„Šilokarčema“ dovanoja Vladimirui kavos!

2022-06-22

Ir kas galėjo pagalvoti, kad man atvažiavus iš Sūduvos (liaudyje dar vadinamos Suvalkijos), kai kurie pagėgiškiai perims mano gimtajam regionui primestą „skūpumo“ madą. Dar įdomiau tai, kad ši ypatybė įsimetė į valdžios aukščiausius sluoksnius...

Taip jau atsitiko, kad antras Tarybos posėdis iš eilės niekaip neapsieina be priekaištų merui dėl to, kad kavos negauna išrinktieji ponai. Tiksliau vienas –  Vladimiras! Kol Tarybos posėdyje netyla kalbos apie administracijos direktoriaus paskyrimą ir kitas pagėgiškių problemas, garbaus amžiaus sulaukęs politikas leidžia sau pasakyti, ką galvoja iš tikrųjų. O ponas Vladimiras Gorodeckis galvoja apie žemiškus dalykus – kavą, šilumą, vėsumą ir panašiai.

„Šilokarčema“ jau rašė, kad Vladimiras reikalauja kavos. „Žinot, aš nenoriu pult į diskusijas. Mes jau dirbam daugiau nei 7 valandas ir pažeidžiam visus darbo inspekcijos reikalavimus. Jeigu pamatuoti šitoj patalpoj angliarūgštės koncentraciją, tai ji viršys 3-4 kartus. Tokiose sąlygose tikrai sunku dirbti ir yra karšta. Ir prašymas merui – sudarykit kitą kartą geras sąlygas, kad nebūtų nei šilta, nei šalta ir gal kavos būtų čia atsigerti. Nes suprantat sunku čia 7 valandas sėdėt ir čia dar priekaištauti“,- merui kiek anksčiau rėžė politikos veteranas.

Tačiau viskas tuo nesibaigė. Kitame Tarybos posėdyje, kuris įvyko praėjusią savaitę, paaiškėjo, jog meras nė kiek nereaguoja į Vladimiro išreikštą kavos norą. „Ačiū, kad temperatūra salėje yra normali, bet termometro nėra. Čia net ne salės, čia to jūsų draugo. Antra, ne tik kad kavos nedavėt, bet ir vandens netgi nedavėt. Jau burnoj perdžiūvo viskas, nu. Mikrofoną išjunginėjat, nu tai kaip čia vesti tuos posėdžius, nu?“, - dar kartą priekaištavo merui V. Gorodeckis, vėliau bandydamas patikslinti, kad „čia bisky jumoras“.

Nežinau, ar tai tikrai tik juokas, tačiau, jei tai tiesa, iš patirties žinau puikiai – juokas dalykas rimtas! Ir visi pasakys, kad kiekvienam juoke yra tiesos.

„Šilokarčemos“ kolektyvui puikiai suprantama, kad garbaus amžiaus politikui kava gali būti net gyvybiškai svarbi. Tai priemonė, kuri išrinktiesiems neleidžia visiškai užmigti darbo vietoje sprendžiant valdžiai neįdomius savivaldybės rūpesčius. O ir šiaip gėrimėlis tinkamas, jei iš po vakar burnoj būna perdžiūvę viskas.

Bėda čia tik tokia, kad meras suvalkietišką madą perėmęs, kuriam akivaizdu, kad kavos Vladimirui gaila. Štai čia merui ir kitiems „skūpumo“ virusu užsikrėtusiems ponams noriu paaiškinti apie mano gimtąjį regioną. Visgi 2022 metai oficialiai paskelbti kaip Sūduvos metai. Tad atsiminkite visam laikui, kad tikrasis regiono pavadinimas yra Sūduva, o iš ten kilę žmonės yra sūduviai, koks ir aš esu.  Šie žmonės dažnai pasižymi racionalumu bei skaičiuoti moka, tačiau jokiu būdu nėra „skūpūs“, kaip kad suvalkiečiai. Paklausite, kas tada yra suvalkiečiai? Jei trumpai, tai tokius žmones greičiau galima vadinti tuos, kurie kamuodami bado ir nepritekliaus į Sūduvą susivilko. O vėliau čia užsidirbę, „skūpumo dovaną“ įgijo. 

Juk sūduviams J. Basanavičiui, J. Jablonskiui ar V. Kudirkai „skūpumo“ tikrai neprikiši – vienas mums visiems dovanojo nepriklausomybę, kitas kalbą, trečias himną! Tad, gerbiami ponai, nebūkime tokiais skrudžais ir padovanokime Vladimirui kavos, gal žmogui tikrai sunku.

O „Šilokarčema“ pirmoji rodo pavyzdį bei dovanoja išsvajotosios kavos! Įrodymai nuotraukoje, dovaną išsiuntėme į Tarybos nario darbo vietą.

P.S. V. Gorodeckis savo pasisakyme prašė ir vandens, tačiau jo tikrai nedovanosime. Vietoj to politikos veteranui siūlome kuo dažniau paskanauti vandens iš čiaupo. Gal netyčia Pagėgių vandentvarkai pinigų atsiras...


Straipsnio komentarai

Etikmatj2022-06-29
Ar meras Benderavyčius jau atsiprašė Gorodeckio už išvadinimą papūga per posėdį? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
svc2022-06-27
Geda,,,jie galvoje tik ambicijomis ir kisenemis ,,,zmonemis - manipuliuja ,,,,,tai prapultis .... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
2022-06-26
Dabar valdantieji posėdžiuose panašūs į angelus bažnyčioje - žmonės ir meldžiasi ir žegnojasi,kad tik juos pakeist Komentaras patinka Komentaras nepatinka
KGB2022-06-24
Dovanokite jam Halę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?