Humanitarinė pagalba siunčiama į rusų kontroliuojamą teritoriją?

2022-05-06
Šilutės savivaldybės partnerį Ukrainoje „globoja“ separatistai.
Šilutės savivaldybės partnerį Ukrainoje „globoja“ separatistai.
Savivaldybės politikai, siekdami padėti karo padėtyje esančios šalies miestui, siunčia jam humanitarinę pagalbą. Tačiau šis miestas jau okupuotas ir virš jo valdžios pastatų plevėsuoja svetimos šalies vėliava. Ar tikrai Šilutės politikų parama pateks teisėtam gavėjui ar ja naudosis kas nors kitas?

Siunčia pagalbą ukrainiečiams

Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje buvo įtrauktas klausimas dėl humanitarinės pagalbos skyrimo Skadovskio miesto savivaldybei. Tai ne pirmą kartą ištiesiama pagalbos ranka partnerystės miestui Ukrainoje, kuri yra paskendusi karinių veiksmų sūkuryje. Anksčiau Tarybos nariai savanoriškai atsisakė kanceliarinėms išlaidoms skirtų lėšų, juos paskirdami Skadovskio miesto savivaldybei.

Apie tai kalbėjo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis kovo mėnesį Tarybos posėdyje. Tuomet jis patikino, kad partneriai patvirtino pinigų gavimo faktą. Tęsdami bendradarbiavimo sutarties partnerystės bendravimo principus, politikai nusprendė vėl padėti partneriui Ukrainoje ir padovanoti lengvąjį automobilį MERCEDES BENZ SPRINTER, kurio vertė – 12 100 eurų. Dėl šio sprendimo ketvirtadienį balsavo visi politikai.

Keliauja į separatistų rankas?

Tačiau skaitydami pastarųjų dienų naujienas sužinome, kad Skadovskio miestas kovo 9-ąją buvo užimtas separatistinių rajonų karinių pajėgų. Apie tai paskelbta internetiniame „Radio Svoboda“ portale / https://www.svoboda.org/a/rossiyskie-voyska-zanyali-gorod-skadovsk-na-poberezhje-chyornogo-morya/31744755.html/. Balandžio 11 dieną Skodovskio miesto meras Oleksand Yakovlev pranešė, kad paliko šį miestą dėl grasinimų jam. Ukrainos internetinis puslapis tsn.ua balandžio 15 dieną paskelbė, kad Skadovskio mieste nuleistos Ukrainos valstybinės vėliavos, pakeičiant jas separatistinėmis trispalvėmis.

Nuo tos dienos šio miesto Taryba atsisakė dirbti pastatuose, virš kurių plevėsuoja svetimos šalies vėliava. Taip pat pranešama, kad buvo surinkti kompiuteriai iš savivaldybės. Įvairiuose socialinių tinklų kanaluose vartotojai dalinasi informacija apie valstybės įstaigų veiklos sutrikimus. Šiame fone iškyla teisėtas klausimas: jeigu teritorija yra okupuota ir kontroliuojama kitos šalies kariškių – ką remia Šilutės politikai?

Remia pogrindinę valdžią?

Tarybos posėdžio metu meras V. Laurinaitis Tarybos nariams paaiškino šio neeilinio klausimo atsiradimo aplinkybes. Šilutės mero teigimu, į jį kreipėsi Skodovskio miesto meras ir paprašė esant galimybėms suteikti humanitarinę pagalbą, nuperkant automobilį. Jis paaiškino, kad yra emigravęs iš šio rajono, kaip ir kiti Tarybos nariai. Tačiau vykdo humanitarinės pagalbos tiekimą okupuotame mieste likusiems gyventojams. Todėl reikalingas automobilis, galintis vežti tiek krovinius, tiek žmones.

Vykdant bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos tiekimą Ukrainos regionui, Savivaldybės administracija nupirko šį automobilį, kuris dar bus prikrautas kitokios humanitarinės pagalbos.  Šių motyvų užteko Šilutės politikams, kurie dauguma balsų pritarė šiam sprendimui. Ši situacija atskleidžia nebūdingą lietuvių gailestingumo ir pasiaukojimo bruožą patekusiam į nelaimę kaimynui ar draugui.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!