Žvejybos įrankius brakonieriams šilutiškis pardavinėjo Rietavo turguje

2022-05-31
Neteisėti žvejybos įrankiai rasti ir šilutiškio ūkiniame pastate.
Neteisėti žvejybos įrankiai rasti ir šilutiškio ūkiniame pastate.

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos ir Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijų pareigūnai sekmadienį per reidą Rietavo turguje iš prekeivių paėmė 40 tinklų ir 15 neleistino dydžio bučiukų.

Reidą Klaipėdos ir Šiaulių GGAI surengė gavę informacijos, jo tikslas – prekybos ne mėgėjų žvejybos įrankiais kontrolė.

Aplinkosaugininkams perduota informacija pasitvirtino – pareigūnai nustatė asmenį, bandžiusį parduoti 4 statomuosius tinklus. Už tinklą jis prašė 135 eurų.

Taip pat nustatytas kitas asmuo, norėjęs parduoti 3 neleistino dydžio bučiukus ir 36 statomuosius tinklus (po 20 eurų).

Už prekybą ne mėgėjų žvejybos įrankiais abiem asmenims gresia bauda iki 1 200 eurų, visi ne mėgėjų žvejybos įrankiai iš jų paimti.

Kadangi aplinkosaugininkams kilo įtarimas, kad asmuo, iš kurio paimta beveik 40 tinklų, draudžiamų įrankių gali turėti daugiau, buvo nuspręsta patikrinti jo ūkines patalpas.

„Nuojauta mūsų neapgavo – šio asmens garaže Šilutėje radome dar 12 didesnių matmenų bučiukų. Už jų laikymą savininkui gresia bauda iki 200 eurų“, – sakė Klaipėdos GGAI pareigūnas Mindaugas Salys.

Beje, turgavietes ir žvejybos reikmenų parduotuves dėl neteisėtos prekybos ne mėgėjų žvejybos įrankiais aplinkosaugininkai tikrina nuolatos. „Štai kovo pabaigoje Klaipėdos GGAI pareigūnai paėmė 73 neleistino dydžio bučiukus vėžiams gaudyti ir 12 tinklų“, – primena M. Salys.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?