Pirmasis Sakūčių aštuonmetės mokyklos bendraklasių susitikimas – po 46-erių metų

2014-07-22, Gerda BELOKOPYTOVA
Paskutinė bendra aštuntokų nuotrauka.
Paskutinė bendra aštuntokų nuotrauka.
46-eri metai – tai daug ar mažai? Būtent tiek laiko praėjo po to, kai Sakūčių aštuonmetę mokyklą baigę mokiniai ir vėl susirinko į būrį. Senoji jų mokykla dar mena tuos mokinius. Ypatinga tuokart buvo diena – pabendrauta su beveik puse amžiaus nematytais bendraklasiai, senoje diskotekų salėje prisiminti šokių žingsneliai. Ir auklėtojos pamoka vyko, o brandaus amžiaus sulaukę mokiniai it mokyklinukai kėlė rankas norėdami pasakyti atsakymus. Kaip greitai bėga metai…

1968-ųjų pavasarį 26 tuometės Sukūčių aštuonmetės mokyklos aštuntokai kartu su savo auklėtoja Erika Reinkyte-Gerlikiene prie mokyklos sustojo bendrai nuotraukai. Tik tuomet jie dar nežinojo, kad savo draugų – bendraklasių nematys net 46-erius metus. Gyvenimas tik pradėjęs tekėti į suaugusiųjų pasaulį viliojo ir apie senatvės metus niekas nė negalvojo. Tuomet viskas atrodė taip toli. Tik dabar visi suprato, kad beveik penki dešimtmečiai pralėkė kaip nerūpestingas vėjo gūsis.

Vis dėlto bėgant metams Šilutėje gyvenančiai Birutei vis stiprėjo noras susitikti su buvusiais bendraklasiais. Kartu su buvusia suolo drauge jos pradėjo organizuoti klasės susitikimą. „Mintis kilo tuomet, kai susitikau su buvusia mūsų auklėtoja. Ji išreiškė norą dar bent vieną kartą mus visus pamatyti“, - pasakojo Birutė.

Iš viso liepos 12-ąją į Sakūčių mokyklos pastatą sugužėjo penkiolika 1968-aisiais šią mokyklą baigusių aštuntokų. „Iš mūsų jau 6 yra mirę, o kiti turėjo rūpesčių ir negalėjo atvykti“, - sakė Birutė. Vis dėlto sugužėjo buvę mokiniai ne tik iš Šilutės, bet ir iš Vilniaus, Ignalinos, Klaipėdos, Telšių, Jurbarko bei kitų Lietuvos vietų.

Pats pirmasis pasimatymas, anot Birutės, buvo išties jautrus. „Visi tokie pasikeitę, juk kai išsiskyrėme mums buvo vos 15 metų, o dabar visi jau sulaukę garbaus amžiaus“, - įspūdžiais dalijosi Birutė. Netrūko šiame susitikime itin jautrių akimirkų. Kartu visi ir juokėsi, ir ašaras braukė prisimindami vykusius nutikimus. Bevaikštant mokykloje pabuvota klasėse, kuriose kadaise bėgo jų pirmieji mokykliniai metai. Susitikime dalyvavusi auklėtoja E. Gerlikienė buvusioje auklėtinių klasėje vedė ir pirmąją pamoką. Įdėmiai, lyg mokyklinukai, visi klausė auklėtojos pamokos, o norėdami atsakyti į pateiktus klausimus kaip ir kadaise kėlė rankas.

Bene labiausiai visus sužavėjęs momentas – auklėtojos ir mokinio valsas. Birutė pasakojo, kad mokyklos diskotekų metu jų auklėtoja visuomet šokdavusi su auklėtiniu Algiu. „Kadangi ji buvo aukšta, rinkosi aukščiausią, todėl taip ir buvo, kad jie visuomet kartu šokdavę“, - susitikimo akimirkomis dalijosi Birutė. Taip po 46-erių metų toje pačioje vietoje auklėtoja ir buvęs auklėtinis sušoko valsą kaip kadaise.

Ypatingas, jautrus, linksmas ir pripildytas jaunystės prisiminimų buvo šių tuometės Sakūčių aštuonmetės mokyklos mokinių susibūrimas.


Straipsnio komentarai

Stasys Narkus 2023.11.162023-11-16
Šioje mokykloje mokiausi 1965-1969 metais. Keletą vaikinukų ir porą mergikių prisimenu. Be abejo ir gerbiamą mokytoja. Ji mus
treniravo fizinio pamokose. Buvau Jai prasikaltęs- "netyčia". Nostalgija...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Aldona Gopienė2022-03-17
Šioje mokykloje mokiausi 1967-1970 metais Komentaras patinka Komentaras nepatinka