4 patarimai, kaip išlikti produktyviems

2022-04-01, Pranešimas spaudai

Greičiausiai dauguma esame buvę tokioje situacijoje, kai darbų daug, o laiko mažai. Kartais tampa sunku suderinti visas veiklas ir išlikti motyvuotiems ir produktyviems. Tada pradedame jausti įtampą, atidėliojame darbus ir jų visai neatliekame. Pavargote nuo tokios rutinos? Norite išlikti produktyvūs visą dieną? Jei taip, šis straipsnis kaip tik jums.

1. Poilsis

Esate girdėję apie žmones, kuriems užtenka per naktį miegoti tik keturias valandas, ar ne? Visgi tai tikrai nerekomenduotina. Tie, kurie neišsimiega, kurį laiką gali jaustis gerai, tačiau vėliau jie paprastai ima jausti nuovargį. Norint išlikti produktyviems, poilsis būtinas. Siūloma išmiegoti bent 7–9  valandas per parą. Jei miegama mažiau, kitą dieną jaučiamas išsekimas, neramumas, išsiblaškymas.

2. Pertraukos

Norint išlikti produktyviems, atsitraukti nuo darbų rekomenduojama kas 1–2 valandas. Tai padeda sumažinti patiriamą įtampą ir akių nuovargį. Pertraukos metu geriau nenaudoti išmaniųjų įrenginių – planšetinių kompiuterių ar telefonų. Geriau leisti protui ir akims pailsėti. Laisvą laiką galima skirti pašnekesiams su kolegomis. Tai padės užmiršti rūpesčius, atsipalaiduoti ir kibti į darbus pasisėmus energijos.

3. Tinkama mityba

Smegenų veikla turi įtakos kokybiškam darbui. Jeigu smegenys negauna pakankamai maistinių medžiagų, darbas lėtėja, o koncentracija mažėja. Smegenims gyvybiškai būtini baltymai, naudos duoda ir gerieji angliavandeniai bei riebalai. Visų šių medžiagų galima gauti iš žuvies, įvairių sėklų, pilno grūdo produktų. Atmintį  padeda gerinti mėlynės, budrumą palaiko juodasis šokoladas. Koncentracijai ir produktyvumui didinti galima saikingai vartoti kavą ar žaliąją arbatą.

4. Plano rašymas

Labai gera praktika – kiekvieną rytą užsirašyti aiškų veiksmų planą, išsikelti realius dienos tikslus. Planuojant dieną ir susidarant darbų planą, po truputį formuojasi disciplina. Remiantis planu gali kilti mažiau pagundų mintis nukreipti kitur. Darbo kalendoriai yra viena iš puikių priemonių, padedančių išlikti produktyviems. Rekomenduojame apsilankyti https://www.biurogidas.lt/darbo-knygos-ir-kalendoriai, kur rasite gausų funkcionalių darbo knygų ir kalendorių asortimentą.

Sėkmingiausius žmones sieja vienas bendras bruožas – įpročiai, padedantys dirbti efektyviai. Produktyvumas nėra prigimtinė savybė, bet galima remtis patarimais, kaip ją įgyti. Taigi siūlome ugdyti tuos įpročius, kurie galėtų padėti efektyviau atlikti darbus ir gerinti rezultatus.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?