Ar naudoti automobiliai - sumanus sprendimas?

2022-05-30, Pranešimas spaudai

Rinkoje naudoti automobiliai – populiarus pasirinkimas, tačiau tarp vairuotojų vyksta įvairios diskusijos. Vieni teigia, kad dėvėto automobilio pirkimas gresia daugybe problemų, o kiti tokį pasirinkimą laiko būdu sutaupyti. Apžvelkime, kaip yra iš tikrųjų ir kokio automobilio pirkimas yra optimaliausias sprendimas.

Kodėl naudoti automobiliai tokie paklausūs?

Kalbėdami apie sprendimo pirkti dėvėtą automobilį motyvus, pradėkime nuo plataus pasirinkimo naudotų automobilių rinkoje. Galima rinktis įvairaus amžiaus, modelių, galingumo automobilius ir, žinoma, atitinkamai skiriasi ir jų kaina. Ribotas biudžetas yra vienas svarbiausių kriterijų, lemiančių sprendimą rinktis senesnę transporto priemonę. O štai naujų automobilių rinka tokio plataus kainų diapazono pasiūlyti, deja, negali, tad mažesnį biudžetą turinčiam pirkėjui naudoti automobiliai yra vienintelė išeitis.

Nors finansų ekspertai kone vienbalsiai tvirtina, kad automobilis – prasta investicija, kai kurie vairuotojai jau pirkdami transporto priemonę galvoja apie jos pardavimą. Šiuo atžvilgiu naudoti automobiliai yra geresnis pasirinkimas: jų rinkos vertė mažėja lėčiau.

Norint sutaupyti, svarbu įvertinti visus aspektus. Prie automobilio išlaikymo išlaidų galima priskirti ir privalomojo civilinio draudimo kainą. Jei automobilis naudotas ir senesnis, draudimas kainuos pigiau. O štai už naujo ir brangaus automobilio draudimą reikės daugiau susimokėti, be to, jį tikriausiai norėsite apdrausti ir kasko draudimu, o tai papildomos išlaidos.

Pastaruoju metu naudoti automobiliai išpopuliarėjo ir dėl įvykių pasaulyje. Po COVID-19 pandemijos automobilių gamintojai susidūrė su procesorių stygiumi, todėl klientams užsakytų mašinų tenka laukti gerokai ilgiau. O ką daryti, jei važinėti reikia čia ir dabar? Šie klientai atsigręžė į naudotų automobilių rinką. Paklausą skatina ir iš kitų šalių atvykstantys pirkėjai bei perpardavinėtojai. Prižiūrėti ir geros būklės automobiliai greitai nuperkami.

Kokie pavojai tyko perkant naudotą automobilį?

Skeptikai teigia, kad naudoto automobilio pirkimas yra tarsi katė maiše. Vis dėlto daugelį rizikų galima sumažinti. Rinkdamiesi automobilį atkreipkite dėmesį į smulkmenas: ar nematyti kėbulo pažeidimų ir nelygumų, ar visos funkcijos veikia ir pan. Geriausia į automobilio apžiūrą pasikviesti profesionalą, o jei jis nieko blogo ir nepastebėjo, visgi rekomenduojama atlikti patikrą ir autoservise.

Naudoti automobiliai yra parduodami tiek privačių pardavėjų, tiek įmonių. Patikimi pardavėjai, paprastai turintys savo aikšteles, siūlo įvairių garantijų, todėl automobilio pirkimas yra saugesnis. Vis dėlto neįmanoma žinoti – juk visa technika naudojama genda.

Kaip atskirą naudotų automobilių kategoriją galima išskirti vadinamuosius polizinginius automobilius. Šiuos automobilius prižiūri tik profesionalai, jiems visada laiku atliekamos patikros – pasirūpinti savo automobiliu vairuotojus įpareigoja naujo automobilio garantijos sąlygos. Tokie naudoti automobiliai paprastai pasižymi puikia būkle ir atrodo kaip nauji, tačiau kainuoja pigiau. Automobilio vertė pradeda mažėti jau jam išriedėjus iš salono, tad kelis metus naudoti automobiliai gali kainuoti kone trečdaliu pigiau.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?