Lukas Bliūdžius – ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo pirmosios vietos nugalėtojas

2022-04-21, „Šilokarčemos“ informacija
L. Bliūdžius ir jo mokytoja D. Šaulienė. Mokyklos nuotr.
L. Bliūdžius ir jo mokytoja D. Šaulienė. Mokyklos nuotr.

Paaiškėjo Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo rezultatai. Tarp geriausiųjų ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos moksleivis Lukas Bliūdžius.

Pirmosios vietos laimėtojais šiemet paskelbti dviejų darbų autoriai, kurie ir tampa kandidatais atstovauti Lietuvai tarptautiniame ES jaunųjų mokslininkų konkurse (European contest for young scientists – EUCYS), kuris vyks rugsėjo 12–18 d. Nyderlanduose, Leideno mieste.

Pirmoji vieta skirta ir pamario krašto gimnazistui Lukui Bliūdžiui už darbą „Filtruojančių dvigeldžių moliuskų poveikis maistinių medžiagų šalinimui“. Dvyliktoko darbo vadovė – Danguolė Šaulienė.
„Šiuo darbu siekiau nustatyti, ar moliuskai yra tinkami naudoti kaip natūrali priemonė, sprendžiant vandens telkinių užterštumo ir fitoplanktono žydėjimo problemas. Pati tema, tiksliau sprendžiama problema, man įdomi savo aktualumu ekologijai ir tuo, kad ji tiria moliuskus, su kuriais susidurdavau tiek vasarą dirbdamas Kuršių mariose, tiek kasdien prie namų tekančioje upėje. Tad įdomu sužinoti, kaip veikia ir kokią, dažnai plika akimi nematomą, įtaką turi šie organizmai mūsų aplinkai“, – kalbėjo L. Bliūdžius.

Lukui skirtas ir specialusis prizas – kelionė į Šveicarijos talentų forumą, kuris vyks liepos 5–9 dienomis.

„Švėkšnos „Saulės“ gimnazija didžiuojasi biologijos mokytoja metodininke D. Šauliene. Jau daug metų mokytoja su mokiniais vykdo moksliniais eksperimentais grįstą mokymąsi. Šiandien mokykla nuoširdžiai džiaugiasi mokytojos Danguolės ir Klaipėdos universiteto dr. Jolitos Petkuvienės (mokslinio darbo konsultantės) bendru darbo rezultatu. ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo pirmosios vietos nugalėtojas - dvyliktokas L. Bliūdžius. Džiaugiamės, sveikiname ir linkime puikių įspūdžių Šveicarijoje“, - rašoma gimnazijos socialiniame tinklapyje facebook.


Straipsnio komentarai

šilutiškė2022-04-21
Sveikinimai laureatui ir Mokytojai .Švėkšna nedidelis miestelis mūsų krašte ,bet garsių žmonių ten daugiausiai iš rajono. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?