Šilutiškių žaibai Šiaurės Europos stalo teniso senjorų čempionate Latvijoje

2022-05-06
Mišrių dvejetų sidabro medalių laimėtojai Jonas Piekautas ir Gražina Mikalauskienė.
Šiaurės Europos šalių 20-ajame stalo teniso veteranų čempionate Liepojoje (Latvija) gražių staigmenų pažėrė šilutiškiai Gražina Mikalauskienė ir Jonas Piekautas, iškovoję čempionų medalius vienetų varžybose savo amžiaus grupėse. Jie pelnė apdovanojimus ir dvejetų varžybose, o juk teko konkuruoti su Švedijos, Estijos, Latvijos, Suomijos žaidėjais.

Čempionatas Liepojoje surengtas balandžio 22-23 dienomis. Atvyko nemažai praeityje žinomų mažosios raketės meistrų. Ypač daug buvo latvių, estų, lietuvių, mažiau – švedų, suomių. Neatvyko norvegai, danai. Vis tik atkaklių, įdomių partijų netrūko. O kiek įvairių žaidimo stilių! Estė Oun Elle laiko raketę azijietiškai, kaip plunksną. Ataka – jos stichija. G. Mikalauskienei (amžiaus grupė 60 m.) teko su ja kautis. Gražina pralaimėjo – 2:3, bet savo amžiaus grupėje buvo pirma.

Finale G. Mikalauskienė įveikė estę Thornbech Kai, kuri praėjusiame Europos čempionate liko trečia. Gražina nugalėjo rezultatu 3:2. Penktame sete estė tesurinko 2 taškus. Moterų dvejetų varžybose (60-70 m.) dalyvavo 4 poros. Žaista ratų sistema. G. Mikalauskienė ir Ligita Vėlienė (Panevėžys) tapo čempionėmis. Mišrių porų varžybose G. Mikalauskienė ir J. Piekautas pelnė sidabro medalius. Finale jie pralaimėjo švedo ir estės porai – 1:3. Švedas ant vienos raketės pusės naudojo ilgus kinų gamybos „dantukus“. Smūgiai jais buvo bjaurūs, nepatogūs.

Vienetų varžybose J. Piekautas (75 m.) ir grupės varžybose (trys grupės) ir finale skynė tik pergales. Ne viskas klojosi, kaip iš pypkės, teko ir pavargti. Žaisdamas su kauniečiu A. Kondrotu pralošinėjo setais 0:2, bet įstengė atsigrėbti ir laimėti – 3:2. Grupės varžybose J. Piekautas nesunkiai įveikė du estus, o finale 3:0 nugalėjo kombinacinio žaidimo atstovą G. Degteriovą (Kaunas). Pelnytas aukso medalis.

Vyrų dvejetų varžybose J. Piekautas kartu su A. Kondrotu užėmė antrą vietą. Lemiamą partiją jie pralaimėjo panevėžiečiui Povilui Petrui Bagužiui ir švedui. J. Piekautas ir G. Mikalauskienė Šiaurės Europos šalių stalo teniso veteranų čempionate Liepojoje iškovojo po 3 medalius.

Šaunu, kai Lietuvos sportininkai iš provincijos meta iššūkį bendraamžiams iš sostinių - Stokholmo, Helsinkio, Tartu, Rygos.

šilutiškė2022-05-07
sveikinimai ir toliau kaupti jėgas naujiems laimėjimams. Komentaras patinka Komentaras nepatinka