Žemaitijos lengvosios atletikos augančio atžalyno peržiūra

2022-04-01
„Žemaitijos taurė 2022“ 2-ojo etapo jaunučių ir jaunių asmeninių lengvosios atletikos pirmenybių prizininkai, Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai (iš kairės): Rokas Mačiulaitis, Kostas Budvytis, Gabrielė Urniežiūtė, čempionė Augustė Juškaitė, Regimantas Leikus ir Nojus Petraitis.
Klaipėdoje kovo 10 dieną baigėsi lengvosios atletikos „Žemaitijos taurė 2022“ jaunučių (14-15 m.) ir jaunių (16-17 m.) 2-ojo etapo varžybos. Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai (treneriai Lina Leikuvienė, Stasys Oželis) pelnė šešis apdovanojimus, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos lengvaatlečiai (treneriai Audrius Urmulevičius, Dainora Grevienė) iškovojo septynias prizines vietas. Švėkšniškiai Ednaras Serapinas laimėjo šuolio į aukštį varžybas, o Ovidijus Milinauskas toliausiai nušoko trišuoliu, šilutiškė sprinterė Augustė Juškaitė greičiausiai bėgo 60 metrų barjerinį bėgimą.

Jaunučių varžybose labiausiai pasižymėjo šilutiškė Augustė Juškaitė. Ji 60 metrų barjerinio bėgimo distanciją įveikė per 9,85 sek. ir tapo nugalėtoja. Trenerės L. Leikuvienės auklėtinė aplenkė uostamiesčio bendraamžes. Berniukų lenktynes laimėjo klaipėdietis Dovydas Šimas – 9,24 sek. Trečias finišavo šilutiškis Rokas Mačiulaitis – 9 ,79 sek. 60 metrų bėgimą laimėjo Martynas Stonkus (Klaipėda) – 8,15 sek. Ketvirtą vietą užėmė šilutiškis Darentas Šimašius (treneris S. Oželis) – 8,38 sek. 1000 metrų bėgimo varžybose ištvermingiausias buvo klaipėdietis Artemij Dmitrenko (treneris L. Bružas). Jo laikas – 2:59,18 min. Antras finišavo čempionui „ant kulnų mynęs“ šilutiškis Kostas Būdvytis (trenerė L. Leikuvienė) – 2:59,69 min. Šuolio į aukštį rungtį laimėjo uostamiesčio atstovas Mindaugas Štikonas – 1,55 m. Švėkšniškis Nojus Žmūrikas (treneris A. Urmulevičius) užėmė trečią vietą – 1,45 m. Jo treniruočių draugas Domas Barkauskas liko šeštas – 1,45 m.

Pagėgiškis Erikas Suchanovas (trenerė A. Jankantienė) tenkinosi aštunta vieta – 1,30 m. Šuolio į tolį varžybose šilutiškis Regimantas Leikus parodė trečią rezultatą – 5,24 m. Nugalėtojo Aisčio Narijausko (Raseiniai) rezultatas – 5,46 m. 3 kg rutulį toliausiai stūmė Emutė Kaubrytė (Klaipėda) – 10,93 m. Antrą vietą užėmė Švėkšnos atstovė Darija Sūdžiūtė (treneris A. Urmulevičius) – 9,56 m. Ketvirta liko švėkšniškė Deimantė Agintaitė – 7,54 m.

Jaunių varžybose triumfavo Švėkšnos šuolininkai

Šuolio į aukštį čempiono vardą iškovojo Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos auklėtinis Ednaras Serapinas, įveikęs kartelę iškeltą į 1,75 metro aukštį. Trenerio A. Urmulevičiaus auklėtinis šoko net 10 cm aukščiau nei antrą vietą užėmęs Tautvydas Tiškus iš Raseinių. Švėkšniškis Mantas Stirbys (trenerė D. Grevienė) užėmė ketvirtą vietą – 1,60 m, o bendroje įskaitoje po dviejų etapų apdovanotas trečios vietos taure. Tarp merginų nugalėjo Kamilė Labanauskaitė (Klaipėda) – 1,60 m.

Pagėgių savivaldybės atstovė Eva Merkelytė (trenerė A. Jankantienė) užėmė penktą vietą – 1,40 m. Šuolio į tolį rungtį laimėjo raseiniškis Edvinas Jažauskas – 5,43 m. Pagėgiškis Virmantas Barkauskas liko ketvirtas – 5,17 m. Trišuoliu toliausiai nušoko švėkšniškis Ovidijus Milinauskas (treneris A. Urmulevičius).  – 11,28 m. Ovidijus įvykdė I jaunių atskyrio rezultatą. Antrą vietą užėmusio Žano Grauslio (Klaipėda) rezultatas – 10,74 m.  Trišuolio varžybose prizininke tapo ir šilutiškė Gabrielė Urniežiūtė (treneris S. Oželis) – 9,76 metro, trečia vieta. 3 kg rutulio stūmimo varžybose švėkšniškė Skaistė Goštautaitė trečia. Jos rezultatas – 8,20 m.

Nugalėjo Ema Baužaitė (Klaipėda) – 11,81 m. 60 metrų barjerinio bėgimo varžybose šilutiškiai Nojus Petraitis ir Mykolas Maurius (trenerė L. Leikuvienė) užėmė 3-4 vietas. Nojaus laikas – 8,84 sek., Mykolo – 9,38 sek.  Čempiono Arto Laučio (Telšiai) laikas – 8,77 sek.

Vaikų, jaunučių, jaunių varžybos „Žemaitijos taurė 2022“ baigtos. Vaikų varžybų etapų buvo trys, jaunučių ir jaunių – du. Šilutės, Švėkšnos ir Pagėgių lengvosios atletikos atžalynas teikia nemažai vilčių ateities startams.