„CoderDojo“ būrelio nariai pasigamino stalines lempas

2022-03-25, Bibliotekos informacija
Vaikai buvo smalsūs užsiėmimų metu.
Vaikai buvo smalsūs užsiėmimų metu.
Kovo mėnesį, įgyvendinant projektą „Programavimo studija“, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos „CoderDojo“ būrelio nariai suprojektavo ir 3D spausdintuvo pagalba atsispausdino stalinę lempą.

„Pagalvojus, kad lempos didelės atsispausdinti neis, nes spausdintuvas gali spausdinti tik 20 cm aukštį ir 20 cm. plotį, sugalvojome ją padaryti iš atskirų modulių, pavadinome – modulinė stalinė lempa. Žinant ir tai, kad 3D spausdintuvas spausdina lėtai, kibom į darbus“, – įspūdžiais dalinosi bibliotekos bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda.

Pradžioje reikėjo suprojektuoti lempos apatinę dalį, sukurti dizainą ir nepamiršti angos jungikliui. Labai svarbu buvo projektuojant apgalvoti ir padaryti taip, kad spausdinamas objektas sunaudotų kuo mažiau medžiagų, šiuo atveju plastiko. Suprojektavę lempos pagrindą, vaikai jį atspausdino, patikrino, ar telpa jungiklis. Tai truko beveik savaitę.

Vėliau laukė ilgoji lempos dalis – kaklas, kuris susideda iš trijų vamzdžio formos detalių.

„Sunkiausia buvo padaryti lempos galvą. Reikėjo paskaičiuoti lempos lizdo tvirtinimą ir apgalvoti galvos dizainą. Po sėkmingų diskusijų priėjom prie sprendimo, kaip atrodys mūsų šviestuvo galva“, – sakė O. Kulda. Kai visos detalės buvo atspausdintos laukė įdomiausias darbas – prilituoti jungiklius, prisukti lempos lizdą, teisingai sujungti laidus. Vėliau reikėjo atsispausdinti ir lempos dugną, kuris uždengė apačioje laidus ir pridėjo stabilumo.

Rezultatai smagūs, tai ne šiaip lempa, bet tai „CoderDojo“ būrelio narių padaryta lempa.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!