Mažųjų naumiestiškių ir senjorų draugystė

2015-03-10, Genutė Mockienė ir Daiva Jokubaitienė
Loretos Vilčauskienės nuotraukos
Loretos Vilčauskienės nuotraukos

Žemaičių  Naumiesčio mokykloje-darželyje vyko šventinė popietė „Močiutės skrynelę pravėrus“. Renginio tikslas: perimti senelių sukauptą patirtį, puoselėti ir gerbti jų tradicijas ir papročius. Antros klasės ir priešmokyklinės grupės ugdytiniai paragino  tėvelius,  senelius  parodyti, ką gražaus yra numezgę, nunėrę, išaudę, išsiuvinėję ar  išdrožę. Kas iš skrynios seną, tačiau brangų audinį paėmė, kas ką tik nunertą ar pagamintą rankdarbį  atnešė. Pasigrožėti ir pasidžiaugti tikrai buvo kuo - surengta graži paroda.

Šventinės popietės dieną po vienu stogu susirinko kelios kartos: vaikai, jų tėveliai, seneliai ir net proseneliai. Svečių  žvilgsniai krypo į didžiulę močiutės skrynią, iš kurios tvarkingai kyšojo išaustos juostos ir rankšluosčiai. Šalia skrynios sudėti ne visiems matyti ir žinomi senoviniai  darbo įrankiai.

Antrokai skaitė mintis apie senelius. Svečiai iš senelių globos namų „Eldoradas“ Juozas Rokas Padimanskas  ir Rožė Vasiljevienė pamokė krepšių pynimo ir mezgimo amato. Laima Girulienė vaišino sūriu, supažindino su sūrio gaminimu ir jo gamybos įrankiais.  Viešnios iš etnokultūros centro Viktorija Jurkšaitienė ir Liuda Jonelienė pamokė gražių dainų ir šokių, parodė, kaip lietuvaitės verpė, kaip ir kokiais įrankiais lygino audinius. Apie prosenelių patirtį netrūko klausimų nei svečiams, nei šeimininkams. Vaikai ne tik daug sužinojo, bet ir patys parodė, kokius žaidimus ir ratelius moka.

 Renginio organizatorės priešmokyklinės grupės auklėtoja Milana Macijauskaitė, mokytoja Daiva Jokubaitienė ir logopedė Genovaitė Mockienė džiaugėsi, kad svečiai nevengė kartu padainuoti ir pašokti, pasidalinti šypsena, šiltu žvilgsniu, su savo vaikais ir anūkais pasėdėti prie arbatos puodelio, pasidalinti prisiminimais.

Puoselėdami praeities vertybes jaunimui, padedame suprasti, kaip svarbu išsaugoti tai, kas perduodama kartai iš kartos. Sakoma, kad nepažinus savo praeities, nebus ir ateities.

 

 

 

 

 

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad žydų bendruomenei perduodami pastatai prestižinėse miestų vietose?