Pavasarinis remontas: kaip prižiūrėti ir atnaujinti namo stogą?

2022-04-27

Priežiūra reikalauja laiko, žinių ir, žinoma, įgūdžių. Atėjus pavasariui dažnai atkreipiame dėmesį į savo langų, durų ar namų dekoro būklę, tačiau ne visada prisimename stogą. Stogas yra neatsiejama kiekvienų namų dalis ir tikriausiai čia žiema ir blogas oras sukelia daugiausiai pykčių. Štai patarimai, kaip pasirūpinti savo namo stogu. Svarbu pažymėti, kad net labai tvirtą ir gerai apdailuotą stogą reikia reguliariai peržiūrėti. Mūsų klimato zonoje stogus veikia įvairios oro sąlygos (sniegas, lietus, stiprus vėjas). Dėl šios priežasties būtina tikrintis bent du kartus per metus.

Norint užtikrinti tinkamą auditą, protingiausia jį patikėti profesionalų komandai. Geriausiu atveju profesionalai, kurie gamina tinkamą dangą, puikiai išmano jos komponentus ir supranta detales. Patikrinti specialistai žino galimą riziką, ypač kai stogo forma yra sudėtinga.

Stogų išvaizda nulemta statybos metu, nes ilgaamžiškumą, funkciją daugiausia lemia naudojamos medžiagos ir montavimas

Stogai – vienas iš tų dalykų, kuriems nereikia daug taupyti. Tai ilgalaikė investicija, kuri ne tik atsiperka, bet ir ilgainiui leidžia sutaupyti. Tikrai verta pagalvoti apie kokybišką ir apšiltintą stogą, nes taip sutaupysite energijos ir šildymo išlaidas. Gerai prižiūrimas stogas visada pakelia nekilnojamojo turto kainą ir yra vienas svarbiausių pastato būklės rodiklių. Atlikdami sezonines apžiūras ir pašalindami bet kokią žalą, galite užtikrinti, kad jūsų stogas atlaikys kitus orų teikiamus patvarumo bandymus.

Suplanuokite reguliarius patikrinimus, kurie bus naudingi ir jums, ir stogui

Stogo būklę reikėtų kas mėnesį stebėti patiems, tačiau kai kurias problemas kartais sunku pastebėti, todėl bent kartą per metus stogą turėtų apžiūrėti profesionalus meistras. Atminkite, kad kuo anksčiau pastebėsite nesėkmę, tuo mažiau problemų turėsite vėliau. Geriausias laikas ekspertinei apžiūrai yra žiemos pabaigoje, kol nutirpo sniegas ir nepakyla drėgmė.

Venkite vandens pertekliaus ant stogo

Vienas iš paprasčiausių būdų išvengti potvynių ant stogo – įsitikinti, kad latakai veikia tinkamai. Įmontuotas tinklelis ir užsikimšimo filtrai padeda išvalyti latakus. Be reguliaraus stogo latakų valymo, įsitikinkite, kad stoge nėra įlenkimų, dėl kurių gali atsirasti nuotėkių.

Net ir smulkų stogo remontą reikėtų patikėti profesionaliems stogdengiams, išmanantiems įvairius gedimus taisyti. Jei artimiausiu metu planuojate pakeisti stogą, prieš samdydami rangovą patikrinkite jų teikiamą garantiją. Nepriklausomai nuo to, ar seną stogą pakeisite nauju, defektai gali atsirasti per trumpą laiką, todėl garantiniu laikotarpiu juos be papildomų išlaidų turėtų taisyti kvalifikuotas meistras. Jei norite kokybiškų medžiagų stogo dengimui užsukite čia.

Venkite vaikščioti stogais

Papildomas svoris gali rimtai pažeisti stogą. Jei esate nepatyręs ir nežinote, kaip paskirstyti savo svorį, kur lipti ir kur nelipti, venkite vaikščioti ant stogo. Dėl aplinkos poveikio ir dūmų, lietus gali nenusiplauti nešvarumai nuo stogo. Dėl šių nešvarumų Jūsų stogas praras spalvą, susilpnės atsparumas skysčiams, ilgainiui vis daugiau defektų.

Verta paminėti, kad ne visi valymo būdai tinka stogo priežiūrai. Bandant balinti stogą ir naudojant chlorą, stogo dangos plonėja. Valant stogus aukšto slėgio purkštukais, sunaikinama dangos apsauga nuo UV spindulių ir kitų aplinkos veiksnių. Norėdami gauti geriausius rezultatus, rinkitės profesionalias stogo valymo paslaugas.

Artėjant pavasariui kiekvienas būsto savininkas turi atlikti pilną apžiūrą ir po žiemos atsiradusius gedimus savo jėgomis arba pasitelkęs profesionalų meistrą. Ankstyvos pavasario temperatūros svyravimai ir padidėjusi drėgmė gali dar labiau pakenkti jūsų namams, jei laiku nepašalinsite defektų, todėl remontui teks išleisti daugiau pinigų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?