Planuojami apribojimai atsiskaitymams grynaisiais pinigais – smūgis automobilių turgavietėms?

2015-03-11, 15min.lt
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Panevėžio automobilių turguje
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Panevėžio automobilių turguje

Lietuvos Vyriausybė nuo liepos siūlo riboti atsiskaitymą grynaisiais. Jei įstatymo projektą palaimintų Seimas, du fiziniai asmenys tarpusavyje galėtų atsiskaityti iki 5 tūkst. eurų suma, o juridiniai – tik iki 3 tūkst. eurų.

TV3 Žinios pastebi, kad daugiausiai grynaisiais atsiskaitoma automobilių pardavimo vietose. Pirkėjai iš Rytų dažniausiai traukia ne banko korteles, o grynuosius.

„Automobilių ir viso atžeminio transporto pardavėjams tai bus žiaurus smūgis. Grynais atsiveža visi užsienio pirkėjai. Visas eksportas, kuris pastaraisiais metais ir taip penktadaliu sumažėjo, vyksta atsiskaitant grynaisiais“, – TV3 žinioms nuogąstavo Naudotų transporto priemonių pardavėjų asociacijos vadovas Vismantas Baršys.

Pasak Vyriausybės vadovo Algirdo Butkevičiaus, grynųjų pinigų ribojimas bus vienas pagrindinių Seimo pavasario sesijos klausimų. Esą, taip bus pažaboti stambūs atsiskaitymai prekiaujant nekilnojamuoju turtu ar superkant žemės ūkio produkciją.

„Tie Seimo nariai, kurie pasisakys prieš tai, rodys, kad jie pritaria kontrabandai ir atsiskaitymams šešėlyje“, – pareiškė premjeras.

Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimas nebus taikomas, jie asmuo atsiskaitys per mokėjimo paslaugų tiekėjus ir įneš grynuosius į bankomatą. Prancūzijoje atsiskaitymai grynaisiais tarp ūkio subjektų leidžiami iki 3 tūkst. eurų. Tačiau apribojimai netaikomi fiziniams asmenims. Italijoje ribojamas atsiskaitymas grynais, jei suma viršija 1  tūkst. eurų, o Graikijoje – 2 tūkst. eurų ribą. 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?