Trys gaideliai baltus žirnius vogė...

2022-05-21, Vidas Kalinauskis

Balandžio 4-ąją Tauragės apylinkės teismo teisėja Gražina Gudžiūnienė paskelbė baudžiamąjį įsakymą trims Pagėgių savivaldybės gyventojams. Atsakyti už savo poelgius privalėjo nevedęs, nedirbantis, anksčiau neteistas J. V. ir du broliai – nevedęs, nedirbantis, per pastaruosius 7 metus 5 kartus teistas Š. Š. ir išsiskyręs, dirbantis, nuo 2003 metų iki šiol teistas net 21 kartą J. Š.

Šįkart tie gaideliai, ne taip kaip pasakoje, ne baltus žirnius kulti sumanė, o pašerti jais miško žvėrelius. Bėda tik tokia, kad savų žirnių neturėjo, todėl reikėjo iš kur nors jų gauti.

Didžiausią nusikaltimų stažą turintis J. Š. teisėtvarkos pareigūnams paaiškino, kad 2021 m. gruodžio 17-osios vakarą, kiek tiksliai buvo valandų, nebeprisiminė, su broliu Š. Š. ir J. V. sugalvojo nuvažiuoti į Piktupėnų kaime esantį žemės ūkio bendrovės „Piktupėnai“ sandėlį ir iš jo pavogti grūdų. Jis iš sesers draugo pasiskolino automobilį „Audi A6“. Kokiam tikslui skolinosi automobilį, nesakė, nieko neaiškino. Brolis važiavo savo automobiliu, tokios pat „Audi A6“ markės.  Į brolio Š. Š. automobilio bagažinę susidėjo 15 maišų (40 kg talpos, baltos spalvos) ir plastikinį kibirą. Jis žinojo, kurioje vietoje yra sandėlis.

Atvažiavę prie sandėlio rado vienas neužrakintas duris. Pro jas ir įėjo į vidų. Atsinešė su savimi atsivežtus maišus bei kibirą. Automobilius pasistatė šalia, prie kito sandėlio galo, ant keliuko. Sandėlio viduje rado papiltus žirnius. Kibiru jie prisisėmė 15 maišų žirnių. Juos išmetė po vieną pro langą. Išėję iš sandėlio į Š. Š. automobilį spėjo pasikrauti 5 maišus žirnių. Tada J. Š. neteisingai paspaudė pasiskolinto automobilio užvedimo raktelių pultelį ir suveikė signalizacija. Jis bandė visaip ją išjungti, bet tai padaryti nesisekė. Matė, kad kažkiek maišų su žirniais liko prie sandėlio. Vieną maišą su žirniais lyg paliko pievoje arti keliuko, prie sandėlio pastato kampo. Jo taip pat nespėjo niekur įkrauti. Pamatė iš tolo, kad jau atvažiuoja policijos pareigūnai. Ir suprato, kad kažkas juos pastebėjo arba išgirdo veikiančią signalizaciją.

Su 5 maišais, pakrautais į Š. Š. automobilį, išvažiavo prie kito sandėlio, kuris buvo toliau nuo to, iš kurio vogė žirnius. Likusius maišus su žirniais paliko prie sandėlio sienos, po langu, pro kurį išmetė maišus. Kai atvažiavo į nenaudojamą sandėlį, iš Š. Š. automobilio bagažinės iškrovė 5 maišus su žirniais ir juos ten paliko. Juos sudėjo kampe, prie išėjimo iš sandėlio.

Pamatė, kad link jų atvažiuoja policijos pareigūnai. Palikę abu automobilius prie nenaudojamo sandėlio visi trys pabėgo laukais į Vidgirių kaimą.

Kitą dieną, gruodžio 18-ąją, apie 13 val., atvyko į tą vietą, kur buvo palikę 5 maišus su žirniais ir juos susikrovė į Š. Š. automobilį. Likusius maišus su žirniais paliko lauke prie sandėlio. Iš viso pavogė tik penkis maišus žirnių. Kur dingo kiti, jis negalėjo pasakyti. Tuos 5 maišus su žirniais pardavė berods už 25 eurus.

Jo brolis Š. Š. patikslino, kad žinojo, jog medžiotojams yra reikalingi žirniai ar kiti grūdai ir kad pavogę grūdus ar kitą pašarą galės jiems parduoti ir taip lengvai užsidirbti pinigų.

Be trijų kaltinamųjų visiško prisipažinimo, jų kaltė buvo grindžiama ir kitais įrodymais: Pagėgių policijos komisariato pareigūno tarnybiniu pranešimu, ŽŪB „Piktupėnai“ pirmininko pareiškimu, kuriame teigiama, kad buvo pavogta 600 kg sėklinių žirnių, du maišai su žirniais buvo rasti prie sandėlio, žirnių kaina – 0,30 Eur/kg, iš viso padaryta 156 Eur turtinė žala.

Buvo apklausti ir šeši liudytojai.

Broliams Š. Š. ir J. Š. teismas skyrė laisvės apribojimą 6 mėnesiams bei intensyvią priežiūrą – buvimo vietos pagal nustatytą laiką kontrolę elektroninio stebėjimo priemonėmis, t. y. būti namuose nuo 23 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu bei įpareigoti pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje.

Anksčiau neteistam J. V. paskirtas trumpesnis laisvės apribojimas – tik keturiems mėnesiams.


Straipsnio komentarai

vagys2022-05-23
vagyssss Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?