Riebalų nusiurbimas ar pilvo plastika: kuris pasirinkimas geresnis?

2022-04-22, Pranešimas spaudai

Pilvo plastika ir riebalų nusiurbimas yra dvi skirtingos chirurginės procedūros, kuriomis siekiama pakeisti pilvo estetinį vaizdą, jį paverčiant stangresniu, lygesniu bei mažesnės apimties. Esant poreikiui, riebalų nusiurbimas gali būti atliekamas kartu su pilvo plastika, vienos operacijos metu. Abi procedūros yra laikomos “kosmetinėmis” ir atliekamos plastikos chirurgo. Visgi kalbant apie tikrąsias specifikas, rizikas ir atsistatymo laiką, yra keletas pagrindinių skirtumų tarp šių pasirinkimų.

Tinkamas kandidatas

Riebalų nusiurbimas yra tinkamas pasirinkimas, siekiant pašalinti nedideles riebalų sankaupas, kurios dažniausiai matomos klubų, šlaunų, sėdmenų ir pilvo srityse. Tokiu būdu mažinamos apimtys, išryškinami kontūrai. Tačiau riebalų nusiurbimas nerekomenduojamas kaip svorio mažinimo priemonė, turint didelį antsvorį. 

 

Tuo tarpu pilvo plastikos metu pašalinamas ne tik riebalų, bet ir odos perteklius pilvo srityje. Nėštumo pasekmės ar drastiški svorio pokyčiai lemia odos perviršį. Pilvo plastika atliekama siekiant atkurti plokščią pilvą bei padailinti taliją. Ši procedūra taip pat gelbsti esant pilvo raumenų diastazei.

Procedūros specifika

Riebalų šalinimas dažniausiai atliekamas pritaikius bendrąją nejautrą, tačiau kai kuriais atvejais chirurgas gali rinktis vietinį nuskausminimą. Kuomet operuojama vieta tampa nejautri, gydytojas atlieka nedidelius pjūvius tose vietose, kur bus atliekamas riebalų nusiurbimas. Plonu vamzdeliu (kaniule) yra atliekamas riebalų siurbimas.

 

Pilvo sienos plastika, dar vadinama abdominoplastika, atliekama tik taikant bendrąją nejautrą. Chirurgas daro pjūvį odos, dengiančios pilvo sieną, apačioje. Atvėrus raumeninį sluoksnį, gydytojas susiūna pilvo sienos raumenis. Tuomet pašalinamas odos perteklius, sutraukiami kraštai ir pjūvis užsiuvamas. Šiai operacijai atlikti pakanka vienos procedūros, kuri įprastai trunka dvi - tris valandas. 

Rezultatai

Pacientai, kuriems buvo atliktas riebalų nusiurbimas, stebi plokštesnes ir proporcingesnes dailintas kūno zonas. Šie rezultatai dažniausiai yra nuolatiniai ir negrįžtami, tačiau ne visada. Praėjus metams po atliktos operacijos, kyla rizika riebalų sankaupoms sugrįžti. Priaugus svorio, riebalai vėl kaupiasi kūne, tačiau paprastai ne tose srityse, kur buvo atliktas riebalų šalinimas.

 

Abdominoplastikos rezultatai laikomi pastoviais. Pilvo siena tampa stabilesnė ir tvirtesnė. Pašalintas odos perteklius nebesugrįžta, nebent kūnas patiria didesnius svorio pokyčius bei nėštumo metu oda vėl ištempiama.

Atsistatymo laikotarpis

Atsigavimo periodas po riebalų nusiurbimo operacijos priklauso nuo to, kiek sričių buvo operuota ir kiek riebalų pašalinta. Po atliktos procedūros yra įprasta jausti patinimą riebalų šalinimo vietoje bei skysčių susidarymą. Gydytojas chirurgas visuomet rekomenduoja dėvėti kompresinį drabužį, patinimo mažinimui ir sklandžiam odos gijimui. Kadangi riebalų nusiurbimas yra laikoma ambulatorine procedūra, į įprastą gyvenimą galima grįžti gana greitai. Visgi rekomenduojama susilaikyti nuo sunkių svorių kilnojimo ir intensyvių kardio treniruočių iki kol gausite gydytojo leidimą. 

 

Po atliktos pilvo plastikos taip pat rekomenduojamas kompresinis drabužis. Jau pirmąją dieną po operacijos pacientai keliasi ir vaikšto su pagalba, kad nesusidarytų kraujo krešuliai. Įprastai vartojami skausmą malšinantys vaistai ir antimikrobinės medžiagos, mažinančios infekcijos riziką. Sugijimo laikotarpiui reikalingos mažiausiai šešios savaitės, tačiau ir po jų svarbu nepamiršti vizitų pas gydytoją, kuris apžiūrėtų pjūvio vietą. Per šį laikotarpį labai svarbu vengti bet kokių judesių, kurie skatintų pilvą įsitempti bei aktyvią fizinę veiklą pradėti tik gavus gydytojo sutikimą. 

Išvados

Taigi, nors riebalų nusiurbimas ir pilvo plastika skirtos pagerinti estetinį vaizdą, šios procedūros skiriasi veikimo principu bei rezultatais. Pilvo sienos plastika laikoma gerokai sudėtingesne operacija, kai tuo tarpu riebalų šalinimas ne pasižymi ypatingomis rizikomis. Taigi pasirinkite profesionalų gydytoją specialistą https://grozioakademija.lt/paslauga/pilvo-plastika/, kuris bus geriausias patarėjas, pasirenkant Jums tinkamiausią operaciją.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?