Į prizininkus – per triūsą

2022-04-17
Šilutės sporto mokyklos sunkiaatlečių U-15 rinktinė, sėkmingai startavusi Lietuvos jaunių čempionate (iš kairės): Naglis Ramanauskas, Erikas Jančenkovas, čempionas Pranas Balčiūnas, Deividas Nejus, Linaras Kutka ir treneris Laimis Li Čin Chai.
Lietuvos jaunių (iki 15 m.) sunkiosios atletikos čempionate balandžio 2 dieną Marijampolėje čempiono medalį pelnė Šilutės sporto mokyklos auklėtinis sunkiasvoris Pranas Balčiūnas, o sidabro medaliu apdovanotas Erikas Jančenkovas (treneriai Liudas Čičirka, Laimis Li Čin Chai).

Kelialapiai į čempionatą Marijampolėje bet kam nedalijami - reikėjo išsikovoti zoninėse varžybose. Nori varžytis ant pakylos su pajėgiausiais šalies bendraamžiais sunkiaatlečiais – nevenk triūsti per treniruotes. Sunkioji atletika – ne tinginiams. Žinoma, treneriai būna labai patenkinti surinkę į grupes fiziškai stiprius berniukus, mergaites. Geri fiziniai duomenys – gera perspektyva išugdyti sporto meistrą. Bet tik perspektyva.

Kad ji virstų realybe, kaip sako treneris L. Li Čin Chai, reikia ir auklėtinio didelio noro lieti prakaitą treniruotėse. Suvalkijos sostinėje savo triūso vaisius nuskynė Pranas Balčiūnas (svorio kategorija +89 kg). Pranas rovimo veiksmu iškėlė 83 kg, stūmė – 95 kg. Rezultatas – Lietuvos čempiono vardas ir pirmos vietos medalis.

Pagyrimo nusipelnė ir Erikas Jančenkovas (sv. kt. iki 73 kg) – užėmė antrą vietą. Jo rezultatai: rovimas – 65 kg, stūmimas – 85 kg. Ketvirtas liko Linaras Kutka (sv. kt. iki 38 kg). Jis rovė 21 kg, stūmė – 29 kg. Deividas Nejus (sv. kt. iki 81 kg) liko penktas. Deividas rovė 40 kg, stūmė – 55 kg. Šeštą vietą užėmė Naglis Ramanauskas (sv. kt. iki 89 kg). Naglis rovė 37 kg, stūmė – 47 kg.

Deividas ir Naglis – naumiestiškiai. Į finalą pateko sėkmingai startavę zoninėse varžybose. Abu čempionato Marijampolėje debiutantai. Įgyta pirma didelių varžybų patirtis, kuri pravers ateityje. Treneriai savo auklėtinius kreipia tik sėkmės kryptimi, linki tapti garsiais sportininkais, asmenybėmis.