Kas laukia „Nemuno žirgyno“?

2022-06-18, „Šilokarčemos“ informacija
Daugiausia pergalių pasiekę žirgyno darbuotojai trenerė R. Samušytė bei vyr. treneris K. Gaigalas.
Daugiausia pergalių pasiekę žirgyno darbuotojai trenerė R. Samušytė bei vyr. treneris K. Gaigalas.

Lietuvos žirgynas – uždaroji akcinė bendrovė, kurios siekis - išsaugoti ir tobulinti Lietuvoje auginamų arklių veislių genetinę įvairovę ir genofondą, ruošti žirgus sportui bei teikti įvairias žirgininkystės paslaugas. Bendrovė vienija tris žirgynus – Vilniaus, Sartų bei Nemuno. Apie „Nemuno žirgyną“, įsikūrusį Pagėgių savivaldybėje, Šilgalių kaime, ir jo pasididžiavimą – žirgus ir jų pasiekimus girdime nuolat. Todėl itin sunerimę į redakciją kreipėsi žirginio sporto mylėtojai, gyvenantys Pagėgiuose. Jie prašė pasiaiškinti, ar tikrai „Nemuno žirgynas“ bus privatizuotas?

Pamario krašte ir ne tik puikiai žinoma, koks save visą darbams atiduodantis kolektyvas „Nemuno žirgyne“ dirba ir kaip garsina Pagėgių karštą.

Filialo vedėjas – veterinarijos gydytojas Saulius Tarasauskas. Neįkainojamų žinių bagažą ir žirgyno vertę kuria ilgametė zootechnikė Ramunė Jasienė, vyriausiasis treneris – Kostas Gaigalas. Pastarasis ne tik žirgų trenerių komandą treniruoja, kuri skina pergales, bet ir pats jau turi sukaupęs jų didžiulę skrynią. Kolektyvas – draugiškas. Čia visada su šypsenomis ir pasitikinti savo jėgomis žirgų trenerių komanda – Raimonda Samušytė, Laura Krutikova, Regina Bučiutė ir Vykintas Mikalauskas. Prie jų komandos prisidėjo ir Rustamas bei trys ukrainietės, pabėgusios nuo karo. Čia dirba ir kiti puikūs žmonės.

Negalime pamiršti, kad Šilgalių gyvenvietę išgarsino seniausia Europoje sportinių žirgų veislė – trakėnai. Prūsijos karalystės gyvavimo metu XIX a. Šilgalių dvaro žirgyne buvo auginami trakėnų veislės žirgai. Žirgai su briedžio ragų įdagu garsėjo ne tik Vokietijoje, bet ir visoje Europoje. Vešlios Nemuno žemupio užliejamos pievos tapo puikia prielaida trakėnams po II pasaulinio karo vėl suklestėti Pagėgių krašte.

Šiandien Šilgalių dvare įsikūręs UAB „Lietuvos žirgynas“ filialas „Nemuno žirgynas“ tęsia ir puoselėja trakėnų veislės žirgų auginimo tradicijas.

Čia užauginti žirgai pelno puikius įvertinimus, siekia ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio valstybėse aukštų pergalių.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas praėjusių metų rudenį, susipažinęs su auditorių išvadomis, teigė, jog atskleista, kas vyko valstybės valdomose įmonėse. Minimos ir dvi Šilutės rajono uždarosios akcinės bendrovės: „Šilutės veislininkystė“ bei „Šilutės polderiai“.

Žemės ūkio ministerija taip pat teigė, kad parengs ir pateiks sprendimus ir dėl bendrovės „Lietuvos žirgynas“ tolesnės veiklos perspektyvų ir galimų pertvarkų, atsižvelgiant į atlikto įmonių audito ir išorės ekspertų atliktos studijos dėl genetinių išteklių užtikrinimo ir saugojimo galimybių šalyje rezultatus.

Bendrovės vadovės Felicijos Kelmickaitės klausėme, ar kalbos, kad valstybinė įmonė gali būti privatizuojama, tiesa?

Pasak vadovės, ji tokių duomenų neturi ir nemano, kad „Lietuvos žirgynas“ bus privatizuotas.

„Jau patvirtinome veiklos strategiją penkeriems metams. Dirbame. Nemanau, kad įmonę privatizuos“, - sakė F. Kelmickaitė.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?