Šilutės skvernelininkų gretose: politiniai perbėgeliai, pareigūnai, biurokratai

2022-05-20, „Šilokarčemos“ informacija
Politikai V. Laurinaitis ir A. Pupšys. „Šilokarčemos“ fotomontažas
Politikai V. Laurinaitis ir A. Pupšys. „Šilokarčemos“ fotomontažas

Buvusio premjero Sauliaus Skvernelio įkurta Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ turi skyrių ir Šilutėje, kuris akivaizdu, jau dabar gali pasigirti nariais, kurie yra „sprintų bėgikai“ tarp partijų.

Partijos sudėtis – lyg suneštinis balius

Steigiamajame visuotiniame susirinkime Šilutės skyriaus pirmininku buvo išrinktas Vytautas Laurinaitis, kuris yra ir Šilutės rajono savivaldybės meras.

Istorija šio politiko tokia – nuo 1999 m. buvo Lietuvos liberalų sąjungos, nuo 2003 m. - Liberalų ir centro sąjungos Šilutės rajono skyriaus narys. Ant išsvajotos karjeros pakopos užlipo tik sprukęs į kitą partiją – „Tvarka ir teisingumas“ pažadėjo mero postą ir žodį ištesėjo. 2014 m. jis tapo meru. Taigi, pakeitė vėliavą ir gavo postą. 2020 metais jau žygiavo „trijų muškietininkų“ partijos gretose. Dabar laimę bandys kurti pabėgėlių centre „Vardan Lietuvos“. Tokia Šilutės rajono savivaldybės tarybos nario, pedagogo iš Vainuto vidurinės mokyklos Vytauto Laurinaičio karjeros istorija vietos politikoje.

Ir taip „sportuoja“ ne  jis vienas. „Treniruotis“ moko ir savo ištikimuosius ir paklusniuosius bendražygius. Ilgamečiai jo kolegos Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai Steponas Kazlauskas ir Vygantas Kamarauskas taip pat visada ėjo koja kojon. Dabar jie jau taip pat po S. Skvernelio vėliava. Po ja palindo ir kiti kolegos, Tarybos nariai - buvę „tvarkiečiai“, po to „Laisvės ir teisingumo“ nariai – Alina Urbonienė, Laimutė Uselienė, Vygantas Stoškus.

Ne vieną partiją pakeitę ir naujo darinio nariais tapo įvairių įstaigų vadovai, savivaldybės darbuotojai.

Lengvai pakeitė

Lietuvos socialdemokratų Šilutės skyrius nukraujavo, kai juos paliko politikas Arūnas Pupšys. Paskui save išsivedė dalį buvusių bendraminčių ir drauge „persikrikštijo“ į socialdarbiečius. Tuo viskas nepasibaigė. Buvęs policijos pareigūnas dabar jau kito buvusio pareigūno suburtoje komandoje „Vardan Lietuvos“.

Nepaslaptis, A. Pupšys socialdarbiečių gretas papildė į savo komandą pakvietęs „tvarkietį“ Ričardą Stonkų. Šis šią komandą paliko taip pat ir jau yra „Vardan Lietuvos“ narys.

Politikai išsivedė ir būrį socialdarbiečių, kurie taip pat lengvai pasirinko naują partiją.

Naujame skyriuje yra ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narių, kurie liko nereikalingi naujam suburtam Šilutės „valstiečių“ skyriui. Tik tarp jų nėra Tarybos narių, kurie rinkėjų pasitikėjimą pelnė būdami „valstiečiais“. Tai Sigito Majaus, Lijanos Jagintavičienės, Genovaitės Kimbrienės ir Edgaro Padimansko. Sklinda gandai, kad pastarasis pats prašosi būti priimamas į „Vardan Lietuvos“ gretas. Tačiau kol kas jo ten nėra, kaip ir administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio, kuris kažkodėl netapo ir vienu iš naujojo darinio steigėjų.

Šilutės skyriaus gretose nėra ir pamario krašte praėjusiose rinkimuose į Lietuvos Respublikos Seimą išrinkto Seimo nario Zigmanto Balčyčio. Buvęs europarlamentaras yra Vilniaus skyriaus valdybos narys. Politikas 2014 m. siekė Lietuvos Respublikos Prezidento posto, praeityje rinkimuose dalyvavo atstovaudamas trims skirtingoms partijoms: Lietuvos demokratinei darbo partijai, Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) bei Lietuvos socialdemokratų darbo partijai (LSDDP).

„Kelionės“ iš partijos į partijos tampa ne naujiena. Keliauninkai visada pabrėžia: „Esmė ne partijose, o asmenybėse“. Kaip vertins rinkėjai šio skyriaus „treniruotes“ bėgimo iš partijos į partiją, pamatyti bus galima ne už ilgo – rinkimai jau 2023-iaisiais.


Straipsnio komentarai

Patyręs2022-05-24
Senas geras TT kvapas.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Matas2022-05-23
koks skirtumas, vis tiek Šilutėje nėra padorių politikų. Man jie visi vienodi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Paprasta matematika2022-05-22
nesvarbi piliečių nuomoė, o etikos niuansai juolab. Svarbiausia patekti į pirmąjį bet kurios partijos kandidatu dešimtuką ir visad būsi valdžioje.
Na, o tautiečius visad galima papenėti pažadais ir taps laimingi patikėję...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ARVIS 2022-05-22
LAURINAITIS - tikra politine prostitute Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Fox2022-05-22
Išvada: prigimdė belekiek partijų ir tipo demokratija. Turėtų būt dvi ir tai būt riba. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
PRANIUS2022-05-21
Kas yra Laurinaitis ?

Tai tipiškas kaimo mokytojas, blogiąja prasme, nes kaimietis tiki mokytoju. Vargšai kaimo mokytojai, ir jie Jo tiki.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2022-05-21
Dar kartą įrodymas ,kad jokių moralinių įsitikinimų ar aiškių vizijų ,kaip savivaldybę ar Lietuvą valdyti ir išvesti iš krizių nei vienas iš paminėtų politikų neturi ,o bėga ten ,kur mato ,kad prie lovio gali pritilpti . Darosi neaišku ,kokiu tikslu Valstybė dotuoja partijas ,jeigu jas sudaro tokie "greitieji bėgikai". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
A, huli2022-05-20
žuvys ieško kur giliau, o karjieristai kur geriau... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?