Politikai spręs, ar skirti Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo parapijai 10 000 eurų

2022-03-28, „Šilokarčemos“ informacija
Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia.
Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia.
Kovo 31-ąją Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai spręs, ar bus skirtas finansavimas Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo parapijai, kuri 2020 m. Kultūros infrastruktūros centrui pateikė paraišką „Dėl Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios taikomųjų tyrimų, vidaus ir išorės tvarkybos darbų projekto parengimo finansavimo“. 

LR kultūros ministro 2021-12-09 įsakymu „Dėl Nekilnojamųjų kultūros vertybių tvarkybos darbų (paveldotvarkos) finansavimo 2021–2023 metų programos patvirtinimo“ į programą buvo įtraukta ir numatyta finansuoti Švėkšnos bažnyčios tvarkybos darbų atlikimą. Programoje siūlomas taikomųjų tyrimų, vidaus ir išorės tvarkybos darbų projekto parengimas, vėliau bažnyčios tvarkymo darbus etapuojant pagal prioritetus.

2022 m. Paveldotvarkos programoje numatyta iš valstybės biudžeto skirti 114,14 tūkst. Eur. Tačiau 10 000 eurų turi prisidėti parapija.

2023 m. numatoma skirti 42 000 Eur valstybės biudžeto lėšų. Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo parapijos klebonas raštu „Dėl finansinės paramos skyrimo Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios taikomiesiems tyrimams ir projektavimo darbams atlikti“ kreipėsi į Savivaldybės merą dėl finansinės paramos. Teigiama, kad parapija vis dar patiria reikšmingus finansinius sunkumus, sukeltus pandemijos ir nebus pajėgi prisidėti prie 2022 m. Paveldotvarkos programoje numatytų tvarkybos darbų.

Teigiama, kad 10 000 eurų iš Savivaldybės biudžeto prisidėjimas prie Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios taikomųjų vidaus ir išorės tvarkybos darbų projekto parengimo, finansuojamo iš Nekilnojamojo kultūros vertybių tvarkybos darbų (paveldotvarkos) finansavimo 2021–2023 metų programos, užtikrins numatytų darbų įgyvendinimą ir tęstinumą.


Straipsnio komentarai

šilutiškė2022-03-29
pirmas komentaras labai ne į temą .Noriu paklausti ,o kas tie tikintieji ,ar ne Šilutės rajono žmonės.Nueikite į Bažnyčią bent šventadienį ir pamatysite,kad į Švėkšnos bažnyčią suvažiuoja iš viso rajono ,o ypač per šventes.Dabar ,kai toks sunkmetis ,žmonės pasimetę ir dėl pandemijos ir dėl karo ,todėl kiekvienas taupo pinigėlius "juodai" dienai ir surinkimas papildomų lėšų iš tikinčiųjų yra sunkiai įmanomas.Mano manymu rajonas turėtų prisidėti šioje sunkioje situacijoje . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
na jo,2022-03-28
o ar bažnyčia mokesčius moka, kad jai reikėtų skirti paramą, iš mokesčių mokėtojų sąskaitos? Švėkšnos Parapija nėra pavaldi Šilutės Savivaldybei ir jokie nekilnojamo turto, kuris nepriklauso Savivaldybei, remontai negali būti finansuojami. Tegu tikintieji ir remia savo maldos namus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?