Stryktelėjo: FK „Šilutė“ – II lygos lyderis

2022-04-27

Lietuvos futbolo II lygos pirmenybių 3-iojo turo rungtynėse FK „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) Telšiuose sutraiškė vietos „Džiugą B“ – 1:7 (0:4). Žemaičių gynyba buvo tarsi pamariškių vėtros nupūsta, nes aikštės šeimininkų komandos pagrindą sudarė 15-16 metų berniukai.

Rungtynės Telšiuose buvo žaidžiamos dirbtinės dangos aikštėje balandžio 15 dieną. „Džiugo“ dubleriai, turėję savo gretose du legionierius (juodaodį ir ukrainietį), neatlaikė pamariškių škvalinių atakų. Jau ketvirtą žaidimo minutę svečius į priekį išvedė gynėjas Giedrius Ratkus – 0:1. 16-ą rungtynių minutę pasižymėjo puolėjas Gvidas Juška – 0:2, o puolėjas Algimantas Bačanskis paeiliui įmušė dar du įvarčius - 22-ą ir 27-ą žaidimo minutę.

Per pirmąjį kėlinį „Šilutė“ įšovė 4 įvarčius išsaugodama savo vartus, kuriuos gynė klaipėdietis Vadim Trefilov, „sausus“. Anot mūsiškių trenerio S. Česnulio, nors abu „Džiugo B“ legionieriai išsiskyrė meistriškumu, tačiau du futbolininkai negalėjo išgelbėti savo komandos nuo sutriuškinimo. Vaikams nepavyko atsispirti prieš vyrus.

„Džiugas B“ į pertrauką išėjo nokautuotas. 49-ą rungtynių minutę G. Juška įpliekė penktą įvartį. Netrukus šilutiškių treneris S. Česnulis atliko žaidėjų keitimus: į aikštę išėjo saugas Martynas Vekteris ir gynėjas Nojus Šadauskas, pakeitę Deividą Puodžiūną bei Donatą Surblį. 63-čią žaidimo minutę A. Bačanskis kėlė rezultatą iki 0:6. Žemaičių naudai garbės įvartį 69-ą rungtynių minutę įmušė legionierius Nelson Jean Baptista Djembe – 1:6.

„Džiugas B“ nieko daugiau neišgalėjo, prasižengė savo baudos aikštelėje ir G. Juška 90-ą žaidimo minutę realizavo 11 metrų baudinį – 1:7. Tai penktas Gvido įvartis per trejas rungtynes. Prieš tai, 89-ą žaidimo minutę, teisėjas Deividas Dargužas pašalino iš aikštės „Džiugo B“ saugą Luką  Butkų.

FK „Šilutė“ iškovojo trečią pergalę ir turnyrinėje lentelėje pakilo iš trečios vietos į pirmą. Pamariškių grobis - 9 taškai, įmušta įvarčių – 13, praleista – 3.

Antrą vietą užima Širvintų FK „TransINVEST“ – 9 tšk., įmušta-praleista įvarčių – 12:4. Trečioje vietoje žengia Vilniaus „Žalgiris C“ – 7 tšk. 7 taškus turi ir Joniškio FK „Saned“ – 4-a vieta. 5-6-7 vietas užima po 6 taškus surinkusios Vilniaus „Viltis“, Kauno „Žalgiris B“ ir Kauno rajono „Hegelmann Litauen B“.

Ar „Šilutė“ patemps lyderio naštą? Nori nenori futbolo gerbėjai iš pirmaujančios komandos laukia tik svaiginančių pergalių. Žinoma, pasiektos pergalės prideda futbolininkams pasitikėjimo, bet dar tik sezono pradžia. II lygą sudaro 18 klubų. Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Alytaus  AL (aukščiausios lygos) dublerių ekipos tikrai lengvai neatiduos taškų, dar bus kovų iki soties.

Kiti 3-iojo turo rezultatai: FM „Ateitis“ – DFK „Dainava B“ – 5:0, „Hegelmann Litauen B“ – „Jonava B“ – 2:1, FK „Tauras“ – FK „Sūduva B“ – 0:0, FK „Saned“ – FM „Viltis“ – 7:6, FM „Fortūna“ – „Žalgiris B“ – 0:1, Klaipėdos FM – FK „Sveikata“ – 1:0, FK „Žalgiris C“ – FK „Utenis“ – 3:0, FSK „Radviliškis“ – FK „TransINVEST“ – 1:3.

Balandžio 23 dieną „Šilutė“ namuose 13 valandą žais Lietuvos futbolo federacijos „Hegelmann“-2022 taurės rungtynes su Joniškio FK ‚Saned“, kuri į savo gretas pasitelkė net buvusį Lietuvos rinktinės narį. Taurės varžybose dalyvauja 54 komandos.