Saugose – Kaziuko mugės šurmulys

2015-03-10, Gerda BELOKOPYTOVA
Mokykloje vykusioje pavasariškoje mugėje dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai, seneliai, atvyko pasižvalgyti ir bendruomenės nariai.
Mokykloje vykusioje pavasariškoje mugėje dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai, seneliai, atvyko pasižvalgyti ir bendruomenės nariai.

Nors šiemet kovo 4-oji – šv. Kazimiero diena – nepriminė pavasario, mat žemę tądien dengė sniego patalas, tačiau Saugose žiemos atgarsius išvaikė Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos bendruomenės organizuojama Kaziuko mugė.  „Groja dūdos, skamba juokas, trankūs šokiai ir daina. Nuostabi Kaziuko mugė ir Kazimiero diena“, - štai taip saugiškiai kvietė į pavasariu alsuojančią šventę.

Vos įžengus pro Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos duris pasitiko saldus aromatas ir pavasariškai gaivus oras, kuris kvietė užsukti ir kartu švęsti pavasarį. Dar gerokai priešpiet mokyklos erdves pripildė Kaziuko mugės šurmulys ir prekybininkai, atėjusiesiems siūlę jų pačių rankomis pagamintų prekių.

O akis paganyti išties buvo kur. Vieni prekiavo gardžiais, saldžiais kepiniais, kiti – namų interjero pavasariškais papuošimais. Mugės dalyvių išradingumas išties stebino. Čia sau patinkančių prekių rado visi apsilankiusieji, net ir patys mažiausieji. Štai vyresnieji berniukai prekiavo savo pačių rankomis pagamintais medžio dirbiniais, mergaitės – auskarais, apyrankėmis ir karoliais. Būta ir išskirtinių atviručių, ir riešinių, vilnonių kojinių bei pirštinaičių. Pirkėjai kilnojo tai vieną, tai kitą prekę, bendravo su pardavėjais, domėjosi, kaip vienas ar kitas gaminys pagamintas.

Saugiškių Kaziuko mugė organizuojama jau trečiąjį kartą ir kaskart sulaukia ne tik vis daugiau prekybininkų, bet ir vis gausesnio būrio svečių. Tai ne tik mokyklos renginys, kuriame dalyvauja tik mokytojai ir mokiniai. Tai tikra bendruomenės šventė, kurioje zuja ir mažieji seniūnijos gyventojai, ir jų tėveliai, ir seneliai. Visiems čia linksma ir smagu.

Be to, ir mokyklos ugdytiniai buvo paruošę staigmenų. Pavasariškoje scenoje pasirodė ketvirtos klasės mokiniai su mokytoja Inga Mockiene priešakyje. Mažieji mokyklos muzikantai padovanojo linksmą kūrinį. Visus surinkusiuosius sveikino ir šventės vedėjai Augustė Beržinytė bei Daivaras Šilas. O  mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė pasidžiaugė taip gausiai susirinkusiais Kaziuko mugės dalyviais ir ragino nesnausti, įsigyti patinkančią prekę, nes greitai jos gali nebelikti. Įteikusi prie šios šventės organizavimo prisidėjusioms pedagogėms pavasarinių gėlių žiedų direktorė iškilmingai paskelbė Kaziuko mugės pradžią!

Saugiškiai tuokart galėjo įsigyti ne tik patinkančių prekių, bet ir įsiamžinti specialiame stende bei bent trumpam apsimesti Kaziuku ir Kazyte. Norinčiųjų netrūko – gerų emocijų netrūko taip pat. Pavargusieji nuo šventinio šurmulio būriavosi arbatinėje „Gero kelio“, kur skanavo gardžią arbatą ir vaišinosi naminiais sausainiais.

Štai norintieji padūkti čia taip pat tai galėjo padaryti. Mokiniai, kartu su savo mokytojomis, buvo paruošę siurprizą – ištaikę laisvą minutę vis kviesdavo sužaisti skirtingų Lietuvos regionų tradicinius žaidimus. Iš pradžių nedrąsiai pirkėjai kilnojo kojas, tačiau greitai įsidrąsino ir smagiai sukosi rateliuose.

Trečioji saugiškių Kaziuko mugė praūžė su trenksmu! Šventės dalyviai, įsigiję įvairiausių skanumynų ir pavasariškų gaminių, neskubėjo skirstytis, sustodavo pabendrauti, pasidžiaugti vieni su kitais. Tądien mokykla sujungė visą Saugų bendruomenę ir tapo vienos, didelės šeimos namais.


Foto galerija

Gardus kepinių kvapas ir gražus vaizdas viliojo visus pirkėjus.Šventės dalyviai.Mokykloje vykusioje pavasariškoje mugėje dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai, seneliai, atvyko pasižvalgyti ir bendruomenės nariai.Kaziuko mugės atidarymą paskelbė mokyklos direktorė J. Lidžiuvienė.Šventės dalyviai.Šventės dalyviai.
Norintieji bent trumpam galėjo pavirsti Kazyte ir Kaziuku.Šventės dalyviai.Šventės dalyviai.Šventės dalyviai.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?