Ką reikėtų žinoti apie automobilio dažus?

2022-06-27, Pranešimas spaudai

Dažnai automobilių savininkai pagalvoja, kad norėtų pakeisti transporto priemonės spalvą arba atnaujinti tam tikras kėbulo dalis. Problema, kad dauguma nori blizgaus automobilio, tačiau nežino kokius automobilinius dažus reikėtų rinktis. Automobiliniai dažai yra labai skirtingi nuo įprastų dažų, kadangi jie turi visą eksploatavimo laiką turi būti ant kėbulo. Dažų rūšių yra labai daug, o kai kurie yra gaminami kaip tam tikri mišiniai.

Kaip yra pagaminami automobilio dažai?

Automobilių dažai yra dažniausiai gaminami iš trijų skirtingų komponentų. Tad yra naudojamas pigmentas, kuris suteiktų dažams norimą spalvą. Tuomet skiediklis, kuris gali išlyginti dažų konsistenciją. O tuomet rišiklis, kuris suriša skiediklį ir pigmentą. Kartais ant automobilių dažų galima pamatyti, kad juose naudojami tirpikliai, o tai gali pasunkinti tinkamų dažų pasirinkimą. 

Kas tie tirpiklio pagrindu pagaminti dažai?

Tokio tipo dažai yra gaminami naudojant tirpiklius ir įmaišant laką, emalį. Tirpiklių bazę sudaro labai didelė dažų mišinio dalis, todėl pačiame dažų mišinyje yra daugybę lakių organinių junginių. Tokio tipo junginiai yra kenksmingi aplinkai, todėl jie yra rečiau pasirenkami ir praradę savo populiarumą. Žmonės stengiasi mažiau teršti gamtą, todėl tokių dažų jie atsisako.

Vandens pagrindu pagaminti dažai

Vandeniniai dažai yra palankesni gamtai, kadangi jie nenaudoja aplinkai kenksmingų tirpiklių. Su vandenilio emaliu galima drąsiai tepti pliko metalo dangas. Tokio tipo dažai yra dažniausiai pasirenkami ir populiariausi, nes jie nekelia jokių problemų aplinkosaugai. Taipogi šiuose dažuose nėra lakių originalių junginių, kuriuos turi tirpiklio pagrindu pagaminti dažai. Reikėtų nepamiršti, kad vandens pagrindu pagaminti dažai atitinka jau esamų dažų kokybę ir jiems nepadaro jokios žalos.

Kokie yra dažymo etapai?

  1. Gruntas: tai yra pirmasis automobilių dažymo procesas, kadangi jis yra pagrindinis automobilių dažų sluoksnis. Su gruntu mes galime išlyginti nelygius kėbulo paviršius arba pašalinto gamybos defektus, jeigu jų yra. Naudojant gruntą, jūs apsaugote automobilio kėbulą nuo rūdžių, akmens drožlių, UV spindulių ir dar daug kitų dalykų.

  2. Pagrindinis sluoksnis: šis etapas eina po gruntavimo. Po šio etapo atsiranda spalvų efektai. Sluoksniai gali būti net trijų skirtingų tipų: vientisas, perlamutrinis arba metalinis. Šios kategorijos priklausys nuo pasirinktų dažų kokybės. Tarkime kieto tipo dažai neturės blizgesio, nes jie bus pagaminti iš vientisų spalvų. Jeigu norite išgauti blizgesio, tuomet jums reikės rinktis metalinius dažus.

  3. Skaidrus lakas: paskutiniame procese yra naudojamas skaidrus lakas, kuomet ant pagrindinio sluoksnio yra padengiama skaidri danga. Lakas turėtų būti kokybiškas ir patvarus, kad būtų atsparus dilimui ir atlaikyti saulės spindulius.

Kuomet yra atliekami šie trys pagrindiniai etapai, galime sakyti, kad automobilio dažymas yra sėkmingai baigtas. Šie trys etapai yra visuomet naudojami, tačiau gali prisidėti papildomų etapų, kurie priklausys nuo jūsų pasirinktų dažų. Dažymo metu yra visuomet naudojama dažymo juosta, kuri neleis nudažyti tam tikrų dalių, kad jos nebūtų apgadintos. Nepamirškite uždėti juostos ant langų, kad nenudažytumėte stiklo. 

Jeigu dažote ne visą automobilį, o tik tam tikras detales, tuomet siūlome po dažymo atlikti automobilio poliravimą, kad jis turėtų dar gražesnį vaizdą.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?