Ugniagesiai skubėjo gesinti liepsnojančio miško ir laivo

2022-04-01, „Šilokarčmos“ informacija
Įtariama, kad miškas Pašiliškių kaime buvo padegtas.
Įtariama, kad miškas Pašiliškių kaime buvo padegtas.
Šilutės ugniagesiai–gelbėtojai nesėdi rankų sudėję. Vis skuba į kovą su ugnimi.

Įtariamasis sulaikytas

Kovo 22 d., apie 14 val., Gardamo seniūnijos Pašiliškių kaimo pašonėje pastebėta, kad dvejose vietose dega miškas.

Atvykus ugniagesiams, jau degė miško paklotė. Gaisro metu išdegė 1,4 ha miško paklotės. Vanduo buvo vežamas iš telkinio 1 km atstumu. Gaisrą padėjo gesinti miškininkai. Informuota aplinkosauga.

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad įtariamasis, gim. 1963 m., uždarytas į areštinę.

Nuostolis nustatinėjamas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 187 str. 2 d. Tas, kas sunaikino ar sugadino svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu arba išardydamas ar sugadindamas įrenginį ar agregatą, jeigu dėl to galėjo nukentėti žmonės, arba sunaikino, išardė ar sugadino strateginę arba svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių juridinių asmenų infrastruktūrą sudarantį turtą ar jo dalį, arba sunaikino ar sugadino didelės vertės svetimą turtą ar didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Kovo 23 d., apie vidurdienį, ugnies malšintojai skubėjo ir į Šilutėje esantį mažųjų laivų uostelį. Čia liepsnojo laivas.

Atvykus ugniagesiams, iš pramoginio laivelio variklio skyriaus rūko dūmai. Gaisro metu variklio skyriuje išsilydė elektros laidai, apdegė variklio skyrius.

Padarytas nuostolis tikslinamas.

Organizuos reidus

Primename, jog siekiant užtikrinti, kad žolės deginimo atvejų mažėtų, Valstybinių miškų urėdija kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnais nuo kovo 23 d. iki balandžio 10 d. organizuos reidus, kurių metu informuos visuomenę apie gaisrų atvirose teritorijose pavojų, jų padarinius ir atsakomybę už gaisrinės saugos reikalavimų nesilaikymą.

Prevencinio pobūdžio reidai vyks visuose Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose, tačiau Anykščių, Druskininkų, Dubravos, Ignalinos, Nemenčinės, Šalčininkų, Švenčionėlių, Trakų ir Varėnos regioniniuose padaliniuose bus vykdomi sustiprinti reidai, nes šių padalinių teritorijose žolės deginimo pavojus yra didžiausias, statistiškai juose kyla daugiausia gaisrų.

Pagrindinė kovo-balandžio mėnesiais kylančių miško gaisrų priežastis – žolės deginimas. Pasak miškininkų, šis elgesys vis dar paremtas klaidingu įsitikinimu, jog uždegus žolę išnaikinamos piktžolės, o dirvožemis tampa derlingesnis.

Apmaudu, kad vis dar atsiranda gyventojų, kurie nei paiso įspėjimų, nei pagalvoja apie ugnyje žūstančią gyvąją gamtą ir lengva ranka uždega pernykštę žolę. Šis pavasaris gana sausas, vėjuotas, pakanka vos akimirkos liepsnai išplisti didelėje teritorijoje. Nevaldoma  ugnis iš pievų dažnai persimeta į durpynus, miškus. Itin lengvai ugnis gali apimti neseniai atsodintą mišką ir jaunuolynus.

Kaip elgtis, pamačius gaisrą?

Užgesinti ugnį ir neleisti jai išplisti į didesnius plotus galima paprasčiausiomis priemonėmis: užplakant liepsną medžių šakomis, užtrypiant kojomis, užkasant žemėmis, užpilant vandeniu. Visgi, jei matote, kad ugnies įveikti nepavyks, nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pasišalinkite ta kryptimi, iš kur pučia vėjas – nebėkite pavėjui!


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?