Meras V. Bendaravičius apie pasikeitusią politinę situaciją ir vykdomus darbus

2022-04-14
Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius teigia, kad pokyčiai Pagėgių krašte vyksta ir gyventojai juos mato.
Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius teigia, kad pokyčiai Pagėgių krašte vyksta ir gyventojai juos mato.
Prieš keletą savaičių Pagėgių savivaldybėje, pareiškus interpeliaciją, iš pareigų atleisti mero pavaduotojas Edgaras Kuturys ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Eugenijus Dargužas. Nepasitikėjimą šiais politikais inicijavo opozicija, tačiau po ja pasirašė ir keletas valdančiosios daugumos Tarybos narių, tarp jų ir meras. Kas paskatino pritarti opozicijos interpeliacijai ir kaip planuoja darbuotis mažumoje likusi mero komanda? Pokalbis su Pagėgių savivaldybės meru Vaidu Bendaravičiumi.

- Klausimas: Tai kas gi įvyko, kad pritarėte interpeliacijai?

- Vyksta natūralūs politiniai procesai. Jei nepavyksta bendru darbu pasiekti užsibrėžtų tikslų, turi įvykti permainos. Iš opozicijos dažnai sulaukiame įvairių priekaištų, dalis jų - tuščias politikavimas ar kritika dėl kritikos, tačiau į konstruktyvias pastabas reaguojame, diskutuojame, ką įmanoma taisyti, kad būtų priimti teisingi ir reikalingi sprendimai Pagėgių krašto žmonėms.

Kas liečia interpeliaciją, tai vicemero tokia pareigybė, kad atsakomybę už netinkamai atliktus darbus neša meras. Sudarydami koaliciją su E. Kuturio komanda ir skirdami jį į vicemero pareigas, tikėjomės, kad pavyks pasiekti bendrų tikslų, tačiau per šį laikotarpį trūko konstruktyvaus bendravimo ir bendradarbiavimo. O pastarąjį pusmetį mero pavaduotojo darbas buvo nukreiptas ne Pagėgių savivaldybės problemų sprendimui, bet asmeninių bei partinių politinių iniciatyvų vykdymui. Ne kartą teko girdėti iš administracijos direktoriaus, kad mero pavaduotojas, galimai viršydamas savo įgaliojimus, kišasi į administracijos darbą. Gaila, tačiau tokie veiksmai, kai asmeniniai principai keliami aukščiau savivaldybės gyventojų poreikių ir lūkesčių, negali būti produktyvaus bendro darbo rezultatu.

- Nauja koalicinė sutartis nepasirašyta, kaip dirbsite mažumoje?

- Dirbsime kaip dirbę, darbas nesustos, teks įdėti daugiau pastangų įtikinant kolegas Tarybos narius dėl sprendimų priėmimų svarbos. Esu įsitikinęs, kad nė vienas Tarybos narys nenori blogo mūsų kraštui, o Savivaldybės administracijos specialistų rengiami Tarybos sprendimai niekada nebuvo ir nėra nukreipti kažkokiems blogiems tikslams.

Politika – kompromisų menas ir juos turėsime pasiekti. Šiuo sudėtingu laikotarpiu mums kaip niekad reikalinga vienybė. Todėl, neabejoju, kad kolegos Tarybos nariai vadovausis sveika logika, o ne populizmu ar  asmeniniais interesais. Sunkumų nebijome, dvejus metus dirbome sudėtingomis COVID-19 sukeltos pandemijos sąlygomis, bet susitvarkėme ir už tai dėkoju Pagėgių savivaldybės ekstremalios situacijos operacijų vadovui Virginijui Komskiui, Savivaldybės gydytojai Kristinai Tutlienei ir visai specialistų komandai, kurie sėkmingai tvarkėsi per šį sudėtingą laikotarpį. Todėl darbai ir toliau nesustos, sprendimai bus priiminėjami. Suprantama, kad turint daugumą dirbti yra paprasčiau, tačiau sunkumai mūsų negąsdina.

- Vienas Tarybos narys spaudoje ne kartą priekaištavo savivaldybės vadovams, kad per šią kadenciją niekas nenuveikta, treji metai „išvaistyti bergždžiai“. Ką į tai galėtumėte atsakyti?

- Opozicija tik ir užsiima kritika, tačiau kalbos turi būti pagrįstos. Politikai, kurie skleidžia tokias kalbas, gal nemato ar nenori matyti vykstančių akivaizdžių pokyčių? Tai ne kritika, o paistalai. Per abu karantinus darbas savivaldybėje nesustojo, darbavosi visi. Ir visai nesvarbu, kad saugodami žmonių sveikatas ir vadovaudamiesi ministerijų nurodymais, dirbome užsidarę. Darbai nesustojo.

O apie nuveiktus darbus tegul kalba skaičiai: per trejus paskutinius metus Pagėgių savivaldybėje melioracijos darbų atlikta už daugiau kaip 3,5 mln. eurų (atlikti pažeistos melioracijos infrastruktūros atstatymo, melioracijos statinių remonto ir avarinių gedimų darbai, polderių rekonstrukcijos darbai ir pan.). Įgyvendinta nemažai projektų, tarp jų ir tarptautinių, kurių metu nuveikta išties nemažai – vyko ne tik įvairūs naudingi mokymai (tiek Pagėgių savivaldybėje, tiek Lenkijoje) savivaldybės specialistams, ugniagesiams, įsigyta įvairios technikos: ugniagesiams skirta mašina IVECO Eurocargo su joje sukomplektuota visa reikalinga įranga ir įrankiais gaisrams gesinti, pagalbą suteikti. Iš kito projekto įsigijome kompaktišką miesto valymo mašiną su plovimo-dezinfekavimo įranga, kuri labai naudinga ir reikalinga. Dar iš kito tarptautinio projekto buvo skirta lėšų M. Jankaus muziejaus infrastruktūros sutvarkymui. Šiandien turistai ir svečiai į muziejų ir ant Rambyno kalno važiuoja asfaltuotais keliais.

Pernai vasarą atidarytas naujas turistų traukos centras „Istorijų inkubatorius“, kuriam lėšos skirtos taip pat iš tarptautinio projekto.

Per įvairius projektus Pagėgių savivaldybė įsisavino ir tikslingai panaudojo daugiau kaip šešis milijonus eurų. Taip pat reikia paminėti ir didžiulį pilotinį projektą „Tauragė+”, kuriame dalyvauja keturios savivaldybės – Tauragės, Šilalės, Jurbarko ir Pagėgių. Dėka šio projekto Pagėgiuose dar šiemet bus pastatyta nauja autobusų stotis, bus įrengtos elektros įkrovimo stotelės, skirtos transportui, pagėgiškiams taps paprastesnis susisiekimas su gretimais miestais, pradės kursuoti ir elektriniai autobusai.

Baigti ir baseino darbai. Laukiame, kol objektą įvertins ir leidimą jam eksploatuoti išduos Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos sudaryta komisija. Tokios procedūros užima nemažai laiko, tačiau tam įtakos turėjo ir pandemija, ir kiti žmogiškieji faktoriai. Išbandėme, kaip veikia įranga baseine, ir šioje vietoje viskas yra gerai. Sporto salėje baigiami montuoti treniruokliai, beveik viskas paruošta naudojimui. Reikia šiek tiek kantrybės ir gyventojai galės naudotis baseino ir pirčių teikiamais malonumais. Baseiną planuojama atidaryti rugsėjo 1 d.

Netrukus turi prasidėti Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro pastato remonto darbai. Didžiulis projektas, kurio vertė beveik pusantro milijono eurų. Šiuo metu vyksta remonto darbai pastate Klaipėdos g. 4. Iš tarptautinio projekto, skirto bendradarbiavimo stiprinimui krizių valdymo ir saugumo srityse, lėšų čia bus įrengta 11 butų, kuriuose bus galima apsigyvendinti socialinės rizikos šeimoms, o atsitikus nenumatytiems atvejams, tokiems kaip ekstremali situacija ar pandemija, bus galima apgyvendinti ir kitus asmenis (pvz. ukrainiečius). Taip pat į naujai suremontuotas patalpas bus galimybė perkelti krizių centrą iš Vidgirių.

Verta paminėti ir tai, kad Pagėgių savivaldybė planuoja įsigyti saulės elektrinių parką už beveik pusę milijono eurų. Saulės pagaminta energija bus naudojama savivaldybės reikmėms. Turėsime savo elektros energiją ir taip ateityje sutaupysime lėšų. Matome, kas vyksta su energetiniais resursais visoje Europoje, ir tai verčia priiminėti panašius sprendimus, kad turėtume alternatyvų.

- Pagėgių savivaldybėje yra daugiau kaip 400 kilometrų žvyrkelių, kaip sprendžiamos kelių priežiūros problemas?

- Po tokios šiltos ir daug kritulių atnešusios žiemos problemų netrūksta. Nutirpus sniegui ir kiek pradžiūvus kelių dangai, ėmėmės darbų. Kelių priežiūrai ir plėtrai šiemet numatyta 667 tūkstančiai eurų. Už šias lėšas ne tik bus prižiūrimi žvyrkeliai, statomi ar keičiami kelio ženklai, bet ir asfaltuojamos gatvės Natkiškiuose, Stoniškiuose, Lumpėnuose, Pagėgių mieste.

Pernai iš kelių priežiūros programos gauta 534 tūkst. Eur, iš įvairių projektų dar 648 tūkst., kaip jau minėjau prie Rambyno kalno kelio asfaltavimo darbų prisidėjo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba 220 tūkst. eurų. Sutvarkytos gatvės Kentriuose, Natkiškiuose, Lumpėnuose, Vilkyškiuose, Bitėnuose, Pagėgiuose. Dalis asfaltavimo darbų persikėlė į šiuos metus (kelias ant Rambyno kalno). Norisi daugiau asfaltuotų kelių, tačiau riboja lėšos.

- Kokias sritis patikėjote kuruoti mero pavaduotojai?

- Ligita Kazlauskienė kuruoja švietimo, jaunimo politikos, kultūros, socialinė srities, sveikatos apsaugos sritis. Ji patyrusi politikė, šios sritys nebus jai naujiena. Vertinu jos kompetenciją ir sukauptą patirtį, todėl neabejoju, kad problemų nebus.

- Dėkoju už pokalbį.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Patyręs2022-04-15
Dzin man tie paistalai. Bet labai neramina ,,Šilokarčiamos'' maniera slėpti straipsnių autorystę. Bene patys respondentai juos laikraščiui parašo?.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Eilinis Jonui2022-04-15
Jis neatrodo, jis toks ir yra!!! Neatlaikys jo stuburas Komskio ant kupros užlipusio. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jonas2022-04-15
Tu man atrodai bestuburis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Eiliniui2022-04-15
Svaigulys, daugiau nieko, jei žmonės būtų ne durni ir ne akli, išpjautųjų būtų neprileidę.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Eilinis2022-04-14
Vai vai, kokie mes kietiii! Išpjovėm du nelalankius, dabar eisim po paranke su tuo kuris labai geros nuomonės apie save Pagėgiuose jau 18 bent metelių... Žmonės ne durni ir ne akli, sėkmės ir sveikatos merė jums, jos dar prireiks. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Janis2022-04-14
Nauja dauguma ir tapo geras Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Dainiau2022-04-14
Kada Dainiau prisidės tavo Edgariukas, tada ir gražinsim kartu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kada vaidai?2022-04-14
Kada ruosiesi grazinti 25 tukstancius, kuriuos tave vercia grazinti Komskis? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar norėtumėte čiuožyklos miesto centre?