Džiugios naujienos tikintiesiems – planuojama skirti lėšų bažnyčios aplinkai gerinti

2022-05-06

Pagėgiai yra vienas iš nedaugelio savivaldybių centrų, kurie turi naujai pastatytą katalikų bažnyčią. Šiame liuteroniškame krašte baigiamieji Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčios darbai atlikti 2009 metais, tada ir prasidėjo pamaldos šiame pastate. Tačiau visos aplinkos tvarkymo  problemos toli gražu nėra pasibaigusios.

Šalia bažnyčios esanti klebonija vis dar „nuoga“. Pastatui užbaigti reikalingi fasado tvarkymo darbai, kuriuos atlikus Dievo namų teritorijoje nebebūtų aplinką teršiančių, neužbaigtų statinių. Kitas svarbus darbas – į bažnyčią vedantys takai, o tiksliau tokių tiesiog nėra. Tikintieji melstis eina numintos žolės keliais, kurie po liūties tampa savotiška dumblo vonia.

Pasivaikščiojus tokiais „takais“ bažnyčia primena ne maldos namus, o po bulviakasio purvinais auliniais batais pritremptą sandėlį. Takų nebuvimas ypač daug nepatogumų sukelia ir į pamaldas atvykstantiems neįgaliesiems, pažliugusia žeme sunku valdyti vežimėlį ar vaikštynes. Artimiausių darbų sąrašą vainikuoja ir biurokratiniai reikalai – iki šiol nėra iki galo sutvarkyti bažnyčios pridavimo dokumentai.

Visiems darbams atlikti reikalinga pakankamai nemaža, beveiki 100 tūkst. eurų siekianti suma. Deja, pati bažnyčia tiek lėšų surinkti niekaip negali, o ypač išbrangusi elektra ir kitos komunalinės paslaugos po žiemos sezono gerokai ištuštino klebonijos rezervus. Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius iniciavo parapijos tarybos ir savivaldybės administracijos bei opozicijos atstovų bendrą susitikimą klebonijoje, kuriame buvo aptarti visi tikinčiųjų rūpesčiai.

Prioritetai

Kadangi net surėmus savivaldybės ir parapijos pečius, pinigų visiems darbams vis tiek neužteks, susirinkimo dalyviams teko sudėlioti prioritetus. Savivaldybės administracijos atstovai tikino, jog būtinai reikia priduoti bažnyčios pastatą. Su šia nuomone nesutiko ilgametis bažnyčios rėmėjas, opozicionierius Kęstas Komskis teigdamas, kad biurokratinius reikalus atlikti reikia vėliausiai. „Pastatas priduotas ar nepriduotas, tikintiesiems tai melstis tikrai netrukdo. Manau, visų pirma reikia atnaujinti takus ir klebonijos pastatą, o vėliau galvoti apie biurokratų popierius“, - argumentavo K. Komskis.

Visgi nepaisant įvairių nuomonių, mero teigimu, toną užduos tikintieji. „Pinigų visiems darbams šiemet, deja, neturėsime. Bet dalį tikrai rasime, tad šiandien čia susirinkę tikintieji turi sudėlioti prioritetų sąrašą, į kurį ir privalės atsižvelgti Tarybos nariai, priiminėdami sprendimą. Už parapijos atstovus tikrai niekas geriau nežino, ko labiausiai reikia bažnyčiai“, - teigė Savivaldybės meras V. Bendaravičius.

„Šilokarčemos“ indėlis

Susitikime dalyvavo ir „Šilokarčemos“ vadovas Dobilas Sinkevičius. Jo nuomone, turi būti sukurta galimybė prie darbų prisidėti ir to norintiems bažnyčios lankytojams.

„Kiekviena veikla daug reikšmingesnė ir arčiau širdies, jei prie jos prisideda ne tik valdžia, bet ir bendruomenė. Beje, rezultatas taip bus greičiau pasiektas. Tad „Šilokarčemos“ įmonės lėšomis įsipareigojame sukurti leidinį, kurį bus galima platinti tikintiesiems. Jame bus visa informacija apie reikiamus darbus ir galimybę prisidėti“, - tokią pagalbą pasiūlė „Šilokarčemos“ vadovas.


Straipsnio komentarai

štiš2022-05-09
kažkas iš griuvėsių išlindo...galimai patirta galvos trauma...


Komentaras patinka Komentaras nepatinka
O2022-05-09
Dar vienas putkos garbintojas.8 km link Nemuno ir tu savo rogėse.Galėsi šokinėti nors ir ant pūvančių smegenų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ANT KATROS KOJOS ŠOKINĖT , KAI IŠ DAUGIAAUKŠČIŲ NAMŲ VAIDUOKLIUS DARO , O BAŽNYČIAS RESTAURUOJA 2022-05-08
NA ŽINOMA BAŽNYČIUOS REIKIA SAUGOT GLOBOT , O ŽMONIŲ NAMUS NAIKINT TŪNYT , ATIMT , VISKĄ GRIAUT , TIK NELIEST BAŽNYČIŲ , MOKYKLAS GRIAUNA NAIKINA GRIAUNA , LIGONINES NAIKINA , TIK NELIESKIT BAŽNYČIŲ , PRIE KOKIOS VALDŽIOS TOKS ABSURDIŠKAS PAŽEMINIMAS BUVO NET RUSAS PER PANDEMIJA PASTATĖ 8000 MOKYKLŲ , O KĄ LIETUVIAI PASTATĖ , TIK NAIKINO , NET PER PANDEMIJA RUSAS SAVO ŽMONĖM 10 KART DIDINO TIEK PENSIJAS , TIEK ALGAS , IR KITAS IŠMOKAS , O KĄ LIETUVA DAVĖ TIK KRŲVA MOKESČIŲ IR VIS GRIOVĖ , IR GRIOVĖ
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?