Šios vasaros kelioninis taikinys - Dubrovnikas

2022-04-26, Pranešimas spaudai

Nors ir apie Kroatijos turistinį gyvenimą kalbama ne tiek jau daug, tačiau joje apsilankius suprantama, kad norėsis į ją sugrįžti dar ne kartą. Dubrovnikas - miestas esantis Kroatijos pietuose, pasižymintis po atviru dangumi esančiu „muziejumi“. Dubrovnikas yra pramintas atviru muziejumi dėl to, nes jame vyrauja viduramžių ir barokinio stiliaus architektūra. Dubrovnikas vertas kiekvieno turisto dėmesio, nes jame galima rasti įvairiausių veiklų, todėl kiekvienas atras sau labiausiai tinkančią ir patinkančią. 

Atvykimas į Dubrovniką

Į Dubrovniką galite vykti tiek automobiliu, tiek skrydžiu. Pasitaiko tam tikrų skrydžių nuolaidų, kurias galite rasti Vilnius - Dubrovnikas! Na, bet jeigu nuspręsite keliauti automobiliu, tuomet reikėtų žinoti keletą dalykų. Kelionė iš Lietuvos į Dubrovniką vyksta per Bosnijos ir Hercegovinos sieną. Tiesa, 9 kilometrų atkarpa Bosnijos ir Hercegovinos pakrante galima pravažiuoti gana greitai, todėl tai neužtruks labai daug laiko. Faktas, kad tenka kirsti du kartus valstybių sienas, tačiau čia patikra vyksta gana greitai. Lietuvos piliečiams, vykstant tiek į Kroatiją, tiek Bosniją ir Hercegoviną užtenka turėti asmens tapatybės kortelę.

Apgyvendinimas Dubrovnike

Keliaujant atostogauti, visada labai svarbu iš anksto susiorganizuoti jaukią vietelę. Dubrovnike jų yra nemažai, todėl nebus sunku rasti sau labiausiai patinkančią. Tiesa, kainos yra gana aukštos: pigiausi dviviečiai kambariai gali kainuoti apie 70-80 Eur. į parą. Nerekomenduojama apsistoti senamiestyje - ne tik dėl aukštų kainų, bet ir automobiliu neįmanoma iki jo privažiuoti, todėl daiktus reikia temptis per siauras gatveles. 

Geriausiai orientuotis į mažesnius, aplinkinius miestelius, kur kainos yra žymiai mažesnės ir juose daugiau ramybės. Dubrovniką galėsite laisvai pasiekti automobiliu. Be to, AirBnB arba Booking programėlėse galite rasti įvairių pasiūlymų. 

Dubrovniko istorija

Dubrovnikas turi įdomią ir ilgą istorija, kuri atsispindi ir pačioje miesto architektūroje. Nuo seniausių laikų, šis miestas buvo svarbus Viduržemio jūros uostas, kuris iš pradžių priklausė Bizantijos imperijai. XVIII - XIV amžiaus, Dubrovnikas atiteko Venecijos respublikai. Didžioji dalis senamiesčio, dabartinį paveldą įgavo jau nuo XIII amžiaus, todėl Dubrovniko architektūra primena Italijos miestus.
XIV-XVIII a. Dubrovnikas tapo nepriklausomu miestas ir žinomas, kaip Ragusos Respublikos vardu. Vėliau tapo pavaldus Habsburgų monarchijai, o po Pirmojo Pasaulinio karo, tapo Jugoslavijos dalimi (kaip ir visa Kroatija). 1991 m. Dubrovnikas gana nukentėjo per Kroatijos nepriklausomybės karą, nes jis buvo nuolat apšaudomas bei net septynis mėnesius gyveno apgulties sąlygomis.

Tiesa, vėliau bendromis Kroatijos ir kitų pasaulio valstybių pastangomis, Dubrovnikas buvo atstatytas. Šiandien dienai Dubrovnikas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, o jame galite rasti įvairių lankytinų vietų!


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?