Usėniškiai seniūnijos grožį kuria savomis rankomis

2015-03-15, Gerda BELOKOPYTOVA
Usėnų bendruomenės nariai.
Usėnų bendruomenės nariai.
Kaip ir kasmet Usėnų bendruomenės nariai sugužėjo į bendruomenės namus, kur vyko praėjusių metų veiklos aptarimas, pasidžiaugta įgyvendintais projektais, rengtomis šventėmis. 2014 metai  usėniškiams buvo darbingi ir sėkmingi – parašyta 11 projektų, iš kurių net aštuoniems gautas finansavimas. Tad Usėnai vis gražėjo, o usėniškių gyvenimas gerėjo.

Usėniškių bendruomenė didėja

O praėjusių metų  veiklą susirinkusiesiems pristatė Usėnų bendruomenės pirmininkė Aldona Rauktienė. Šiuo metu bendruomenėje yra 85 nariai. Apgailestauta, kad trys nariai iš bendruomenės išstojo, tačiau taip įvyko tik dėlto, kad išvyko gyventi kitur. Be to, gretas papildė šeši nauji nariai. Tai Stefanija Rimkienė, Inga Briedienė, Aušra ir Kęstutis Čekanskiai bei Edita ir Žydrūnas Jakštai.

Usėnuose gyventi gera

Džiugu, kai prabėgus metams apžvelgiant nuveiktus darbus pamatai, kad padaryta labai daug. Vadinasi, tie darbai žymiai pagerino gyvenamosios teritorijos išvaizdą bei čia gyvenančių žmonių gyvenimą. Ir visai nesvarbu, ar tai dideli, ar maži darbai – visi jie reikalingi. Juk ne veltui sakoma, kad be mažų darbų nebus ir didelių. O usėniškiai turi kuo pasigirti, juk net 8 projektai įgyvendinti. „Visi projektai ir visos veiklos yra skirtos ne tik bendruomenės nariams, bet ir visiems seniūnijos gyventojams“, - kalbėjo A. Rauktienė.

Taigi didžiausias projektas, kurio vertė siekė 27 500 Lt, buvo Žemės ūkio ministerijos skelbtas projektas „Grožį kuriame patys“. Iš šio projekto lėšų įsigyta trinkelių, o seniūnijoje, pagal viešųjų darbų programą įdarbinti darbininkai  tas trinkeles paklojo. „Esame labai dėkingi ūkininkams Petrui ir Vitalijui Vičkams, Albertui Tutliui už pagalbą transportu ir įrengimais. Visų prisidėjusiųjų dėka aikštė priešais bendruomenės namus tapo dar viena gražia viešąja erdve“, - džiaugėsi bendruomenės pirmininkė.

Projekto „Bendruomeninio verslo plėtra Usėnuose“ dėka gauti 14 400 Lt. Ši pinigų suma skirta išleisti 200 lankstinukų apie Usėnus, įsigyta 500 firminių krepšelių su bendruomenės simbolika bei surengta šventė pagyvenusiems žmonėms.

Usėniškės moterys labai pamėgo Zumbos užsiėmimus, deja, neturėjo reikalingų priemonių. Laimėjus projektui „Sporto klubai – bendruomenėms“ skirti vos 1 200 Lt, tačiau už šiuos pinigėlius įsigyta kamuolių ir svarmenų.

„Kredito unijos paskelbtas ir per mūsų mokyklą parašytas projektas taip pat buvo sėkmingas“, - kalbėjo A. Rauktienė. Jo  dėka sutvarkytas seniai remonto reikalaujantis paminklas po karo žuvusiems septyniems usėniškiams vaikams. „Šiemet birželio mėnesį sukanka 50 metų po šios baisios tragedijos, todėl džiaugiamės, kad laiku galėjome atlikti šį darbą“, - sakė bendruomenės pirmininkė.

Ir tai dar ne viskas. Laimėti ir įvykdyti Šilutės rajono finansuojami projektai „Sveikame kūne – sveika siela“, „Sportas – sveikata“, jaunimo centro projektas „Paminklai praeičiai“. „Nors šių projektų vertė nėra didelė, bet jų dėka galėjome atnaujinti sporto inventorių – įsigijome krepšinio tinklelius, kamuolius, tinklinio tinklus ir kamuolius, - vardijo A. Rauktienė. – Noriu pakviesti  visus prisidėti prie bendruomenės vykdomos veiklos. Visada laukiame patarimų, pasiūlymų ir, žinoma, pagalbos. Labai džiaugčiausi, jei bendruomenės nariai būtų tikri nariai, o ne tik esantys sąrašuose ir susimokantys nario mokestį. Kiekvieno jūsų nors ir menkiausia pagalba yra labai svarbi ir reikalinga“.

Usėnuose yra ką veikti

Usėnų bendruomenė kasmet organizuoja jau tradicinėmis tapusias šventes, į kurias susirenka ir nemažai visos seniūnijos gyventojų. O tos šventės tapo mylimos ir laukiamos. Anot bendruomenės pirmininkės, nuo Užgavėnių prasideda naujų metų švenčių maratonas. O jas kaip visuomet švenčia kartu su Usėnų pagrindine mokykla. Jau tradicija tapo liepos 5-ąją prie Nemuno susirinkti visiems bendruomenės nariams kartu su šeimomis, kur vyksta daug įvairiausių varžybų ir pan. O štai per Žolines vykusioje seniūnijos vasaros šventėje pagerbta 2014 m. Usėnų garbės pilietė. Ši nominacija atiteko ilgametei Usėnų bibliotekos darbuotojai  Vladai Biliūnienei. „Apdovanojome ir mūsų jaunuosius didvyrius – Luką Jakštą ir Luką Bernotą – už atliktą žygdarbį“, - kalbėjo A. Rauktienė.

Pirmą kartą Usėnuose paminėta Pagyvenusių žmonių diena.

Pasekę švėkšniškių pavyzdžiu spalio 31-osios vakarą usėniškiai taip pat įžiebė moliūgų-žibintų. „Kadangi nepretendavome į Gineso rekordų knygą ir nenorėjome aplenkti Švėkšnos, priešais bendruomenės namus sužibo 53 išskaptuoti moliūgai. O už šią akciją dėkojame Rūtai ir Vytautui Plačams, seniūnijos vyrams ir mamytėms“, - kalbėjo bendruomenės pirmininkė.

Prieš didžiąsias metų šventes su dovanomis bendruomenės nariai aplankė 70 senyvo amžiaus žmonių. O štai per praėjusius metus jubiliejų proga pasveikinti 18 bendruomenės narių ir 12 seniūnijos gyventojų, sulaukusių 80  ir daugiau metų.

Ir tai tik maža dalelė to, ką per praėjusius metus nuveikė usėniškiai. Bendruomenės nariai taip pat lankėsi Rumšiškėse, didelį įspūdį palikusioje Žemaitijos sostinėje Telšiuose. O kiek dar kaimyninių seniūnijų švenčių aplankyta sunku ir suskaičiuoti.

„Dėkoju visiems, prisidėjusiems prie bendruomenės veiklos vykdymo ir ateityje lauksiu pasiūlymų, ką reikėtų padaryti, kad mūsų gyvenvietė taptų gražesnė, patrauklesnė čia gyvenantiems ir į svečius atvykstantiems. Gal visų pasiūlymų per metus ir negalėsime įvykdyti, bet kai žinai, ko nori, – viskas įmanoma“, - kalbėjo bendruomenės pirmininkė A. Rauktienė.

Tuokart bendruomenės nariai neskubėjo skirstytis, pasiliko pabendrauti, įspūdžiais pasidalinti ir ateities planus aptarti. Usėniškių bendruomenė labai artima ir visi kartu sprendžia, kaip gražinti savo gyvenamąją teritoriją.

 

 


Foto galerija

Usėnų bendruomenės nariai.Susirinkimo dalyviai išklausė praėjusių metų bendruomenės veikos ataskaitos, kurią pristatė bendruomenės pirmininkė A. Rauktienė.

Straipsnio komentarai

jolka2015-03-15
Apdovanojo jaunuosius didvyrius :-D, :-D, AR KAS PASIDOMIJO KAIP BUVO :-D
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?