Subūrė margučių marginimo popietė Vainute

2022-04-25, Gintarė Bagdonienė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto filialo vyresn. bibliotekininkė
Susirinkusieji supažindinti su margučių marginimo vašku technologija.
Susirinkusieji supažindinti su margučių marginimo vašku technologija.
Balandžio 13 dieną, atbundant gamtai, sprogstant medžių pumpurams, artėjant gražiausiai pavasario šventei, Velykoms, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto filiale vyko margučių marginimo vašku edukacija.

Margutis – pagrindinis Velykų simbolis. Marginimo būdų yra įvairiausių. Bibliotekininkė Genė Gofmanienė yra tradicinio margučių marginimo vašku puoselėtoja. Šios technologijos subtilybių ji išmoko iš savo kaimynės G. Gečienės, nes nuo trylikos metų prieš kiekvienas Velykas skubėdavo pas kaimynę ir stebėdavo, kokiais ornamentais puošia kiaušinius. Jai šis marginimo būdas labai patiko, puikiai pavyko ir pačiai.

Susirinkusius bibliotekos lankytojus G. Gofmanienė supažindino su margučių marginimo vašku technologija. Davė patarimų, kaip teisingai virti kiaušinius, kad jie nesuskilinėtų. Pasakojo, kad prieš pradedant marginti vašku, kiaušiniai turėtų būti šilti. Parodė įvairių raštų ir įspėjo, kad šis marginimo būdas reikalauja kantrybės ir kruopštumo.

Edukacijos dalyviai šnekučiuodamiesi, kaip švenčia Velykas, kokių tradicijų bei papročių laikosi, prisimargino gausybę margučių ir gerai nusiteikę iškeliavo laukti Velykų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!