Iš ugnies gniaužtų pavyko išplėšti sunkiai vaikštantį vyrą

2022-04-30, „Šilokarčemos“ informacija
Pirmiausia budėjimo metu Pagėgių savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Stoniškių ugniagesių komandos ugniagesiui gelbėtojui Vaidui Ališkevičiui paskambinę gyventojai pranešė, kad Mažaičių kaime dega jo brolio butas.
Pirmiausia budėjimo metu Pagėgių savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Stoniškių ugniagesių komandos ugniagesiui gelbėtojui Vaidui Ališkevičiui paskambinę gyventojai pranešė, kad Mažaičių kaime dega jo brolio butas.
Balandžio 21-ąją specialiosios tarnybos skubėjo į Stoniškių seniūnijos Mažaičių kaimą. Čia Šviesos gatvėje, daugiabučiame name, kuriame gyvena keturios šeimos, kilo gaisras. Tik per plauką išvengta aukų.

Pranešimas apie gaisrą Stoniškių gelbėtojus pasiekė apie 13 val. 11 min. Jie ir atskubėjo pirmieji į nelaimės vietą.

Pirmiausia budėjimo metu Pagėgių savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Stoniškių ugniagesių komandos ugniagesiui gelbėtojui Vaidui Ališkevičiui paskambinę gyventojai pranešė, kad Mažaičių kaime dega jo brolio butas. Nors komanda nuo šio kaimo įsikūrusi vos už 500 m, V. Ališkevičius pasakojo, jog važiuojant į gaisrą jam drebėjo ir rankos, ir širdis.

„Po kelių minučių su kolega atvykęs prie daugiabučio, kuriame yra brolio butas, čia radau ir kitą savo brolį, kuris gyvena netoliese. Kadangi buto durys buvo užrakintos, abu su broliu išdaužėme langą ir įšokome į vidų. Brolis gulėjo ant grindų prie lovos, viskas aplinkui degė, pakėlėm jį, nunešėm prie lango ir per jį iškėlėme,“ – sakė ugniagesys gelbėtojas.  

Išneštas vyras buvo sąmoningas, gaisro metu jis apdegė veidą ir rankas. Atvykę greitosios pagalbos medikai jį išvežė į ligoninę.

 „Laimei pavyko jį atgaivinti. Spėjame, kad gaisras kilo dėl neatsargaus rūkymo lovoje“, - „Šilokarčemai“ pasakojo Stoniškių ugniagesių komandos skyrininkas Vaidas Genys.

Gaisro metu sudegė lova, apdegė sienos, lubos, aprūko visas butas, suskilo stiklo paketas. Bute dūmų detektoriaus nebuvo. Namai nedrausti. Nuostolis tikslinamas.

Iki kol į pagalbą Stoniškių ugniagesiams atskubėjo pagėgiškiai kolegos, gaisras jau buvo užgesintas.

Po kovos su ugnimi Stoniškių ugniagesiai išskubėjo prisipildyti vandens atsargų. Šį darbą buvo sunku atlikti. Pasak V. Genio, technika jau atgyvenusi, sena, todėl ir vandens pripildymas į cisterną vyksta labai lėtai, nors šis darbas turi vykti žymiai greičiau. Kai kyla gaisras, kiekviena minutė yra svarbi.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?