Ne visi šilutiškiai deklaravo pajamas laiku

2022-05-28, Klaipėdos apskrities VMI informacija

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad gyventojai, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą, tačiau iki šiol nepateikė pajamų deklaracijų, šiomis dienomis per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) sulauks priminimų.

Iš viso individualios veiklos pajamų laiku nedeklaravo 498 Šilutės rajono savivaldybės gyventojų, 262 šilutiškiai turi pateikti deklaracijas dėl jiems pritaikyto per didelio metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio (MNPD), o 238 gyventojai - dėl parduoto ir nuosavybėje 10 metų neišlaikyto nekilnojamojo turto.

„Deklaruoti ir, jei reikia, sumokėti pajamų mokestį kviečiame nelaukiant priminimų, kol dar nesusikaupė priskaičiuotų delspinigių sumos. Pajamas deklaravę, tačiau dėl finansinių sunkumų mokesčio iškart sumokėti negalintys gyventojai gali kreiptis į VMI, sudaryti mokestinės paskolos sutartį ir mokėjimą išdėstyti dalimis“, - sako Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas, atkreipęs dėmesį, kad pasibaigus deklaravimo terminui delspinigiai (0,03 proc. už kiekvieną pradelstą dieną) pradeda  kauptis iškart nuo kitos dienos.

Turto deklaracijų vis dar nepateikusiems asmenims VMI artimiausiu metu taip pat išsiųs pranešimus. Pažymėtina, kad už deklaracijų nepateikimą numatyta administracinė atsakomybė. Priminimo sulaukę gyventojai turės 10 dienų pateikti deklaraciją ir, jei reikia, sumokėti gyventojų pajamų mokestį.

Visas VMI paslaugas galima gauti ir nuotoliniu būdu paskambinus telefonu 8 5 2191 777, o konsultacijas – 1882. Atvykstant į aptarnavimo padalinį būtina išankstinė rezervacija. Išsamų gidą, kaip pildyti pajamų deklaraciją, rasite VMI Youtube kanale. Naujienos skelbiamos VMI Facebook ir LinkedIn paskyrose.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?