Buvome visa galva stipresni, bet…

2022-05-11
Segėjaus Gvildžio nuotr.
Tokiu sakiniu FK „Šilutė“ treneris Svajūnas Česnulis pradėjo trumpą komentarą apie 4-ojo turo (II lyga) rungtynes namuose su Vilniaus FM ekipa „Ateitis“ (treneris Edvardas Malkevičius), kurias rezultatu 6:2 (3:1) laimėjo pamariškiai. Tad dėl ko nuogąstavo šilutiškių treneris?

Šios rungtynės žaistos Šilutėje balandžio 30 dieną. Kovingai nusiteikusi futbolo mokyklos komanda iš Vilniaus iškart šoko atakuoti. Į priekį jie bėgo greičiau nei atgal. Svečiai neišsigando II lygos lyderio: „Šilutė“ po trijų turų jau buvo įveikusi Tauragės FK „Taurą“, Kauno FM „Fortūną“ ir sutriuškinusi Telšiuose FC „Džiugą B“. Šilutiškių kraitis – 9 taškai.

FM „Ateitis“ po trijų turų turėjo vieną pergalę ir du pralaimėjimus. Jų derlius – 3 tšk. Bet tai statistika, o pergalės nukalamos kovojant. Lyderiui kiekvieną kartą reikia įrodyti savo pranašumą žaidimu. Vieta pirmenybių lentelėje slidi. Kas ne kas, o pamariškių treneris S. Česnulis, turintis tarptautinę kvalifikaciją, po rungtynių su sostinės komanda pareiškė, kad jo ekipa aikštėn išbėgo ne taip nusiteikusi, matyt, tikėdama lengva pergale. Prisiėjo persiorientuoti. Dėl taip vadinamos „mirtinos“ klaidos, kai šilutiškių gynėjas saugioje situacijoje prarado kamuolį ir „Ateities“ puolėjas, gavęs erdvę priekyje, iššoko vienas prieš mūsų vartininką Vadim Trefilov. Vartininkas padarė viską, kas buvo jo galioje: pirmą smūgį atrėmė, bet nuo pakartotino nebegalėjo išgelbėti. Taip svečiai 18-ą žaidimo minutę išlygino rezultatą – 1:1. Įvartį įmušė Giedrius Onuškevičius (nr. 7). Šilutiškiai pirmavo 1:0 po Gvido Juškos (nr. 17) 7-ą žaidimo minutę pelnyto įvarčio. Vilniečiai gindamiesi neretai klydo.

Pirmo kėlinio atomazga įvyko per teisėjo Kevino Drungilo (Klaipėda) pridėtą vieną žaidimo minutę. Jos užteko aikštės šeimininkams, kad paeiliui įpliektų du įvarčius. Pirmą įvartį žaidimo metu pelnė Deividas Puodžiūnas (nr. 15), antrą įmušė puolėjas Gvidas Juška, realizavęs 11 metrų baudinį.

Pirmo kėlinio rezultatas – 3:1 šilutiškių naudai. Futbolo sirgaliai akmeninėje tribūnoje palydėjo mūsų futbolininkus plojimais.

Po pertraukos, 56-ą rungtynių minutę, šilutiškiai gavo teisę į tolimą baudos smūgį. Kamuolys buvo pakeltas į vilniečių baudos aikštelę. Svečių žaidėjas neleistinai pargriovė šilutiškį ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį. G. Juška smūgiavo tiksliai – 4:1. Nepatenkintas vilnietis Justinas Novik (nr. 11) kažką pasakė teisėjui, kad jis net nelietęs varžovo, buvo pašalintas iš aikštės. Už tai gavo barti ir nuo savo trenerio.

61-ą žaidimo minutę svečiai sušvelnino rezultatą – 4:2. Įvarčio autorius Aris Stankevičius (nr. 29). „Ateitis“ bandė atkusti, bet ją ant menčių paguldė Algimanto Bačanskio (nr. 21) 70-ą rungtynių minutę įmuštas įvartis – 5:2. Vilniečiai, turėdami vienu žaidėju mažiau, susitelkė savo aikštės pusėje, nebekėlė pavojaus pamariškių vartams. 79-ą žaidimo minutę jie praleido dar vieną įvartį. Pasižymėjo A. Bačanskis – 6:2.

Mūsiškių treneris S. Česnulis sakė, kad jo komanda buvo visa galva stipresnė, bet ne taip nusiteikusi. Po gynėjo klaidos ir praleisto įvarčio, kai svečiai išlygino rezultatą (1:1), komandos žaidimas net sušlubavo. Vis tik „Šilutė“ įrodė savo pranašumą ir laimėjo užtikrintai.

Kiti 4-ojo turo rezultatai: Kauno „Žalgiris B“ – FC „Džiugas B“ – 8:0, Kybartų FK „Sveikata“ – Joniškio FK „Saned“ – 2:4, Širvintų FK „Transinvest“ – Tauragės FK „Tauras“ – 9:2, „Jonava B“ – FSK „Radviliškis“ – 3:3, Vilniaus „Viltis“ – Utenos FK „Utenis“ – 5:5, Vilniaus FK „Žalgiris C“ – Kauno r. „Hegelmann Litauen B“ – 4:0, Alytaus DFK „Dainava B“ – Klaipėdos FM – 4:2, Marijampolės „Sūduva B“ – Kauno FM „Fortūna“ – 1:1.

Po 4 turų po 12 taškų surinko FK „Šilutė“ ir Širvintų FK „Transinvest“. Turnyrinėje lentelėje į pirmą vietą dėl geresnio įmuštų-praleistų įvarčių santykio pakilo širvintiškiai. Jie pelnė 21 įvartį, praleido 6 (+15). FK „Šilutė“ – antra. Mūsiškiai įmušė 19 įvarčių, praleido 5 (+14). Trečioje vietoje žengia Vilniaus FK „Žalgiris C“ – 10 tšk. Ketvirtoje vietoje įsitaisė Joniškio FK „Saned“ – 10 tšk.

5-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais svečiuose su Klaipėdos FM (12 vieta, 3 taškai).