Kibernetinis įsilaužėlis atsisiuntė beveik 200 tūkst. neviešų klientų duomenų

2022-06-09, Mindaugas Radvila, Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėjas ir atstovas ryšiams su visuomene
Kaltinamasis teisiamajame posėdyje savo kaltę dėl neteisėto įsilaužimo į interneto svetainės duomenų bazę ir duomenų iš jos parsisiuntimo pripažino. Asociatyvi nuotr.
Kaltinamasis teisiamajame posėdyje savo kaltę dėl neteisėto įsilaužimo į interneto svetainės duomenų bazę ir duomenų iš jos parsisiuntimo pripažino. Asociatyvi nuotr.

Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Pagėgių gyventojui ir paskyrė galutinę vienerių metų  ir vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą dvejiems metams už neteisėtą prisijungimą prie internetinės parduotuvės informacinės sistemos tinklapio turinio valdymo sistemos ir neviešų klientų duomenų parsisiuntimą.

Bylos duomenimis D. M. neteisėtai prisijungė prie internetinės parduotuvės informacinės sistemos tinklapio turinio valdymo sistemos. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, jis įvairiais laikotarpiais vykdė tinklapio valdymo sistemos skenavimą tikslu surasti įmonės klientų duomenų bazės pažeidžiamumus. Įdiegtos kenkėjiškos programinės įrangos pagalba, kaltinamasis iš internetinės parduotuvės duomenų bazės atsisiuntė beveik 200 tūkst. neviešų klientų duomenų, kuriuos klientai pateikė registracijos tinklalapyje metu.

Kaltinamasis teisiamajame posėdyje savo kaltę dėl neteisėto įsilaužimo į interneto svetainės duomenų bazę ir duomenų iš jos parsisiuntimo pripažino. Nurodė, kad jo tikslas nebuvo pasipelnyti, o tik norėjo patikrinti, ar įmonė gerai saugo savo klientų elektorinius duomenis.

Teismas, skirdamas laisvės atėmimo bausmę, atsižvelgė į tai, kad vaikinas prisipažino padaręs nusikalstamas veikas, nuoširdžiai gailėjosi, administracine tvarka anksčiau nebaustas, tačiau nusikalstamas veikas padarė būdamas jau vieną kartą teistas už analogiškas nusikalstamas veikas. Teismas taip pat sprendė, kad bausmės tikslai bus pasiekti nepaskyrus realios laisvės atėmimo bausmės ir vaikinas ateityje nebenusikals, kadangi jis turi sveikatos sutrikimų bei po nusikalstamų veikų padarymo įteisino savo veiklą, susijusią su informacinių sistemų spragų radimu, pradėdamas dirbti pagal individualią veiklą, todėl šios aplinkybės leidžia pagrįstai manyti, kad jis ateityje nebenusikals.

Per visą bausmės atidėjimo laikotarpį, pagėgiškis turės neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Jis taip pat turės atlyginti 290 Eur turtinę žalą nukentėjusiai įmonei.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?