Paprastos ilgų ir laimingų santykių paslaptys

2022-05-21
Asmeninę laimės oazę sukurti nėra lengva. Asociatyvi nuotr.
Asmeninę laimės oazę sukurti nėra lengva. Asociatyvi nuotr.
Santykiai… Kaip norisi, kad viskas būtų harmoninga, lengva, suprantama ir laiminga, bet, deja, taip būna ne visada.

Konfliktai, kivirčai, nesusipratimai, abipusiai įžeidinėjimai ir priekaištai – galbūt jų būtų kur kas mažiau, jei prieš akis turėtume tvirtų šeimų pavyzdį, šeimų, kuriose gyvuoja darnaus bendravimo įgūdžiai, pagarba ir kur suprantami skirtumai tarp vyro ir moters psichologijos, tačiau tokių šeimų labai mažai. Galbūt viso to blogio būtų gerokai mažiau, jei kas nors mus mokytų santykių kūrimo meno, tačiau tokios disciplinos kol kas niekur nedėsto ir vargu ar kada dėstys, kad ir kaip būtų gaila. Kokių įgūdžių ir gebėjimų reikia turėti, kad pavyktų sukurti savo asmeninę laimės oazę?

Gebėjimas paprasčiau žvelgti į santuoką ir gyvenimą

Lengvumas ir paprastumas – savybė, kurios taip dažnai trūksta moteriai. Dažnai ir pačios moterys tai pripažįsta: „Aš pati save užvedu“, „Aš pati aštrinu konfliktus“, „Pati esu pratusi iš musės išpūsti dramblį“. Esminis žodis čia yra „įpratusi“. Esame atkakliai mokomi į viską žiūrėti pernelyg rimtai, o tai neturi nieko bendro su efektyvumu, sprendžiant vienokią ar kitokią situaciją. Jau greičiau priešingai, išpūsta santuokos ar kokio nors įvykio svarba, blokuoja gebėjimą susidoroti su užduotimi, rasti alternatyvų sprendimą ir tiesiog patirti malonumą. Paimkime, pavyzdžiui, vestuves. Atrodytų, nuostabi šventė, reikia atsipalaiduoti ir „gaudyti kaifą“, tačiau šiai ceremonijai suteikta perdėta svarba šventę paverčia klaikaus streso ir daugybės problemų šaltiniu. Tas pats atsitinka ir su kitomis situacijomis.

Gebėjimas perduoti iniciatyvą vyrui

O svarbiausia – priimti, jūsų nuomone, galbūt ne visai idealų jo pastangų rezultatą. Jei to neišmoksite, greičiausiai po kelerių metų pasijusite gyvenanti šalia infantilaus vyro, viena tempianti absoliučiai visą santuokos naštą. Todėl kad visą vyro iniciatyvą ir siekį veikti jūs pati švelniai, tačiau uoliai ir atkakliai pražudėte savo gyvenimo devizu: „Aš pati padarysiu geriau“.

Gebėjimas gyventi dabartimi ir negrįžti prie nuoskaudų

Jei nusprendėte dėl ko nors atleisti ir priėmėte savo partnerį su jo konkrečiais trūkumais ir klaidomis, nedrumskite toliau vandens, uždarykite temą ir gyvenkite šiuo momentu. Tą patį galima pasakyti ir apie ateities baimę. Jūsų „o ką, jeigu jis neištikimas, o ką, jei išsiskirsime…“ sukelia neurozę ir neleidžia kurti harmoningų santykių. Visi tie jūsų „O ką, jeigu…“ neapdraus santykių nuo nemalonių situacijų, o tik pritrauks jas. Gyventi dabartimi reiškia mėgautis tuo, ką turite dabar, būti ir galva, ir kūnu šiame momente, ir tai anaiptol nepanaikina konkrečių veiksmų, padedančių užtikrinti jūsų ateitį.

Gebėjimas paprasčiau žvelgti į problemas

Reikia suprasti, kad bet kurioje sąjungoje sudėtingas situacijas galima laikyti tiek problema, tiek pasaulio pabaiga, o dar galima elgtis taip, tartum šeima jums ir partneriui būtų santykių ir asmenybės tobulinimo mokykla… Taip, taip, jūs mokotės kurti tai, kas vadinama laiminga šeima arba laiminga sąjunga. Jums ir jūsų antrajai pusei reikės išmokti daug pamokų ir išspręsti daugybę problemų, kol sukursite kažką patikimo ir stipraus, kas užpildys jus meile, džiaugsmu ir suteiks harmonijos jausmą. Tai sunkus darbas, bet jį dirbti išties verta. Todėl sufokusuokite dėmesį kita kryptimi: ši situacija – tai ne problema, o užduotis ar pamoka santykių kūrimo mokykloje. Turite pakankamai jėgų ir išminties, kad susidorotumėte su tais uždaviniais. Rūpinkitės savimi ir savo santykiais, tobulinkite savo įgūdžius ir savo vaikams galėsite tapti nuostabiu pavyzdžiu, kuris leis jiems daug lengviau susikurti savo asmeninę laimės oazę, o jums suteiks galimybę mėgautis džiaugsmu ir meile savo sąjungoje.

Seimairnamai.eu


Straipsnio komentarai

Matas2022-05-23
mano arbata paprastai stipresnė už šiuolaikinius santykius... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
TARPUSAVIO NE TIK PAGARBOS 2022-05-22
JAI NEBUS SUTARIMO IR PAGARBOS TARPUSAVĮ BEI PASITIKĖJIMO , IR JOKIOS PRABANGIOS VESTUVĖS BEI POVESTUVINĖS KELIONĖS SANTUOKOS NESURIŠ Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?