Liūdnos žinios baikeriams – orai puikūs, bet išvažiuoti į gatves anksčiau nepavyks

2015-03-12, Tomas Juškėnas | Alfa.lt
Baikeriai skelbia sezono atidarymą (Dmitrijus Radlinskas | Fotodiena.lt)
Baikeriai skelbia sezono atidarymą (Dmitrijus Radlinskas | Fotodiena.lt)
Savaitgalį į Lietuvą sugrįžus saulėtiems pavasariškiems orams, gatvėse vėl pasirodė plieninių žirgų. Gerėjant orams, vis daugiau motociklininkų sezoną pradeda kiek galima anksčiau. Tai pastebi ir policijos pareigūnai, kurie jau nubaudė ne vieną dar žiemos miegu įmigusį baikerį.

Praėjusiais metais nuo spalio 11 dienos įsigaliojus Kelių eismo taisyklių (KET) naujovėms, šiemet baikeriai anksti sezono pradėti negalės – gresia piniginė bauda, o blogiausiu atveju transporto priemonė gali netekti leidimo dalyvauti viešajame eisme.

Tai dar ne visi pokyčiai – nuo šių metų pradžios visi motociklininkai privalės vairuoti visiškai blaivūs. Jei kraujyje bus rasta nors 0,01 promilės alkoholio, grės solidi bauda.

Galiojo tik automobiliams, dabar ir motociklams

Praėjusį savaitgalį oro temperatūrai peržengus 10 laipsnių, į gatves išvažiavo pirmieji baikeriai. Žiemos metu ruošę motociklus, jie sezoną nori pradėti kuo greičiau. Tačiau skubėjimas ir didelis noras sėstis ant plieninio žirgo gali baigtis labai liūdnai.

Nuo praėjusių metų spalio 11 dienos įsigaliojo KET naujovės, pagal kurias šaltuoju metų laiku motociklų ir mopedų vairuotojai dvirates priemones privalo eksploatuoti su žieminėmis arba universaliomis padangomis.

Anksčiau (iki 2014 m. spalio 11 d.) galiojusiose KET draudimas šaltuoju metų laiku naudoti vasarines padangas buvo taikomas tik automobiliams. Tačiau naujasis reglamentavimas taikomas visoms motorinėms transporto priemonėms ir priekaboms, taip pat ir dviratėms motorinėms transporto priemonėms – motociklams bei mopedams.

Piniginė bauda, palyginti su leidimu, menkniekis

Kalbinti policijos pareigūnai išimčių dėl to, kad ne visi motociklininkai gali žinoti naująsias taisykles, atsižvelgiant, jog tai tik pirmieji išvažiavimai po žiemos, nėra linkę taikyti – KET galioja visiems eismo dalyviams vienodai.

Remiantis KET reikalavimais, nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones ir priekabas su vasarinėmis padangomis.

Todėl jei padangos neskirtos važiuoti žiemą, t. y. nepažymėtos ženklais „M+S“, „*“ arba užrašu „All seasons“, motociklininkai bus laikomi KET pažeidėjais ir baudžiami.

Administracinių teisių pažeidimų kodekso (ATPK) 123 straipsnis numato, kad transporto priemonių, kurių padangos neatitinka nustatytų techninių ar padangų naudojimo reikalavimų, užtraukia baudą vairuotojams nuo 28 iki 43 eurų.

Tačiau piniginė bauda gali pasirodyti menkniekis, nes priemonė gali netekti leidimo dalyvauti viešajame eisme: nuo praėjusių metų liepos mėnesio įsigaliojo 9 punktai, pagal kuriuos, jei atrandamas bent vienas iš nurodytų trukumų, gali būti panaikintas transporto priemonių privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimas.

Būtent 7 punktas ir žymi, kad dėl netinkamų padangų galima netekti leidimo dalyvauti eisme.

Minimalus motociklo padangų protektoriaus gylis – 0,8 mm.

Nulis promilių

Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovų teigimu, šiemet jau teko nubausti keletą motociklininkų, kurie esą „tik“ išvažiavo išbandyti motociklo po žiemos, tačiau neturėjo nei draudimo, nei žieminių padangų.

Draudikai taip pat patvirtinta, kad užklausų apie motociklų privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą kasdien sulaukiama vis daugiau – yra jau ir apsidraudusiųjų.

Bet jei padangos netinkamos važinėti šaltuoju metų laiku, o noras išvažiuoti itin didelis, verta sunerimti – gal visgi geriau sulaukti balandžio 1-osios, kai bus galima eksploatuoti motociklą su įprastomis padangomis.

Dar viena naujiena motociklininkams – nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo vadinamas 0 promilių įstatymas, draudžiantis baikeriams vairuoti net lengvai apsvaigusiems. Jie bus laikomi neblaiviais net tuo atveju, jeigu jų kraujyje bus 0,01 promilės alkoholio. Numatytos ir solidžios baudos: nustačius lengvą neblaivumo laipsnį (daugiau kaip 0 promilių, bet ne daugiau kaip 0,4 promilės), tai užtraukia baudą vairuotojams nuo 144 iki 289 eurų. Ši nuostata taip pat galioja triračių, lengvųjų keturračių, keturračių, galingųjų keturračių vairuotojams.

Remiantis VĮ „Regitra“ sausio mėnesio duomenimis, L3, L3e klasės motociklų šalyje registruota apie 21,5 tūkst., o L4, L4e klasės motociklų – apie 1,1 tūkst.


Liūdnos žinios baikeriams – orai puikūs, bet išvažiuoti į gatves anksčiau nepavyks | Alfa.lt http://www.alfa.lt/straipsnis/49815759/liudnos-zinios-baikeriams-orai-puikus-bet-isvaziuoti-i-gatves-anksciau-nepavyks?p=2#ixzz3U9QRTjrb


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?