Problemų kamuojamas Anužių kaimas išsirinko naują seniūnaitę

2022-05-08
R. Skiudulienė – naujoji Anužių kaimo seniūnaitė.
R. Skiudulienė – naujoji Anužių kaimo seniūnaitė.

Pagėgių pašonėje yra Anužių kaimas, kuriame išties nemažai rimtų, iki šiol neišspręstų  problemų. Dabar gyvenvietė jau turi naują seniūnaitę – aktyvią vietos gyventoją Ramintą Skiudulienę.

Dauguma Anužių kaimo gyventojai savo balsą skyrė Ramintai.

„Iš pradžių labai dvejojau, ar man to reikia. Bet mama skatino ir teigė, kad turiu užimti tas pareigas, nes man tikrai rūpi mano kaimas. Taip. Man jis tikrai rūpi“, - kalbėjo naujoji seniūnaitė.

Jos galvoje daugybė minčių, kaip padaryti Anužius gražesniais ir vieta, kurioje būtų gera gyventi. Dabar moteris pirmiausia nori įkurti parkelį, kuriame galėtų žaisti vaikai, kurių čia tik daugėja. Kliūtis – kur tai padaryti.

„Yra kaime toks žemės trikampiukas. Atrodo, kad kol neprakalbome apie parkelį, niekam jo nereikėjo. Jis daug metų nebuvo tvarkomas sklypas. Pasirodo, jis priklauso ūkininkui. Kalbėjau apie tai, kad leistų daryti parką. Nesutiko. Paprašė, kad nesikištume. Galvoju kreiptis ir į politiką Kęstą Komskį. Jis jei užsiima, daro ir padaro. Manau, ir mums padės“, - dėstė pašnekovė. Naujoji seniūnaitė  ketina ieškoti būdų, kaip iki šiol netvarkomą sklypą paversti parku. Jei nepavyks, planuoja skirti savo žemės plotelį.

R. Skiudulienė sakė, jog dabar jau renkamos medžiagos suoliukams gaminti. Patys vietos gyventojai juos darys. Anot pašnekovės, su seniūnija yra sutarta dėl dažų suoleliams,  bei drauge su seniūne apžiūrės vietas jiems sustatyti.

Deja, greitu metu gali nepavykti išasfaltuoti dulkančio kelio, tačiau sprendimas jau yra – jį laistys druskuotu vandeniu. Svajojama ir apie gatvės apšvietimą, kad mokiniai saugiai nueitų iki autobusų stotelės.

Primename, kad seniūnaičio funkcijos – tai visi reikalingi veiksmai, kurie atliekami bendruomenės interesais ir kurie nepatenka į Seimo narių, savivaldybių tarybos narių, kitų viešojo administravimo subjektų kompetenciją, tarp jų – gyventojų skatinimas, bendravimas su gyventojais teritorijos priežiūros ir plėtojimo, kultūrinio ir sportinio gyvenimo organizavimo klausimais, tarpininkavimas gyventojų bendravime su tarybos nariais, savivaldybės administracija, gyventojų pirminis konsultavimas – „kur kreiptis?“.

Seniūnaitis gali savo kompetencijos ribose kreiptis į valstybės ir savivaldybių institucijas, kitus asmenis su prašymais, siūlymais, reikalavimais, teikti atsakymus į paklausimus. Taip pat gali reikšti nuomonę dėl priimamų sprendimų, teisės aktų, gauti informaciją (tarp jų – ir teisės aktų projektus), dalyvauti savivaldybės tarybos ir jos komitetų darbe bei pareikšti gyventojų nuomonę, teikti siūlymus.

Taigi, lieka Ramintai palinkėti sėkmės ir stiprybės įveikiant labirintus, kurie pasitaikys norint gerai atlikti savo pareigas.


Straipsnio komentarai

Patyręs to nepatyres2022-05-11
Kadangi nesuprantate termino ,,koreliuoja'', paklausiu primityviau - kaip neigiamai paveiks gamtinę aplinką ta druska? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nepatyręs 2022-05-11
"Patyręs":
- O koreliuoja taip, kad druskuotas vanduo ilgiau išlaiko drėgmę ir neleidžia dulkėti.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyręs2022-05-09
O kaip druskuotas vanduo koreliuoja su gamtine aplinka? Jus ten ka, visai kvestelejote?.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?