Naujiena Šilutėje – duris atvėrė kalviškų gaminių parduotuvė

2015-03-10, Gerda BELOKOPYTOVA
Kalviai Romas ir Mantas visuomet vadovaujasi vieno kalvio ištartais žodžiais: „Į nieką nesižvalgydami tiesiog darykite gražius darbus ir tie darbai patys už jus kalbės“.
Kalviai Romas ir Mantas visuomet vadovaujasi vieno kalvio ištartais žodžiais: „Į nieką nesižvalgydami tiesiog darykite gražius darbus ir tie darbai patys už jus kalbės“.
Kalvystė – iš senovės lietuvio kiemo iki šių laikų atkeliavęs amatas, o jo puoselėtojai – tarsi tautos tradicijų sergėtojai. Išmokti „prakalbinti“ geležį ne taip jau paprasta ir ne kiekvienam tai lemta, tačiau pagryniškiui Romui Šalčiui geležis atskleidė savo paslaptį. Kalvio darbai puošia ne tik mūsų rajono namus, bet ir visos Lietuvos bei užsienyje gyvenančių tautiečių. Norite išskirtinės dovanos ar įmantriais gaminiais papuošti savo namų interjerą? „Metalo fonas“ – tai vieta, kur jums verta kreiptis.

Dabar tai tapo dar paprasčiau – istorinėje Šilutės miesto dalyje, Turgaus g. 3, duris tradicinio amato mylėtojams atvėrė metalo ir kalviškų gaminių parduotuvė. Užsukite ir iš kalvio rankų atsiimkite norimą gaminį.

Kalvystė pakerėjo paauglystėje

Galima sakyti, kad kalvystė R. Šalčių lydėjo visą gyvenimą. Būdamas 16 metų jis profesinėje mokykloje pradėjo mokytis specialybės, susijusios su metalo apdirbimu. „Man patiko dirbti ir su medžiu, ir su metalu, tačiau pastarasis vis dėlto užkariavo mano širdį ir nuo to laiko yra mano gyvenimo dalis“, - kalbėjo kalvis. Pirmieji kalviški darbai „gimė“ tiesiog Romo namų garaže. Tai buvo nedideli, suvenyriniai gaminiai. Tačiau įgaunant vis daugiau patirties „augo“ ir kalvio darbai. Prieš 5-erius metus Romas nusprendė įkurti nuosavą verslą ir jam pavyko.  O paklaustas, kas, jo manymu, yra svarbiausia kalviui, ryžtingai atsakė: „Sąžiningai atlikti savo darbą“.

Mokiniui perduota patirtis

Pokalbio metu R. Šalčius džiaugėsi, kad sukauptą patirtį, išmoktą amatą gali perduoti savo žentui. „Manto tėvams pažadėjau, kad iš jo padarysiu meistrą. Jis man kaip sūnus, todėl labai džiaugiuosi, kad nenuleido rankų ir perprato kalvystę, o dabar sukūrė ir savitą stilių“, - kalbėjo Romas.

Pasiteiravome ir paties Manto, kaip gi jam sekėsi perprasti kalvystės amatą. „Draugystė su kalvyste prasidėjo įdomiai ir labai greitai. Mes gyvenome Airijoje, kai Romas pasiūlė grįžti į Lietuvą ir išmokti šio amato. Grįžau dviem savaitėms, bet išvažiuoti jau nebesinorėjo. Nors prisipažinsiu, pradžioje teko nemažai pasinervinti, juk tai man buvo visiškai nauja sritis. Bet po pusmečio įvyko lūžis, išmokau dirbti su metalu ir galėjau įgyvendinti savo vizijas. Niekada negalvojau, kad savo rankomis galėsiu kažką sukurti, bet kai padarau darbą, žiūriu ir džiaugiuosi“, - kalbėjo jaunasis kalvis.

Du kalviai – du gaminių stiliai

Kiekvienas kalvis atranda savo gaminio stilių, žinoma, suburia ir savo kūrinių mėgėjų ratą. O Romo ir Manto darbai panašūs ar skirtingi?

Romas pasakojo, kad jo dirbinių stilius – labiau tradicinis. „Man patinka plastiškos formos, naudoju liaudies ornamentų motyvus. Iš metalo stengiuosi išgauti lengvumą“, - kalbėjo kalvis.  O štai Manto stilius, anot paties, modernesnis. „Man labai patinka metalo ir medžio derinys, gryna metalo spalva, taisyklingos formos“, - teigė Mantas.

Idėjų semiasi iš gamtos

Negalėjome kalvių nepaklausti, kaip gi „gimsta“ kalviškas kūrinys. „Iš tiesų tai viskas parodyta gamtoje, tik reikia sugebėti tai pamatyti ir perteikti. Štai kalviškai pagamintos medžio šakos yra lygiai tokios pat kaip ir realybėje“, - kalbėjo Romas.

Kalvystė – ne darbas, o gyvenimo būdas

Turbūt patys unikaliausi kūriniai atsiranda tuomet, kai žmogus į atliekamą darbą sudeda visą savo meilę ir šilumą. Būtent tokie yra Manto ir Romo gaminiai. Į juos kalviai sudeda visas geras emocijas, šviesias mintis ir meilę. Kalvystė jiems – ne darbas, o gyvenimo būdas. „Be kalvystės negaliu nė dienos. Tokios galingos stichijos kaip oras, vanduo, ugnis ir metalas – pakeri ir įtraukia. Ryte mano kalvystės darbai visuomet prasideda nuo padėkojimo Gabijai už ugnį. Kalvystės negalėčiau pavadinti darbu, nes kiekvieną gaminį darau su dideliu užsidegimu“, - atviravo Romas. Tiesa, ne paslaptis, kad kalvystė nėra lengvas amatas. Jis reikalauja daug jėgos, užsispyrimo ir kantrybės. „Iš kalvės pareini ne tik purvinas, bet ir labai pavargęs, tačiau esi be galo laimingas. Gali turėti viską, bet nebūti laimingas, o gali pareiti pajuodęs ir labai pavargęs, bet jaustis laimingu. Manau, tai ir yra kelias į laimę“, - kalbėjo R. Šalčius.

Įmonės pavadinimas – iš vaikystės prisiminimų

Kalvių įkurta įmonė pavadinta išties originaliai „Metalo fonas“. Iš  kur gi šis pavadinimas? „Tai vaikystės vizija. Prisimenu metalofono skambėjimą. Juo žmogus išgauna gražų garsą, o kaldamas metalą kalvis išgauna gražų vaizdą“, - pavadinimo atsiradimo istoriją pasakojo R. Šalčius.

Metalo dirbinių parduotuvė – pirmoji Šilutėje

Praėjusį pirmadienį Šilutėje savo duris klientams, kalvystės amato mėgėjams, atvėrė metalo gaminių parduotuvė. Čia galite ne tik apžiūrėti kalvių Romo ir Manto rankomis pagamintų gaminių, bet ir juos įsigyti. Šioje parduotuvėje priimami užsakymai – UAB „Metalo fonas“ įgyvendins visas jūsų vizijas ir pateiks unikalų gaminį. Ieškote originalios dovanos įkurtuvėms? Artėja jūsų artimųjų šventė ir dar nežinote, ką jiems dovanosite? O galbūt savo namų interjerą norite papuošti unikaliais dirbiniais? Ši metalo ir kalviškų gaminių parduotuvė kaip tik jums. Čia jūs turėsite galimybę su pačiu darbo autoriumi pabendrauti asmeniškai, sulaukti patarimo ar norimos idėjos. „Parduotuvėje esantys gaminiai – tai tarsi įrodymas, ką mes sugebame padaryti. Tačiau kiekvienas atėjęs gali pateikti savo idėją ir mes su malonumu ją įgyvendinsime“, - kalbėjo R. Šalčius.

Kalviai Romas ir Mantas siūlo jums pačią įvairiausią paslaugų paletę. „Metalo fone“ atliekami kalviškų lauko ir vidaus turėklų, vartų, tvoros gaminimo bei montavimo darbai, taip pat kuriami išskirtinio dizaino vidaus bei lauko baldai, sūpynės, namų ir lauko interjero detalės bei dar daug visko. UAB „Metalo fonas“ jūsų vizijas pavers realybe ir papuoš jūsų ar jūsų artimųjų namus.

Metalo ir kalviškų gaminių parduotuvė įsikūrusi Šilutėje, Turgaus g. 3. Darbo laikas: I–V 9.00–18.00 val., VI 9.00–15.00 val. Išsamesnę informaciją rasite www.facebook.com/MetaloDirbiniai arba paskambinę telefonu 8 610 03 741.

 


Foto galerija

Naujoje kalviškų gaminių parduotuvėje galite ne tik įsigyti patinkantį gaminį, bet išdėstyti savo viziją savo amato žinovams, kurie ją pavers realybe.Naujoje kalviškų gaminių parduotuvėje galite ne tik įsigyti patinkantį gaminį, bet išdėstyti savo viziją savo amato žinovams, kurie ją pavers realybe.Naujoje kalviškų gaminių parduotuvėje galite ne tik įsigyti patinkantį gaminį, bet išdėstyti savo viziją savo amato žinovams, kurie ją pavers realybe.
Naujoje kalviškų gaminių parduotuvėje galite ne tik įsigyti patinkantį gaminį, bet išdėstyti savo viziją savo amato žinovams, kurie ją pavers realybe.
Turbūt patys unikaliausi kūriniai atsiranda tuomet, kai žmogus į atliekamą darbą sudeda visą savo meilę ir šilumą. Būtent tokie yra Manto ir Romo gaminiai.Turbūt patys unikaliausi kūriniai atsiranda tuomet, kai žmogus į atliekamą darbą sudeda visą savo meilę ir šilumą. Būtent tokie yra Manto ir Romo gaminiai.Kalviai Romas ir Mantas visuomet vadovaujasi vieno kalvio ištartais žodžiais: „Į nieką nesižvalgydami tiesiog darykite gražius darbus ir tie darbai patys už jus kalbės“.

Straipsnio komentarai

wty1232017-11-16
thing http://www.burberry-outlets.ca/ with http://warriors.nba-jersey.com/ another http://www.outletonline-ralphlauren.com/ thing http://www.burberryoutlet-sale.net.co/ mysterious http://www.long-champ.com.de/ contact http://www.prada-shoes.us.org/ with http://www.michaels-korsoutlet.com/ the http://www.northfacejackets.fr/ chain, http://www.thomas-sabos.com.de/ which http://www.coachfactory.shop/ is the http://www.softballbats-sale.com/ root http://www.christian-louboutin-shoes.com/ of http://www.michaelkorsoutlet.se/ the http://www.givenchy.com.co/ chain http://www.hollisteronlineshop.com.de/ so http://www.under-armouroutlet.com/ that http://saints.nfl-jerseys.org/ he http://www.hugo-boss.com.co/ became http://www.ray-bansoutlet.com.co/ a http://www.christian-louboutin.jp.net/ shepherd, http://michaelkors.black-friday.vip/ so http://bills.nfl-jerseys.org/ he http://suns.nba-jersey.com/ did http://www.burberrys-outletstore.com/ the http://www.versace-outlet.com/ same http://www.christianlouboutinoutlet.net.co/ twice http://www.pandorajewellery-au.com/ dream, http://giants.nfl-jerseys.org/ so http://49ers.nfl-jerseys.org/ he http://www.outlet-burberry-bags.com/ went http://www.outlet-eyeglasses.com/ to http://www.iphone-cases.net/ a http://www.ferragamos.co.uk/ city http://www.christian-louboutins.com/ near http://www.canada-michaelkors.ca/ Africa, http://www.jordan.com.de/ and http://eagles.nfl-jerseys.org/ in http://www.rayban-sunglasses.co/ the http://www.oakleysunglasses-lrc.com/ square http://www.outlet-pumashoes.com/ met http://www.coachsoutletonline.in.net/ a http://www.outlet-pradahandbags.com/ sage, http://www.christian-louboutinshoesoutlet.com/ then http://www.bottega-bags.com/ cheated http://www.calvinkleinsoutlet.com/ his http://browns.nfl-jerseys.org/ money, http://www.bottega-venetasoutlet.com/ let http://www.nikerosherun.com.co/ him http://nets.nba-jersey.com/ know http://timberwolves.nba-jersey.com/ the http://www.ray-baneyewear.co.uk/ results http://hornets.nba-jersey.com/ of http://www.watches-omega.com/ a http://www.mcm-bagsoutlet.com/ crystal http://www.nikeairmax-australia.com/ shop http://www.instylers.us/ owner, http://www.babylisspros.com/ he http://www.long-champhandbags.com/ followed http://www.oakleys.org.es/ "a http://www.ralphlaurens.com.de/ person http://www.danskoshoes.in.net/ closer http://www.australia-michaelkors.com/ dream, http://www.airjordanshoes.com.co/ destiny http://www.cheap-michaelkors.com.co/ became http://www.nikeairforce.com.de/ more and http://www.cheap-watches.in.net/ more http://www.burberrys-handbags.com.co/ into http://www.uhren-stores.de/ the http://www.nike-shoesstore.com/ world, http://www.jerseys-store.com/ the http://www.nike-skos.com/ love http://www.katespades.com.co/ of http://www.cheapshoes.net.co/ your http://www.swarovskijewellery-au.com/ life, http://www.sunglasses-oakleys.com.co/ love http://www.hoganshoes.org.uk/ the http://www.hermesbagsoutlet.com/ people http://www.airjordans-shoes.com/ around http://www.salomonshoes.com.de/ you, http://www.philipp-pleins.com/ love http://www.coachblackfriday.com/ you http://www.airmax-90.com/ all http://www.timberland-boots.com.co/ have http://www.michael-kors.com.es/ Life http://www.oakley-outletonline.com.co/ is http://www.nikeair-max.es/ wonderful, http://www.mlb-jerseys.org/ is http://www.new-balanceshoes.es/ how http://www.raybans-glasses.com.co/ you http://www.zcoachoutlet.com/ look http://www.airmax.com.se/ at http://www.soccershoes.us.com/ life, http://www.new-balanceoutlet.org/ is http://www.polosoutlet-store.com/ that http://www.supra-footwears.com/ how http://www.valentino-shoesoutlet.us.com/ you http://longchamp.black-friday.vip/ treat http://www.kate-spades.net/ yourself. http://www.ralph-laurens-outlet.com/ Horizons http://www.ralphlauren.mex.com/ should http://www.skechers-canada.ca/ also http://www.nikeshoes.org.es/ be http://www.cheap-nike-shoes.com/ broadened, http://www.ferragamos.us.com/ to http://www.ralphlauren-polos.com.co/ seek http://www.adidas-store.net/ and http://www.burberryoutletonline.com.de/ find http://coachoutlet.euro-us.net/ good http://www.raybans-sunglasses.net.co/ new http://www.air-yeezyshoes.com/ things http://www.co-aol.com/ to http://www.jordan-retros.com/ discover http://www.salvatore-ferragamos.com/ and http://ravens.nfl-jerseys.org/ create http://www.michael-kors.cc/ more http://www.omegas-relojes.es/ joy http://www.hermes-birkinoutlet.com/ in http://www.vansshoes-outlet.com/ life. http://thunder.nba-jersey.com/ Not http://www.hollister-outlet.com/ again http://www.swarovski-canada.ca/ because http://www.burberrys-bags.com.co/ of http://cowboys.nfl-jerseys.org/ memories http://www.cheap-juicycouture.com/ of http://www.adidasshoes.com.se/ yesterday http://wizards.nba-jersey.com/ and http://www.hermesoutlet.shop/ time-consuming, http://knicks.nba-jersey.com/ but http://www.cheap-mlbjerseys.us.com/ do http://www.bcbg-dresses.net/ not http://www.handbagsoutlet.in.net/ let http://www.mbt-outlet.com/ yesterday's http://seahawks.nfl-jerseys.org/ upset, http://www.horlogesrolexs.co.nl/ sad http://raptors.nba-jersey.com/ to http://www.cheap-raybansoutlet.com.co/ interference http://www.laurenralphs-outlet.co.uk/ and http://www.outlet-toryburchshoes.com/ influence http://www.coach-factory.com.co/ their http://www.new-balanceshoes.com/ own http://www.nikeairmax.com.de/ today.Everyone http://www.oakleys-online.com.co/ things http://www.michaelkors-ins.com/ are http://www.nike-factory.com.co/ different http://www.vibram--fivefingers.com/ views http://www.giuseppes-zanottishoes.com/ and http://grizzlies.nba-jersey.com/ understanding, http://www.australia-oakleysunglasses.com/ but http://www.ralphs-laurenspolos.com/ must http://www.pandora-charmscanada.ca/ not http://heat.nba-jersey.com/ be http://www.air-huarache-shoes.co.uk/ too http://www.burberryoutlet-inz.co.uk/ subjective, http://www.jimmychoo-shoes.com/ not http://www.oakleys.com.de/ to http://www.converse-shoes.net/ their http://www.outlet-true-religion.com/ own http://www.vans-shoesoutlet.co.uk/ likes http://www.tommyhilfigers.de/ and http://trailblazers.nba-jersey.com/ dislikes http://www.cheap-iphonecases.com/ to http://www.outlet-rayban.co.uk/ look http://bulls.nba-jersey.com/ at http://www.asicsoutlet.net/ and http://www.rosherun-shoes.us/ evaluate http://www.beatsbydre.com.co/ things; http://www.nba-jersey.com/ not http://raiders.nfl-jerseys.org/ to http://www.nike-maxshoes.fr/ tinted http://www.tommyhilfigerca.ca/ glasses http://titans.nfl-jerseys.org/ Man http://www.christianlouboutin-shoes.ca/ - http://www.outlet-mkors.com/ the http://www.michael-korsbags.com.co/ first http://www.nike-shoes.co.nl/ time http://www.tommy-hilfigers.net.co/ in http://rayban.black-friday.vip/ three http://www.truereligions.net/ days http://www.oakley-sunglassessale.com.co/ to http://cavaliers.nba-jersey.com/ be http://www.ed-hardy.us.com/ impressive, http://www.nike-rosherun.com.es/ both http://vikings.nfl-jerseys.org/ for http://www.jimmychoos-shoes.com/ people http://www.puma-shoes.de/ and http://www.airmax-shoes.com/ things, http://www.asicsoutlet.com.co/ must http://www.outlet-ralphlaurens.com/ adjust http://www.michaelkors-bags.us.org/ their http://www.michaels-korsoutlet.us.com/ views http://michaelkors.euro-us.net/ and http://www.ferragamo.net.co/ understanding. http://www.reeboks.com.de/ Update http://www.jewelrys-swarovski.com/ only http://www.montblancpences.com/ broaden http://www.mk-com.com/ their http://www.michaelkors.co.nl/ horizons http://www.nike-airmax.com.co/ ideological http://www.kate-spadebags.com/ awareness http://www.armani-outlet.com/ change http://www.outletonline-michael-kors.co.uk/ their http://www.montrespaschers.fr/ ideas http://www.nikeshoes-outlet.com/ before http://www.ralph-laurenpolos.co.uk/ they http://www.retrojordan-shoes.com/ can http://www.airmax2015.net/ get http://www.cheapomega-watches.com/ better http://www.christianlouboutins-shoes.co.uk/ development.Every http://bears.nfl-jerseys.org/ day http://www.mizuno-running.net/ to http://www.nike-huarache.co.nl/ keep http://www.fidgetspinner.us.com/ a http://www.oakleys-outlets.net/ good http://www.the-northface.ca/ mood, http://www.newbalance-canada.ca/ attitude http://texans.nfl-jerseys.org/ to http://chiefs.nfl-jerseys.org/ everyone http://www.polo-ralphlaurens.us.com/ around http://www.mcm-handbags.org/ friendship; http://www.tommyhilfigers.co.nl/ with http://www.coachfactory.cc/ people http://www.lacosteoutlet.com.co/ active, http://www.rolexwatch-outlet.com/ open-minded, http://jaguars.nfl-jerseys.org/ do http://bucks.nba-jersey.com/ not http://www.cheap-baseballbats.us/ care http://steelers.nfl-jerseys.org/ about http://www.the-northface.com.de/ personal http://www.nike-airmaxs.fr/ gains http://www.woolrich-jackets.com/ and http://76ers.nba-jersey.com/ losses; http://www.outlet-true-religion.us.org/ between http://www.burberrys-outletonline.in.net/ people http://azcardinals.nfl-jerseys.org/ help http://www.coachoutlet-usa.com/ each http://www.nike-store.in.net/ other, communicate http://www.dsquared2s.com/ with http://www.jerseys.net.in/ each http://buccaneers.nfl-jerseys.org/ other. http://www.watch-rolex.co.uk/ And http://www.barbours.us.com/ we http://www.coachoutlet-online.com.co/ will http://pacers.nba-jersey.com/ feel http://www.raybans-outlet.com.co/ very http://www.outlet-michaelkors-online.com/ happy, http://www.dsquared2-outlet.com/ naturally http://www.ralph-lauren-polos.us.org/ became http://www.fred-perry.org.uk/ a http://www.hollister-clothings.us.com/ warm http://www.rayban-sunglasses.fr/ and http://www.fitflop-outlet.com/ cheerful http://www.thomassabos-jewelrys.co.uk/ person.Peace http://www.raybans.org.es/ of http://chargers.nfl-jerseys.org/ mind http://rockets.nba-jersey.com/ to http://www.nikefreeshoes-inc.co.uk/ put http://rams.nfl-jerseys.org/ some http://www.nike-shoesoutlet.co.uk/ things http://www.ralph-lauren-uk.co.uk/ not http://www.raybans-outlet.cc/ to http://www.hollister.com.se/ expect http://www.beatsbydrdrephone.com/ too http://www.swarovskis-sale.co.uk/ much, http://www.burberrybags.com.co/ and http://www.raybanoutlet.ca/ you http://www.nike-store.com.de/ will http://www.outlet-pradabags.com/ not http://www.outlet-tommy-hilfiger.com/ feel http://www.longchamp-outlet.com.co/ too http://www.barbours-factory.com/ uncomfortable, http://www.michael-kors-outlet.org.uk/ everything http://jets.nfl-jerseys.org/ is http://www.giuseppezanotti.com.co/ gone, http://www.poloralphlauren.com.de/ their http://www.outlet-pradas.com/ own http://www.michaelkors.com.de/ is http://patriots.nfl-jerseys.org/ really http://www.scarpe-hoganshoes.it/ good.Annoyance http://www.ralphs-laurenpolos.co.uk/ and http://www.chiflatiron-hair.com/ frustration, http://www.newbalanceschuhe.com.de/ anguish http://www.outelt-ralphlauren.co.uk/ and http://www.the-northfacejackets.net.co/ sadness, http://www.cheappandora-charms.co.uk/ disappointment http://www.barbour-jackets.us.com/ and http://www.tommy-hilfigers.de/ anguish, http://www.outlet-oakley.com/ when http://www.raybans-outlet.co.nl/ faced http://www.air-huaracheshoes.co.uk/ with http://www.replica-handbags.com.co/ these http://www.salvatoreferragamo.us.com/ problems, http://www.lonchamp.us.com/ that http://www.burberry-storevip.com/ we http://www.beats-by-dre.com.co/ look http://www.oakleys-frames.com/ at http://nuggets.nba-jersey.com/ how http://www.converse-schuhe.com.de/ to, http://www.chiflatironhair.us.com/ how http://www.mcm-handbags.com.co/ to http://www.crystals-swarovskis.com/ deal http://www.north-face.com.co/ with, http://www.raybans-cher.fr/ how http://www.stone-islandestore.com/ to http://www.designer-handbags.com.co/ deal http://www.jackets-thenorthface.com/ with, http://clippers.nba-jersey.com/ which http://oakley.black-friday.vip/ is http://www.longchamps-bags.us.com/ the http://www.swarovskionlineshop.com.de/ most http://www.juicy-coutureoutlet.com/ critical.Have http://www.coach-outlets.net.co/ a http://www.outlet-michaelkors.us.org/ good http://dolphins.nfl-jerseys.org/ attitude, http://www.oakleysoutlet.com.co/ with http://www.adidas-shoes.es/ a http://www.air-maxschoenen.co.nl/ grateful http://www.reebok-shoes.co.uk/ heart, http://www.converse-shoes-outlet.com/ happiness http://www.nba-shoes.com/ is http://www.oakleysunglasses-canada.ca/ always http://www.hoodies-factory.com/ accompanied http://www.coach-factoryoutlet.net.co/ us.Fleeting http://www.birkenstockshoes.com.de/ commitment http://www.nikeshoes-canada.ca/ in http://www.hollister-store.com.co.co/ pursuing http://falcons.nfl-jerseys.org/ the http://packers.nfl-jerseys.org/ process, http://www.outletburberrybags.com/ little by http://www.cheap-jerseys.mex.com/ little http://www.nfl-jerseys.org/ lost. http://www.hogans.com.de/ Hearts http://www.pandora-jewelry.top/ and http://www.nfljerseys-sale.com/ old http://hawks.nba-jersey.com/ things, http://www.mcmbackpacks.com.co/ are http://www.soccers-shoes.us.com/ unconsciously http://www.rolex-watchescanada.ca/ looking http://www.cheap-jordans.com.co/ line http://www.pandora-jewelry.com.de/ by http://www.nike-shoes.com.se/ line, http://redskins.nfl-jerseys.org/ and http://www.raybansbocco.it/ then http://www.ok-em.com/ little http://www.oakleys-sunglass.com.co/ by http://www.polos-ralphlauren.com.co/ little http://www.supra-footwear.net/ forgotten http://www.raybans.com.de/ ......A http://mavericks.nba-jersey.com/ man http://colts.nfl-jerseys.org/ walking http://www.nike-shoesoutlet.us.org/ in http://www.adidassuper-star.de/ the http://www.eccoshoesoutlet.com/ gap http://www.the-northface-online.com/ of http://www.beatsheadphone.in.net/ time http://www.cheap-jerseys.com.co/ and http://www.long-champ.com.co/ space. http://www.bcbg-canada.ca/ Dayton http://www.nikeshoes.de/ step http://www.vansschuhe.com.de/ in http://www.nike-rosherun.co.nl/ the http://www.barboursjackets.com/ streets, http://www.hollister-clothings-store.com/ beautiful http://www.oakleys-sunglasses.com.co/ scenery. http://www.adidas-shoes.ca/ Direction http://www.fredperrypolos.co.uk/ in http://www.nike-paschers.fr/ life http://www.nike-shoesoutlet.com/ there http://www.thenorth-face.com.co/ are http://www.adidas-shoesoutlet.com/ many, http://www.barbour.in.net/ each http://www.fendi-outlet.in.net/ refraction, http://pistons.nba-jersey.com/ are http://www.michael-kors.net.co/ ultimately http://www.outlets-polo.com/ successful http://www.designer-handbagsoutlet.us.com/ in http://lakers.nba-jersey.com/ their http://www.levis-jeansoutlet.com/ own http://www.tracksuits.com.co/ season. http://www.pulseraspandora.com.es/ Chun http://www.ray-bans.net.co/ hate http://www.coach-outletonline.ca/ sad http://www.timberlandboots-outlet.com/ autumn, http://www.nike-free5.com/ winter http://www.nike-airmaxsc.co.uk/ or http://magic.nba-jersey.com/ summer http://www.nike-free-runs.com/ clamor http://www.nike-airmax.com.de/ silence, http://spurs.nba-jersey.com/ their http://www.ralphlauren-canada.ca/ interpretation, http://www.outlet-oakleys.com/ but http://www.celinefactory.com/ underlie http://www.true-religions.com/ common http://www.north-faceoutletjacket.com/ earthly http://coach.euro-us.net/ another. http://www.rolexwatchesforsale.us.com/ Is http://www.outlet-ralphlaurenpolo.com/ so numerous http://www.nikeair-max.ca/ and http://www.birkenstock.net.in/ scattered, http://www.outlet-michaelkors.com/ ending an http://www.clothes-outlet-store.com/ infinite http://www.adidas-schuheonline.de/ time http://www.nike-free-runs.de/ and http://jazz.nba-jersey.com/ space, http://www.timberlandspaschere.fr/ tangled http://www.tommy-hilfigers.com.co/ Red http://www.michael-korsukpurse.co.uk/ Dust, http://www.ralphlauren-au.com/ a http://www.jeans-truereligion.com/ circle http://www.oakley-sbocco.it/ climb http://www.coachoutletonlinemall.com/ in http://www.skechers-outlet.com/ the http://www.burberrybags-inc.co.uk/ ring http://www.nhl-jerseys.com/ Chunhua http://www.rolex-watches.us.com/ Qiushi. http://www.michael-korsoutletonline.com.co/ Misty http://www.michaelkorsoutlet.mex.com/ Unnecessary http://www.long-champ-outlet.com/ life http://www.marc-jacobs.us.com/ trajectory, http://www.outlet-toryburch.com/ the http://pelicans.nba-jersey.com/ encounters http://www.oakleys-sunglasses.mex.com/ always http://www.nike-shoes.com.co/ seemed http://www.hollisterclothingcanada.ca/ so http://www.mcm-backpacks.com.co/ accidental, like http://www.rosherun-shoes.co.uk/ the http://www.michaelkors.so/ silence http://www.nikefreerun-shoes.co.uk/ of http://panthers.nfl-jerseys.org/ the http://www.cheapnhljerseys.us.com/ winter http://www.chrome-heartoutlet.com/ night http://celtics.nba-jersey.com/ that http://www.louboutinshoes.jp.net/ no http://www.philipp-plein.com.co/ discrimination http://www.marcjacobs-outlet.com/ of http://www.nikerosherun.com.de/ fine, snow, http://www.raybans-outlet.net.co/ silent, http://www.oakley-outlet.fr/ always http://www.coach-outlet.store/ in http://www.timberland-shoes.com.co/ rhyme http://www.soccershoes-outlet.com/ Acacia http://www.birkenstocks.com.de/ days http://www.nike-mercurial.com/ away http://lions.nfl-jerseys.org/ long. http://www.north-face-jackets.co.uk/ Just http://www.converses-outlet.com/ come, http://www.skechers-shoesoutlet.com/ come, http://www.pradas.com.de/ only http://www.basketballshoes.com.co/ to http://broncos.nfl-jerseys.org/ find http://www.true-religionsoutlet.com/ the http://bengals.nfl-jerseys.org/ accumulation http://kings.nba-jersey.com/ of http://www.coach-outlet.net.in/ those http://www.versace-outletonline.com/

http://www.adidas-shoes.co.nl/
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ada2015-03-13
Puiku, kad vyrai atidare savo parduotuve. Ju darbai fantastiski..........................Teko isigyti ne viena ju darba. Keleta nuveziau ir i Svedija. Svedai sunaus klause, is kur jis gavo tokiu nuostabiu darbu.................Kiek ideju turi sie vyrai, gali tik pavydeti...............Sekmes jums............ Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?