Vandens motociklai draustiniuose pridaro ypatingos žalos

2022-05-26, aad.lrv.lt

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijų pareigūnai vykdydami akciją „Poilsiauk atsakingai“ Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame – zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais.

Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų.

„Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų sąlygų“, – sako Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Audrius Jonaitis.

Aplinkosaugos sąlygų plaukioti paviršiniuose vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis ir plūduriuojančių priemonių įrengimo ir naudojimo, jų statymo ir (arba) švartavimo aplinkosauginių reikalavimuose nurodoma, kad vandens motociklais galima plaukioti tik vandens keliais.

„Apribojimai vandens transporto priemonėms taikomi ne šiaip sau – jais siekiama mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Pavyzdžiui, savaeigės plaukiojimo priemonės trikdo paukščius ir prastina jų mitybą, kelia stresą ne tik žuvims, bet visai vandens gyvūnijai. Be to, į vandenį gali patenkti kuro, tepalų, degimo produktų, korpuso dažų“, – teigia A. Jonaitis.

Taip pat aplinkosaugininkai primena, kad akcijos „Poilsiauk atsakingai“ tikslai – pažeidimų vandens telkiniuose, jų pakrantėse, miškuose ir saugomose teritorijose prevencija, išsiaiškinimas ir šalinimas. Todėl šiuo metu aktyviai vykdomi reidai visose Aplinkos apsaugos departamento valdybose.

Apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašome pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?