Geriau storesnis ar plonesnis trimerio pjovimo valas?

2022-05-02

Tiek vienas, tiek ir kitas gali atlikti savo funkciją, tačiau šis pasirinkimas labai priklauso nuo kiekvieno konkretaus atvejo. Plonesnis variantas leis pjauti tyliau, bet jis nebus pajėgus susitvarkyti su storesne ar netgi sumedėjusia žole. Todėl šis variantas labiau tiks pastoviai priežiūrai ar netgi dailinimo darbams. Tuo tarpu kuo storesnis valas, tuo sėkmingiau pavyks įveikti net ir krūmelius. Tiesa, pjaunant juos reikėtų pasirinkti atitinkamą profilį ir geriausia naudoti ne apvalų, o keturkampį valą. Taigi, geriausias pasirinkimas priklausys nuo to, kokią žolę ir kokio dydžio plotas planuojate pjauti. Taip pat svarbu atsižvelgti ir į gamintojo rekomendacijas - valo storis neturėtų jų viršyti.

Apvalus, keturkampis ar suktas, kurį pasirinkti?

Šioje vietoje viskas bus labai panašiai kaip ir renkantis storį - kiekvienas iš šių variantų geriausiai tiks konkrečiai situacijai. Vienas iš populiariausių yra apvalus trimerio pjovimo valas, kuris puikiai tiks kasdieniams pjovimo darbams atlikti ir nuolatinei žolės priežiūrai. Tiesa, su storesniais augalais šio tipo valas susidoros sunkiau, tad tokiais atvejais vertėtų pasirinkti keturkampį variantą. Dėka aštrių kampų šis tipas lengviau nupjaus net ir storesnius augalus bei puikiai tiks rečiau pjaunamiems plotams prižiūrėti. Tuo tarpu suktas valas išsiskiria tuo, jog yra atsparesnis pažeidimams ir leidžia efektyviai prižiūrėti didelius plotus. Šio tipo valas sumažina vibraciją bei neskleidžia tiek daug triukšmo, kas palengvina intensyvų darbą.

Kur geriausia jį įsigyti?

Kad ir kurį variantą pasirinktumėte, jį nesunkiai atrasite specializuotose parduotuvėse. Pastarosiose vietose galima rinktis iš plačiausio asortimento, nors įprastas trimerio pjovimo valas gali būti parduodamas ir didesniuose prekybos centruose. Tačiau ten tokio gausaus pasirinkimo tikrai nebus. Tuo labiau - šiomis dienomis galima labai paprastai apsipirkti ir internete. Tuomet išvis niekur nereikės vykti ar netgi išeiti iš namų, o pasinaudojus paieškos sistema galima per kelias akimirkas surasti tinkamiausią variantą. Tokiu atveju belieka tik pasirinkti iš kelių alternatyvų jau vadovaujantis asmeniniais kriterijais.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?