Akcija „Lydeka-2015“: brakonieriai ir toliau siautėja

2015-03-13, Stasys BIELSKIS
Už pažeidimą, padarytą panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamu būdu skiriama bauda iki 289 eurų su pažeidimo padarymo įrankių bei priemonių konfiskavimu. Taip pat reikia atlyginti gamtai padarytą žalą - po 158,49 euro už kiekvieną lydeką. Klaipėdos RAAD nuotrauka
Už pažeidimą, padarytą panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamu būdu skiriama bauda iki 289 eurų su pažeidimo padarymo įrankių bei priemonių konfiskavimu. Taip pat reikia atlyginti gamtai padarytą žalą - po 158,49 euro už kiekvieną lydeką. Klaipėdos RAAD nuotrauka

Šiuo metu vyksta akcija „Lydeka-2015“, kurios metu yra sustiprinta žuvų išteklių apsaugos kontrolė. Neseniai reido metu Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, tikrindami vandens telkinius Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje, rado Krokų lankos ežere tris statomus tinklus. Buvo nuspręsta, pasitelkus į pagalbą neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius, surengti pasalą brakonieriams išaiškinti. Kaip ir buvo tikėtasi, neilgai laukus, apie 19 val. 30 min. automobiliu į stebimą vietą atvyko du asmenys, iš kurių vienas, naudodamasis valtimi, išplaukė traukti tinklų, o kitas asmuo stebėjo aplinką. Jų veiksmai buvo stebimi naudojantis naktinio matymo aparatūra.

Stebėjęs aplinką asmuo vyriškiui, grįžusiam su laimikiu, padėjo ištraukti valtį į krantą. Viską fiksavę pareigūnai netrukus prisistatė prie brakonierių, ir jie buvo sulaikyti už neteisėtą veiklą – žvejybą draudžiamais žvejybos įrankiais.

Nustatyta, kad tai Šilutės miesto gyventojai, kurie jau ne pirmą kartą už panašius pažeidimus pakliūva Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams. Neteisėtos žvejybos metu buvo sugauta: 66 kg kuojų, 1 kg karosų, 5 karšiai, 1 lynas ir 1 lydeka. Už neteisėtą žvejybą Krokų lankos ežere pažeidėjams bus skirtos administracinės baudos nuo 115 iki 289 eurų, taip pat teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą, kuri siekia apie 1 211,25 eurų. Iš brakonierių konfiskuotos pažeidimo padarymo priemonės ir įrankiai: trys statomi tinklai, guminė pripučiama irklinė valtis.

Šilutės rajone nubausta 20 asmenų

Praėjęs savaitgalis Klaipėdos RAAD gyvosios gamtos apsaugos kontrolės inspektoriams buvo išties darbingas. Pareigūnai kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais patikrino beveik 700 žvejų mėgėjų ir surašė net 69 administracinių teisės pažeidimų protokolus.

Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais tikrino žvejus mėgėjus Nemuno deltos regioniniame parke. Šešiolika asmenų nubausta už viršytą kabliukų skaičių ar šiukšlinimą (įspėjimas arba bauda nuo 7 iki 57 eurų). Keturiems asmenims teks atsakyti už limituotos žvejybos reguliavimo priemonių ir sąlygų pažeidimus - už žvejo kortelės neturėjimą žvejybos metu. Jiems gresia administracinės baudos nuo 86 iki 173 eurų. Keturiems asmenims, pažeidusiems saugomų teritorijų apsaugos ir naudojimo režimą, gresia įspėjimas arba bauda nuo 28 iki 86 eurų.

Brakonieriaujama ir Pagėgių krašte

Vakar į „Šilokarčemos“ redakciją paskambinęs pagėgiškis Jonas sakė, kad praėjusį penktadienį žvejai rado Marguvos intake pastatytą tinklą. Apie tai jie pranešė Rambyno regioninio parko direkcijai. Atvykę šios įstaigos pareigūnai ištraukė tinklus, juose buvo keturios lydekos nuo dviejų iki šešių kilogramų.

„Aplink stovi pasieniečių bokšteliai, todėl kai tik paprasti žvejai atvažiuoja su meškerėmis, pareigūnai iškart prisistato ir reikalauja parodyti leidimus žvejybai. O kodėl kai tinklus stato jų niekas nereikalauja? Pasieniečių vaizdo stebėjimo kameros valandą laiko būna nusuktos į šoną. Ir metaliniai trosai buvo ištiesti, jie reikalingi tinklui ištraukti", - piktinosi pagėgiškis.

Rambyno regioninio parko direktorė Diana Milašauskienė sakė, kad lydekos buvo paleistos, o tinklas tą pačią dieną perduotas Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Pagėgių savivaldybės agentūrai. Šios agentūros vedėjas Mindaugas Vaizgėla teigė, kad šį tinklą pastatę asmenys dar nenustatyti.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?