Šilutiškiai moksleiviai krepšininkai parodė kietą charakterį

2022-04-28
Šilutės sporto mokyklos U18 rinktinė su savo treneriu Petru Joniku.
Šilutės sporto mokyklos U18 rinktinė su savo treneriu Petru Joniku.
Moksleivių krepšinio lygos B diviziono aštuoniolikmečių (U18) pirmenybėse Šilutės sporto mokyklos trenerio Petro Joniko komanda Marijampolėje laimėjo bronzos medalius. Šilutiškiai lemiamose mažojo finalo rungtynėse dėl trečios vietos parodė kovotojų charakterį: pasivijo ir pralenkė net 17 taškų pirmavusius Druskininkų SC (treneris Mantas Kibildis) bendraamžius. Pamariškiai nugalėjo rezultatu 82:75 (18:21, 25:25, 19:21, 20:8).

B diviziono finaliniame etape rungtyniavo keturios pajėgiausios ekipos: Marijampolės SC „Mantinga“ (treneris Kęstutis Juozaitis), Kauno KM „Perkūnas“ (treneris Mindaugas Barčaitis), Šilutės sporto mokyklos  ir Druskininkų SC komandos. Pusfinalyje šilutiškiai pralaimėjo kauniečiams – 65:84, o suvalkiečiai įveikė Druskininkų komandą – 92:79.

Didžiajame finale dėl aukso medalių Marijampolės SC „Mantinga“ nugalėjo Kauno KM „Perkūną“ – 100:94. Marijampoliečiai tapo B diviziono (31 komanda, 5 pogrupiai) čempionais, kauniečiai tenkinosi sidabro medaliais, o dėl bronzinių apdovanojimų kovojo Šilutės ir Druskininkų jaunių komandos. Rungtynės vyko permainingai, atrodė, kad pergalė svyra Druskininkų komandos pusėn, kuri vienu metu buvo įgijusi net 17 taškų pranašumą.

P. Joniko treniruojami krepšininkai nesutižo, parodė kietą charakterį ir perlaužė rungtynių eigą savo naudai. Pergalė iškovota rezultatu 82:75. Ją nukalė visa komanda, turėjusi ir lyderių. Varžovai nesusitvarkė su šilutiškiu aukštaūgiu puolėju Eduardu Targonskiu, kuris pelnė net 31 tašką. Gerai žaidęs Laurynas Skobas pridūrė 24 taškus ir atkovojo 11 kamuolių. Tiek pat kamuolių atkovojęs Kajus Bendikas pelnė 4 taškus, Nedas Zeniauskas sugriebė 10 kamuolių ir pridėjo 6 taškus. Po 4 taškus pelnė Deividas Petrošius, Tadas Jakštas ir Dominykas Vaitkus. Be to, Deividas atliko 5 rezultatyvius kamuolio perdavimus, Tadas – 4, Dominykas – 3. Tai irgi buvo svari pagalba. Igno Einikio kraitis – 5 taškai.

Kaip sakoma, lašas po lašo akmenį pratašo. Marijampolėje po pergalės P. Jonikas pažymėjo, kad jo auklėtiniai po pralaimėtų pusfinalio rungtynių kauniečiams buvo psichologiškai palūžę, tačiau rado jėgų, atsitiesė, nes trauktis nebebuvo kur, parodė tvirtą charakterį ir laimėjo. To ir laukta. 

Marijampolėje buvo renkamas simbolinis keturių komandų geriausiųjų žaidėjų penketukas, į kurį pateko ir E. Targonskis. Iš „Mantingos“ komandos buvo išrinkti du žaidėjai, iš Kauno, Šilutės, Druskininkų – po vieną.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!