesnis buvo Aleksas Narkevičius (Telšiai) – 1:51,48 min. Šilutiškis Mantas Budrikas 600 m distanciją įveikė per 1:52,51 min. – ketvirta vieta. Bendroje trijų varžybų įskaitoje Mantas pelnė antros vietos taurę.  Švėkšniškis Dovydas Montvilas finišavo šeštas – 2:14,59 min.

Švėkšniškiai – šuolio į aukštį lyderiai

Šuolio į aukštį sektoriuje Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos berniukai iškovojo dvi prizines vietas. Nojus Zuikauskas, kuriam balandžio mėnesį sukaks 13 metų, tapo nugalėtoju. Jo rezultatas – 1,35 m. Antras liko Pagėgių savivaldybės atstovas E. Zongaila, pralaimėjęs 5 cm, o trečią rezultatą parodė vienuolikmetis Vytautas Paulauskas (Švėkšna) – 1,15 m. Ketvirtą vietą užėmė Nojaus ir Vytauto treniruočių draugas Rokas Toleikis – 1,10 m. Taigi, du prizininkai švėkšniškiai, vienas – pagėgiškis.

2 kg rutulio stūmimo varžybose Emilija Mikulskytė (Pagėgiai) užėmė trečią vietą – 8,58 m. Šešta liko švėkšniškė Beata Agintaitė (treneris A. Urmulevičius) – 7,08 m. Nugalėjo Kamilė Nemčiauskaitė (Šilalė) – 11,10 m. Tarp berniukų šeštą vietą užėmė švėkšniškis M. Paulauskas, o nugalėjo Vilentas Cibauskas (Šilalė), 3 kg rutulį nustūmęs 11,58 m.

Bėgimai

60 metrų barjerinio bėgimo varžybose greičiausia buvo Telšių atstovė Gabija Preibytė. Jos laikas – 10,67 sek. Antra finišavo Šilutės sporto mokyklos auklėtinė Agnė Naruševičiūtė – 11,45 sek. Neblogai pasirodė ir Elinga Simaitytė, likusi ketvirta – 12,39 sek.

200 metrų bėgimo varžybų nugalėtojas – Kasparas Labanauskas (Klaipėda) – 29,34 sek. Pagėgiškis Erikas Merkelis penktas – 32,23 sek. Šilutiškiai dešimtmečiai Rivaldas Šmitas, Elijus Mauricas ir devynmetis Danielius Grikšas užėmė 11, 12 ir13 vietas.

Mergaičių 600 metrų bėgimą laimėjo Gaellė Žilys (Klaipėda) – 1:46,47 min. Antra atbėgo šilutiškė Andrėja Šimkutė – 1:48,73 min. Tarp berniukų šioje distancijoje greičiausias buvo Aleksas Narkevičius (Telšiai) – 1:51,48. Antrą vietą užėmė pagėgiškis Danielius Puodžiūnas – 1:51,92 sek.

Mergaičių 200 metrų bėgimo varžybose jėgas išbandė net devynios Šilutės sporto mokyklos auklėtinės (trenerė Lina Leikuvienė). Visos gerokai jaunesnės už varžoves. Jų rezultatai – priekyje. Šilutės sporto mokyklos garbę trečiojo etapo vaikų varžybose gynė 16 dalyvių.

Tarp švėkšniškių, susumavus trijų etapų rezultatus, pirmos vietos taurės įteiktos Mindaugui Urmulevičiui (šuolis į tolį) ir Rokui Toleikiui (šuolis į aukštį), antros vietos taurę iškovojo Nojus Zuikauskas (šuolis į aukštį). Pastarasis trečiojo etapo varžybose užėmė pirmą vietą.