Kas kenkia jūsų sąnariams?

2022-06-20, Pranešimas spaudai

Norime džiaugtis kokybišku, įdomiu bei turiningu gyvenimu? Tuomet turime tinkamai rūpintis ir savo kūnu. Tačiau taip pat svarbu pasakyti, kad kiekviena mūsų kūno dalis reikalauja vis kitokio dėmesio. Ne dešimtis ir sąnariai – tik tuo atveju, jei jų būklė bus puiki, galėsime sakyti, kad ir mūsų gyvenimo kokybė yra puiki. Belieka tik pridurti, kad, jei norime išlaikyti puikią sąnarių būklę,  turime žinoti, kas jiems kenkia.  Na, o tokių veiksnių yra tikrai ne vienas. Tad pats metas  susipažinti su dalykais, kurie galėtų pakenkti jūsų sąnariams.

Viršsvoris

Vargu, ar galėsite džiaugtis puikia sąnarių būklė, jei turėsite viršsvorio. Kiekvienas nereikalingas kilogramas, yra ir nereikalinga našta jūsų sąnariams. Dėl šių kilogramų, jūsų sąnariams tenka kur kas didesnis krūvis nei turėtų, taigi, jie greičiau nusidėvi. Taigi, vienas svarbiausių patarimų, kurio turite laikytis, jei norite išsaugoti puikią savo sąnarių būklę, skamba taip: nuolat atidžiai sekite savo svorį ir vos, tik pastebėję, kad  KMI (kūno masės indeksas) yra didesnis nei turėtų būti, būtinai atsikratykite nereikalingų kilogramų. 

Per mažas fizinis krūvis

Fizinis krūvis kiekvienam žmogui yra reikalingas dėl įvairių priežasčių, o viena jų – puikios sąnarių būklės palaikymas. Belieka tik pridurti, kad, jei per dieną skiriate vos kelias valandas fiziniam krūviui, tai to tikrai yra per mažai, kad jūsų sąnarių būklė būtų puiki – tik laiko klausimas, kada jus užklups sąnarių problemos.

Kolageno trūkumas

Jei jūsų organizmui, o tiksliau – sąnariams, ims trūkti kolageno, tai irgi tik laiko klausimas, kada susidursite su sąnarių problemomis. Na, o, kad kolageno trūksta, tai tokia tikimybė iš tiesų nemenka, kadangi jau nuo 25 – ųjų gyvenimo metų mūs organizmas šios svarbios medžiagos pagamina vis mažiau. 

Taigi, atminkite, kad jūsų sąnariams pakenkti gali tokie dalykai, kaip papildomi kilogramai, per mažas fizinis krūvis ar kolagenas. Tad laikykitės rekomendacijų, kad išvengtumėte sąnarių skausmo. O, jei visgi jo išvengti nepavyko, kreipkitės į gydytojus, kad būtų parinkti tinkami sprendimai, vienu iš jų gali tapti ir sąnario endoprotezavimas, apie tai daugiau sužinosite čia


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?